Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 859 komentarzy

Kwestia smaku ...

Halszka - społeczno-polityczno-kulturalny

List do aktywistki proimigracyjnej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Publikuję ważny tekst, jaki pojawił się pod jednym z wydarzeń nawołujących do przyjmowania imigrantów w Polsce. Tekst ze strony KRESY.PL http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/list-do-aktywistki-proimigracyjnej

 

 

 Autorka: Iwona L. Konieczna

 

 

"Mam rodzinę na wyspie Kos, w Atenach i na Peloponezie - jedna moja kuzynka jest żoną greckiego policjanta, a mąż drugiej pracuje w Urzędzie Miejskim (pracownik samorządowy). Mam także rodzinę w Rzymie.

Mnie kitu się nie da wepchać. Mam wiadomości z pierwszej ręki. Kuzynki mi opisują, co mają pod oknami. Znam tez języki obce i umiem czytać ze zrozumieniem.

W takiej sytuacji nie dam się wziąć na zmanipulowane zdjęcia "uchodźców", na których są głównie kobiety. Porażająca większość tych ludzi - w realu - to młodzi faceci, którzy zachowują się roszczeniowo oraz agresywnie.

W ich kulturze takie zachowanie jest przyjęte, a nawet pożądane - bo islam - czy w ogóle tamten rejon świata - tak kształtuje postawę męską. W zderzeniu z naszą kultura - może być tylko bum!

Jeżeli więc pani chce pomagać - to przecież może pani zaprosić na swój koszt z 10 syryjskich rodzin i się nimi zająć we własnym domu. Jest pani wolnym człowiekiem, wie pani co pani robi - proszę bardzo, śmiało, nasze prawo pozwala pani zapraszać gości z Afryki czy Bliskiego Wschodu i ich utrzymywać. Proszę ogłosić zbiórkę darów w internecie, mam dwa wolne koce, to wesprę pani inicjatywę.

Protestuję, ponieważ pani działalność jest niebezpieczna dla moich interesów. Nie życzę sobie nieopanowanych, poza kontrolą, przemian w moim otoczeniu - zwłaszcza że naszym problemem podstawowym jest Ukraina oraz Putin, który zaczął marsz na Zachód. Czego ani pani ani Europa nie życzycie sobie widzieć.

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przyjęcia u nas tych ludzi, których pani nazywa "uchodźcami".
Miałabym jednak znacznie mniej uwag na ten temat, gdyby zwolennicy przyjęcia tych uchodźców nie operowali kłamstwem historycznym np. na temat Iranu w 1943 (a może po prostu nie znacie historii waszego kraju, i opowiadacie te głodne kawałki w dobrej wierze?) - oraz nieprawdą na temat stanu polskiej gospodarki, a także nazywali rzeczy po imieniu: to są imigranci ekonomiczni a nie uchodźcy.

Nie należy szermować kłamstwem, tylko postawić sprawy jasno.
A w tej sprawie łgarstwo goni łgarstwo.
Za bardzo państwo się przyzwyczailiście do manipulacji. Albo działacie w dobrej wierze lecz w niewiedzy jak jest tzn. ktoś wami manipuluje.

Bez względu na powody, państwo nie szanujecie inteligencji oraz wiedzy i doświadczenia życiowego tych, z którymi rozmawiacie.

Dlaczego nie mówicie o akcji łączenia rodzin? - przecież prawodawstwo europejskie to zaleca - to jest obligatoryjne, co oznacza że jak przyjmiemy jednego człowieka - to on ma prawo ściągnąć rodzinę.
To jest dalszych 10 osób, takie rachunki są zrobione we Francji.

Jeżeli więc teraz zgodzimy się wziąć 20 tysięcy ludzi - to jest REALNA zgoda na 200 tysięcy ludzi. A z tego co słyszałam mowa o 81 tysiącach wyjściowo - bo podobno uchodźców ma być co najmniej 2 x więcej niż już jest - czyli po akcji łączenia rodzin mówmy o prawie milionie obcych, w większości muzułmanów w ciągu 3-5 lat (od razu ich przecież nie ściągną, trochę to zajmie, w przeciwieństwie do pani myślę dalekowzrocznie oraz systemowo tzn. umiem operować kilkoma wskaźnikami naraz).

Jak on się utrzymają w kraju, który jest w ekonomicznej zapaści, zadłużony na 3 biliony, nie ma na emerytury dla własnych obywateli, nie ma własnego majątku narodowego oprócz lasów - i po wyjeździe 3 milionów własnych emigrantów ma kilkanaście procent bezrobocia - w tym także strukturalnego (powyżej 20%). My NIE POTRZEBUJEMY PRZECIEŻ LUDZI DO PRACY. Niech jadą tam, gdzie jest praca. No a przecież podstawowy problem z ta ludnością jest taki, ze oni nie pracują.

Jaki jest odsetek dzieci i młodych kobiet w tej grupie, która do nas jedzie, niech mi pani powie?
Bo w tej grupie, którą rzekomo pani Miriam wyrwała bohatersko spod kul (część tych ludzi już WRÓCIŁA DO SYRII) - było 27 procent dzieci (osób poniżej 18 roku życia, małych dzieci było bardzo mało - to są dane oficjalne Straży Granicznej).

Dziwna sprawa jak na wielodzietne rodziny syryjskie - i uchodźców, którzy chronią co mają najważniejszego.

W Iranie - w 1943, jak już jesteśmy przy tym - były takie proporcje: ponad 3 kobiety lub dzieci na 1 faceta w wieku poborowym.

Tak wyglądają prawdziwi uciekinierzy, proszę pani, zawsze i na całym świecie.

Ci nasi to nie byli uchodźcy tak nawiasem, tylko ludność cywilna sojusznika (rząd polski) przejęta przez Brytyjczyków od drugiego sojusznika (ZSRR) w ramach międzynarodowej umowy anglo-polsko-rosyjskiej.

Tak to formalnie wyglądało: nikt nie uciekał przez Morze Kaspijskie łódkami, zarzynając po drugie współ-uciekinierów.
Arabowie ani Persowie (czy Syryjczycy) nie byli stroną w sprawie ani jako jakikolwiek naród ani jako jakiekolwiek państwo.

Nic nie zawdzięczamy tamtemu światu czy rejonowi, innymi słowy. Nie mamy też żadnych rachunków z Afryką.

Brytyjczycy zrobili bardzo dobrą statystykę w Iranie - wręczyli nam zresztą za to rachunek - w 1945 roku. To nie była żadna pomoc humanitarna, tylko usługa.

I Polska za to zapłaciła (koszta naszego rządu w Londynie). Nie tylko krwią swoich żołnierzy oraz pilnowaniem pól roponośnych w Iranie ( - bo o to chodziło Brytyjczykom, którzy rządzili wtedy na 90% Iranu, to był zdaje się nawet protektorat - tylko dlatego nas w ogóle wzięli z ZSRR, że od 2 lat mieli bunt tubylców na pokładzie - i potrzebowali naszych mężczyzn pod broń - brakowało im sił, a Anders umiał się targować i wytargował, że żołnierze wyjdą z rodzinami - i tak uratował tysiące wojennych sierot oraz samotnych kobiet).

Polecam, żeby pani coś przeczytała na temat Iranu, zanim zacznie sadzić innym niedouczonym jakąkolwiek tania propagandę o naszych zobowiązaniach wobec świata.

Proszę poczytać o tysiącach ludzi - kobiet i dzieci, które via Iran trafiły (tam ich Angole osiedliły) na terenach, gdzie szalała mucha tse-tse: nie było wody za to, chleba ani lekarstw - i na terenach byłego obozu koncentracyjnego dla Burów.

Chyba że pani się zgadza, żeby w identyczne warunki u nas trafili teraz ci Syryjczycy. Ale z kolei ja się na to nie zgadzam.

Nie zgadzam się na katastrofę humanitarną w Polsce. Bo pani działania tym się właśnie skończą: katastrofą humanitarna - taki będzie pierwszy efekt. A potem będzie niechęć przyjezdnych do nas - i rozbuchana roszczeniowość. Tak działa ludzka psychologia.

W tej sprawie mieszają ludzie, którzy być może mają wielkie serce, ale mały rozum. Gdzie pani da mieszkanie - tylko tym 20 tysiącom ludzi? Przecież wielu Polaków nie stać na własne mieszkanie - wsadzi pani tych uchodźców do namiotów i da im łopatę do odśnieżania okolicy oraz walonki, czy jak?

A jak w zimę będziemy mieli po minus 25 stopni - to co pani zrobi z tymi ludźmi?

Jak zapewni pani szkołę dzieciom?
Jak pani te dzieci chociaż nauczy polskiego? - skąd pani weźmie nauczycieli? Przecież PO zlikwidowała szkoły. Sześciolatki mają naukę na ZMIANY - jak w latach 50-tych. Szkoły są przepełnione.

Skąd pani weźmie opiekę lekarską? - także specjalistyczną?
Przecież nasz system opieki medycznej jest niewystarczający dla nas samych (po wyjeździe 3 milionów ludzi!) - nikt nie marzy o poziomie europejskim w tym względzie dla własnych obywateli. Ludzie czekają na operacje po 2 lata - teraz mają czekać po 2,5 - bo pani jest młoda, zdrowa i ma dobre serduszko dla małych murzynków Bambo?

Jak pani to zamierza zrobić?

Jak pani będzie zwalczać lokalne choroby, które ci ludzie ze sobą przywiozą? - na całym świecie z tym jest problem, o czym tacy dobrzy ludzie jak pani - nie informują, bo i po co.

Jak pani będzie zwalczać obrzezanie kobiet - zabójstwa honorowe - i przemoc wobec kobiet kobiet w tej kulturze? Da im pani do poczytania "Wysokie obcasy"? Czy powachluje pani tych ludzi konwencja antyprzemocową?

Czy pani opiekowała się kiedyś chociaż psem ze schroniska? - czy pani wie ile zachodu kosztuje wyprowadzenie go na prostą? Ucywilizowanie?

Pani nie rozumie kosztów społecznych realnych, nie mówię nawet o zwykłych materialnych - tej operacji. Przecież to są LUDZIE.
Na Boga, to ludzie. Mają znacznie więcej sfer do wyprostowania niż półdziki pies, którego ktoś bił - pies który spędził życie przywiązany do budy.

To jest problem z wyobraźnią przestrzenną.
Ludzie to nie są kawałki papieru ani bity - te głupoty, które pani wypisuje nic nie kosztują, ale my mówili o LUDZIACH, którym nie jesteśmy w stanie realnie zaoferować NAWET takich warunków pobytu, jakie ma u nas domowe bydło.

Ja szanuję ludzi, w przeciwieństwie do pani.
Wiem cokolwiek o ich potrzebach. Wiem co to jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ za drugiego człowieka.
Poza tym, jak mawiają Chińczycy, jeżeli komuś uratowałeś życie - jesteś do końca życia za niego odpowiedzialny. Tak właśnie jest w tym przypadku, przecież oni tu zostaną, bo w Afryce wojna jest CIĄGLE. Od lat 60-tych. I NARASTA.. My nie mówimy o akcji humanitarnej typu zawieźć wodę i pampersy - my mówimy o implantowaniu setek tysięcy przyszłych obywateli.

Dlacze4go pani oszukuje - choćby sama siebie - w tym względzie4? Proponuje spojrzeć na fakty, zamiast snuć chore nieodpowiedzialne rojenia o uratowaniu Aryki, która musi to zrobić sama i na własny koszt. Takie jest życie proszę pani. Nam Polakom nikt nie pomagał.
NIGDY. Za wszystko płaciliśmy słone rachunki.

Pomiędzy tymi ludźmi są dżihadyści.
To nie bajka tylko fakt: to widać i na Peloponezie i na wyspie Kos. Jak ich pani chce wyłapać, jeżeli nie macie wspólnego języka? A wystarczy taki jeden, żeby się rozerwał w warszawskim metrze w imię Allaha, iżby zrobiło się pani bardzo przykro. To że pani zresztą się zrobi - to nie problem, ale moje dziecko i dziecko sąsiadów też jeździ metrem.

Ja nie chcę ponosić odpowiedzialności za cały głodny świat.
My mamy własne problemy geopolityczne: Europa się nie spieszy, żeby je rozwiązywać - wręcz odmawia nam pomocy, więc niech się [problemami basenu Morza Śródziemnego - i swoim postkolonialnym rachunkiem zajmie sama.
Nie było uczciwości wobec Polski nawet w głupiej sprawie odszkodowań za skutki rosyjskich sankcji: dostaliśmy najmniej, a straciliśmy najwięcej. Teraz zwrotnie mogę ogłosić brak zainteresowania dla problemów innej części Europy.

Polacy zawsze byli w porządku wobec uchodźców, których nikt im nie wciskał gwałtem, jak w tym przypadku.

Brytyjski Iran to był zresztą jedyny przypadek w naszej tysiącletniej historii tego rodzaju. Zawsze było odwrotnie np. przez ileś wieków uciekali do nas Żydzi - z całej Europy. To my mamy tradycje faktycznej tolerancji, także religijnej i obyczajowej - chyba szkoda, że zna pani bartoszewski wariant naszej historii, a nie ten prawdziwy.

W XX wieku przyjmowaliśmy Ormian, Greków, że rzucę spod palca - bo te historie znam najlepiej.
Teraz NIE jesteśmy przygotowani do przyjęcia i obsługi takiej liczby ludzi jak 20 tysięcy - już nie mówię o 81 tysiącach, bo taka jest procentowo polska kwota, a tym bardziej ich rodzinach (czyli docelowo 200-800 tys.).

Nie ma nawet dostatecznej liczby TŁUMACZY, już nie mówię o asystentach kulturowych - żeby się zając tymi analfabetami (to ważne, bo będą niesamodzielni), którzy swoje muzułmańskie porządki zaprowadzają w każdym miejscu do którego trafią (polecam opowieści Ukraińców, którzy zostali zmuszeni w naszych ośrodkach dla uchodźców zamieszkać z Czeczenami - i to nie jest dowcip, że w krajach skandynawskich masywnie wzrosła liczba gwałtów: ci "uchodźcy", jak ich puścić luzem - gwałcą - na wyspie Kos też gwałcą).

Proszę mi nie opowiadać, że przyjadą do nas Syryjczycy - i że to chrześcijanie. Bo nie pani o tym decyduje, kto gdzie pojedzie, tylko Europa. A Europa hojnie obdziela czarnoskórymi muzułmanami. Bo, po pierwsze, ich jest przeważająca liczba - a po drugie: Syryjczyków którzy są najmniej kłopotliwi dostana lepsi od Polski. Tak samo lepsi jak byli lepsi przy podziale kasy za skutki sankcji: kraje skandynawskie, Niemcy oraz Francja.

Na koniec powiem tak, państwo nie macie pojęcia zielonego na temat katolicyzmu - wyśmiewacie religię albo zwalczacie.
Nie okazujecie nam szacunku, nie zadawszy sobie trudu żeby sprawdzić, dlaczego ta paskudna ubeczka Krwawa Luna Brystygierowa, kumpelka z pracy mamy byłej pani prezydentowej Komorowskiej tak nawiasem, nawróciła się na stare lata.

Nie szermujcie katolicyzmem jako argumentem. Bo to śmieszne. Nie wiecie nawet co powiedział Jezus na temat prawa do samoobrony.

Mamy takie prawo. A kilkadziesiąt tysięcy ludzi (każdy ma prawo do akcji ściągania rodzin) - w większości młodych facetów - wymaga samoobrony.

Przy samoobronie nikomu nie wolno przesadzić. Najmniejszy koszt to zamkniecie granic i nie przyjecie tych ludzi.

Jeżeli ich weźmiemy - to z Afryki runie lawina emigrantów. Tym pani pomoże, a tamtym - nie?

Przecież ten problem musi być rozwiązany lokalnie, naprawdę tego nie widać?

Iwona L. Konieczna

PS. Nie protestuję przeciwko wydaniu na to jakiś pieniędzy - pod warunkiem, ze projekt pomocy na miejscu będzie trzeźwy - i da gwarancję że 3/4 nie zostanie rozkradzione.

PS 2. Ci ludzie nie dorośli do demokracji - mają inny system - antydemokratyczny - ich kultura taka jest. Pani chyba naprawdę nic nie czytała - pani nie wie, co to społeczeństwo patriarchialno-feudalne, w dodatku zarządzane przez imamów i oparte na zasadach religijnych, które odrzucaja tolerancję - i promują wojnę z niewiernymi.

Albo ich pani wynarodowi - JAK? - i wtedy mogą być obywatelami demokratycznego państwa, albo oni zabiją pani kulturę - a co gorsza MOJĄ. Ja nie chcę takich problemów, dość mi kłopotów z pani niedojrzałym podejściem do naszej rzeczywistości.

PS 3. 20 tysięcy Polaków mieszka w Kazachstanie. ONI MAJĄ PIERWSZEŃSTWO.
Pani nie obchodzi ich los, bo pani nie zna historii własnego kraju: to są potomkowie tych, których nie udało się Andersowi zabrać ze sobą do Iranu.
Dla mnie to są jedyni uchodźcy warci zainteresowania.

Polska miała problem z przyjęciem 100 (stu) uchodźców - Polaków z Donbasu. Premier Kopacz miała to w nosie.
A teraz nagle astronomiczne wielkości nie wiadomo kogo, nie wiadomo skąd i po co?

PS. 4 Ktoś zapytał, skąd wzięłam liczby, bo on słyszał że bierzemy tylko 2 tysiące uchodźców. Proste jak konstrukcja cepa.

W Europie JUŻ jest 800 tysięcy wniosków o azyl (a to początek).//prawo.money.pl/…/uchodzcy-w-europie-juz-800-tys-wnio…

Polska kwota wynosi 5,65 procenta. https://www.google.pl/search

Proszę wziąć kalkulator i obliczyć, czy to są 2 tysiące.

Bo mnie wychodzi, że 5% od 800 tysięcy to 40 tysięcy JUŻ TU I TERAZ.

Rząd pani Kopacz, a wcześniej Tuska - nie potrafił postawić się Europie w żadnej istotnej sprawie. Myśli pani, że teraz się skończy na 2 tysiącach? Wetkali im 2 tysiące - to wetkają cała kwotę.

I niech mi pani nie wciska kitu o solidarności i humanitaryzmie; NIGDZIE ICH NIE CHCĄ. Bo maja coś w głowie, oprócz propagandy - a przede wszystkim wiedza, że koegzystencja kultury zachodniej i muzułmańskiej NIE JEST MOŻLIWA.

 

//www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/list-do-aktywistki-proimigracyjnej

 

 

 

 

 

[href^="//www.google.com/aclk?"] {display:none !important;}

KOMENTARZE

 • @
  "Nauka Chrystusa nakazuje pochylić się nad koczującymi", a nie wziąść jak psa z przychówka na darmowe wyżywienie i opierunek z myślą, że z wdzięczności będzie służył. A na to liczą żydzi przygotowując ta całą operację "tuczenia" arabskich imigrantów na CIAŁO ARMATNIE do walki z Rosją itp. o Większy Izrael.
  Uczciwie, przynajmniej petycja/podanie by się przydało wyrażające kondycę, że zostanie Pan/ Pani przyjęty do Europy, POD WARUNKIEM wyrażenia zgody na służbę w oddziałach NATO ..., a nie jakiś tam skryty "training".
  Zauważcie, że dach nad głową, darmowe jedzenie, opieka lekarska i opierunek to ... KOSZARY!
  Opałacane z budżetu PODATNIKA.

  Wystarczyłoby zastopować "pomoc" dla Izraela, i WSZYSTKIE wojny skończone! Brak terorystów! PEACE ON EARTH!
 • @Zdzich 00:08:35
  Dokładnie tak. Wolna przestrzeń życiowa dla syjonistów w Afryce i mięso do walki w nowych żydowskich wojnach.
 • @Marx 8888 00:10:21
  Właśnie bingo!
 • A co na to prawdziwi polityczni właściciele Rzeczpospolitej Polskiej?
  Pamiętajmy , że w ich interesie katoliccy prezydenci Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński,Komorowski destabilizowali"pokojowo" Irak,Afganistan...
  Jestem bardzo ciekawy czy skomentują słowa rzecznika Białego Domu;
  ( źródło : wpolityce):
  Stany Zjednoczone nie przyjmą dalszych imigrantów z Bliskiego Wschodu. Rzecznik Białego Domu Josh Earnest oświadczył (...), że ucieczka setek tysięcy ludzi do Europy „przypomina nam wszystkim o tragicznym wymiarze wojny domowej w Syrii”. Waszyngton – podkreślił – jest gotów pomóc Europie, ale wyłącznie w wymiarze finansowym.
  Przekazaliśmy od 2011 r. ponad 4 mld dolarów na pomoc humanitarną dla ludzi, którzy uciekli z Iraku i Syrii do sąsiednich krajów. I dalej będziemy pomagali ONZ w jej wysiłkach na rzecz pomocy uchodźcom. Nie zamierzamy jednak sami ich przyjmować
  —podkreślił Earnest. Turcja, Liban, Jordania i Egipt przyjęły od 2011 r. w sumie nieco ponad 4 miliony uchodźców. USA zaledwie 1000. Zdaniem Białego Domu to jednak całkowicie wystarczy.
  To potworna tragedia humanitarna. Ale Europa jest w stanie sama poradzić sobie z tym problemem. Jesteśmy gotowi wspomóc ją w tym wysiłku finansowo oraz technicznie. Życzymy naszym europejskim partnerom powodzenia w rozwiązywaniu tego kryzysu. Cieszymy się, że Europa rozpoczęła w końcu walkę z tymi, którzy wykorzystują trudną sytuację imigrantów, czyli z przemytnikami
  —zaznaczył rzecznik Białego Domu. Oraz dodał, że nie ma nic więcej do powiedzenia na ten temat.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Amerykaie dowcipkują , a Europie nie do śmiechu
 • @Halszka
  Doskonały materiał!
 • @Marx 8888 00:38:47
  Wspaniale!
 • Nie ma innego Boga ...niż Allah....Tak niedługo będą mówić religijni europejczycy
  Wniosek z wypowiedzi muzułmanskiego aktywisy ( źródło :wpolityce):

  """"Pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce, bo wierzymy, że należy usunąć wszystkie opresyjne reżimy. Jeśli rządzi wami ktoś inny niż Allah, to jest to forma ucisku. Dzięki naszej polityce i ten wasz reżim zostanie usunięty, a ludzie będą szczęśliwsi. W Polsce macie rządy liberalnej demokracji, a w tym nie ma żadnych mocnych, trwałych wzorców. Wszystko wynika u Was z rozdziału państwa od Allaha
  —podkreślał w rozmowie z „Faktami” imam Anjem Choudary.
  Imam uznawany za jednego z najbardziej kontrowersyjnych, radykalnych i niebezpiecznych na Wyspach Brytyjskich ostrzegał przed próbami znieważenie proroka, bo za to zawsze grozi najwyższa kara. Mówił, że honor proroka jest dobrem każdego muzułmanina, więc pojedyncza osoba może być usprawiedliwiona za obronę jego godności.
  Islam nie jest taki jak chrześcijaństwo, jeśli mnie uderzysz, nadstawię drugi policzek. Nie, tacy nie jesteśmy. Nie jesteśmy pacyfistami. W islamie jest coś takiego jak dżihad. Niektórzy nazywają go nawet szóstym, świętym obowiązkiem każdego muzułmanina. Nie można powiedzieć, że islam znaczy pokój
  —podkreślał imam Anjem Choudary i ostrzegł:
  jeżeli chcecie żyć z nami w pokoju, możemy żyć w pokoju, ale jeśli okupujecie nasze ziemie i przychodzicie nas zabijać nie będziemy was witać z otwartymi ramionami.
  Gdy imam usłyszał, że katolicy w Polsce nie będą chcieli przyjąć prawa szariatu odpowiedział:
  Wy chrześcijanie wyznajecie zasadę: co cesarskie cesarzowi, co boskie Bogu. Jeśli przyjmiemy, że cesarz jest muzułmaninem wprowadzającym prawo szariatu, nie powinniście mieć w niczym problemu....""""
 • @Zbigniew Jacniacki 00:24:08
  Kto to są owi prawdziwi polityczni właściciele Polski, jeśli Kwaśniewski to jest katolicki prezydent. Zgubiłam się.

  Początkowo myślałam, że ma Pan na myśli żydów np. z Izraela albo z USA, ale teraz nie jestem pewna.

  Dopóki polscy żołnierze nie wzięli udziału w tych brudnych wojnach w Afganistanie i Iraku, ja jako Polka, nie musiałam się wstydzić za polskiego żołnierza.Teraz niestety się już wstydzę.

  USA jest daleko od Afryki, ale może najtaniej by było pomóc przemytnikom w przetransportowaniou ich do USA, które jest zresztą sprawcą tej hekatomby i ponosi odpowiedzialność moralną za to co się dzieje. Moralną - ha, ha czy oni, te żydowskie prymitywy w ogóle mają jakąkolwiek moralność. Pieniądze, oto ich horyzont. Biedni.
 • @Rebeliantka 00:25:52
  Chciałabym, żeby znalazł się w jak największej liczbie miejsc. Jest to najlepszy tekst na jaki trafiłam na ten temat. Bardzo dobry. Należałoby podesłać to Prymasowi Polski, po Jego skandalicznej wypowiedzi zamieszczonej na Frondzie. To sprzedawczyki!
 • Wygladaja na byczkow z Alkaidy ASIS, jakby przed chwila kalasze
  odlozyli.Gdzie kobiety, starcy i dzieci?
 • @Halszka 01:09:34.... Kwaśniewski to jest katolicki prezydent.....
  Katoliccy prezydenci są wybrani przez katolickich wyborców...
 • @Rebeliantka 00:44:01
  ( - : Też się cieszę.
 • @Zbigniew Jacniacki 00:46:05
  Nieprzebyta przepaść między tymi cywilizacjami. Oni idą tu zaprowadzać własne porządki. To jest dla Europy śmiertelne niebezpieczeństwo. I pomyśleć, że ci, którzy wywołali ten exodus, śmieją się w kułak. Żydzi zresztą należą do takiej samej cywilizacji, bez Chrystusa. A to jest całkowicie inna jakość.
 • @staszek kieliszek 01:18:09
  To bardzo trafna obserwacja. Wielu komentatorów zwraca na to uwagę, że to nie są zabiedzone ofiary wojny, ale wypasine byki gotowe do wszelkich gwałtów, roszczeniowi i agresywni - bez rodzin, kobiet, dzieci, osób starszych. Jakby godzinę temu zdjęli mundury, założyli świetne ciuchy, biżuterię, zrobili sobie nowe fryzury i do Europy - pokazać się, co potrafią.
 • @Zbigniew Jacniacki 01:21:54
  Ach, w takim rozumieniu!? OK. Teraz już rozumiem. Dziękuję.
 • @Halszka 01:14:26
  Nie czytałam wypowiedzi na Frondzie. Ta jest wyważona:

  http://wpolityce.pl/historia/264345-prymas-polski-o-uchodzcach-ich-przyjecie-zobowiazuje-do-konkretnych-dzialan
 • Islamizacja Europy.
  Właśnie mamy następny, świadomy, przeprowadzany według dawno założonego planu i z pełną determinacją - akt niszczenia znienawidzonego chrześcijaństwa, tym razem w Europie, rękami muzułmanów. Idzie islamizacja Europy. A Europa bezbronna, jak dziecko? Szatański plan.
 • @Marx 8888 00:38:47
  Wow. Cieszę się, że myślimy tak samo na temat znaczenia tego tekstu. Dziękuję za wypromowanie tych treści. Jest bardzo głeboki i wszechstronny. Doskonały.
 • @Rebeliantka 02:01:40
  Daje zgodę na przyjęcie w Polsce tych muzułmanów. Popiera rząd i UE i USA. Nie rozumie zagrożenia. Usypia czujność narodu, nie ostrzega przed niebezpieczeństwem. To nie jest wyważona wypowiedź autorytetu, jakim jest Prymas Polski. On nie wypowiada się w naszym Polaków imieniu, a nawet nie w interesie KK, tylko zgodnym hurem z estabilishmentem, którego widać jest częścią. Niestety.
 • @Rebeliantka 02:01:40
  Symptomatyczne jest też czołowe zdjęcie.

  http://www.fronda.pl/a/do-polski-maszeruje-tysiace-imigrantow-straz-graniczna-zwieksza-liczbe-patroli,56318.html
 • Tyle pieczeni na jednym ogniu...
  Na wstępie; też jestem za nieprzyjmowaniem uchodźców jednak moim zdaniem warto byłoby wypunktować kilka faktów.
  1. Ludzie zawsze uciekają i będą uciekać z terenów opanowanych chaosem, destabilizacją, wojnami.
  2. Kto doprowadził do tego stanu? USA i Izrael, więc to oni powinni przyjmować teraz uchodźców!
  3. Uchodźcy docierają do Europy, destabilizują te kraje, społecznie, ekonomicznie, kulturalnie, religijnie...
  4. Konflikty które powstają wskutek tego są "na rękę" tym którzy te wojny wywołują.
  5. W sytuacji konfliktów to ci którzy spowodowali ten chaos będą nas pouczać o prawach człowieka i staną po stronie "prześladowanych" uchodźców.
  6. Żeby zbudować NWO należy wszystkie państwa pozbawić ich indywidualnego charakteru, wymieszać i to się właśnie tak robi.
 • @Halszka 02:33:37
  Nie mając ostatnio możliwości śledzenia mediów, nie zdawałem sobie sprawy ze skali zagrożenia, stąd wcześniej bagatelizowałem cały problem.

  List napisany perfekcyjnie, praktycznie nie daje nikomu pola do oponowania.

  Jeśli to zdjęcie z Frondy to autentyczni "uchodźcy", to rzeczywiście strach się bać. Nie wygląda to rzeczywiście na coś spontanicznego, ale na zorganizowaną akcję. Zastanawiam się jak organizatorzy tego przedsięwzięcia wyobrażają sobie ostateczny efekt, czy likwidując parę lat temy sporą cześć granicznej infrastruktury realizowali już ten plan, którego dziś mamy kolejną fazę.
 • @Halszka 02:33:37
  Witam!
  Uparli się i wbrew woli Boga budują drugą Wieżę Babel.
  Bez wstrzymania budowy tej ruiny, w jej gruzach zginie wiele ludzi.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3f/Bruegel_d._%C3%84.%2C_Pieter_-_Tower_of_Babel_-_Museum_Boijmans_Van_Beuningen_Rotterdam.jpg/240px-Bruegel_d._%C3%84.%2C_Pieter_-_Tower_of_Babel_-_Museum_Boijmans_Van_Beuningen_Rotterdam.jpg
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_Babel_(obraz_Bruegla)
 • @Rebeliantka 02:01:40
  To jest "wyważona" wypowiedź prymasa?

  Cytuję:

  "rolą państwa jest określić warunki pomocy udzielanej uchodźcom i informować o niej ludzi."

  "Jeśli chodzi o to, czy przyjmować tylko chrześcijan, czy wszystkich, to wypowiedziała się na ten temat w czerwcu Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, pisząc w komunikacie, że pomoc powinna być organizowana wobec wszystkich uchodźców bez względu na religię i wyznanie."

  A więc, "państwo", czyli rząd okupacyjny w Polsce, wespół z Kościołem w formie Rady Episkopatu ustalili o przyjmowaniu emigrantów ekonomicznych pod przykrywką uchodźctwa, a Naród - ten rzekomy suweren, ma być o tym co najwyżej informowany i iinstruowany jak ma się w takiej sytuacji zachować.

  Pal sześć, że "ludzie" nie chcą obcych w swoim zrujnowanym kraju, ani chrześcijan, ani tym bardziej muzułmanów. Faktycznie, Prymas jest wyważony w swojej arogancji.

  Wszystkim, którzy widzą różnicę, polecam:
  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/125439,wybieramy-nie-towary
 • To tylko wypełnianie rozkazu uni
  No niestety! Prezydent wybrany jako mniejsze zło z dwóch możliwych pozycji w drugiej turze, kwitnie w całej swojej krasie. On właśnie na to zezwolił. Ewidentnie kłóci się to z tym jak ślicznie wizjonerował o stworzeniu warunków do powrotu Polaków z emigracji.
  Każdy imigrant islamski otrzyma zapewne zasiłek 2.5 tyś zł i elegancki socjalny lokal spełniający przepisy unijne, no bo na polecenie unii taki rozkaz Prezydent musiał spełnić. Dostał na to też pieniądze z unii. Ale pieniędzy nie na długo starczy. No cóż, można mieć nadzieję, że z polskim katolicyzmem ta dziwna religia stworzona przez katolickiego biskupa Augustyna, nie będzie miała takiego łatwego życia w Polsce.
 • @Robik 07:34:44
  Dziękuję za ten świetny komentarz. To właśnie tak jest.Odpowiedzialność ponoszą ci, którzy wywołali wojny na Dalekim i Bliskim Wschodzie i w Afryce - międzynarodowy żydowski kapitał. My nie mamy żadnych zobowiązań wobec tych biednych ludzi, którzy znaleźli się w działaniach wojennych. Niech USA ich teraz zabiera do siebie, karmi, odziewa, leczy, da im mieszkania. Za to, za Polaków zniszczonych w działaniach powstańczych i wojennych XIX i XX wieku NALEŻY DOMAGAĆ SIĘ ZADOŚĆUCZYNIENIA i stworzyć warunki powrotu do Polski Tym Polakom, którzy tego chcą.
 • @goodness 10:15:15
  Jak zniszczyć tę wieżę Babel. Ma Pan jakiś pomysł lub plan?
 • @Lotna 14:43:10
  Jestem po rozmowie z Rebeliantką, którą zaniepokoiła moja jednoznacznie zła ocena postawy Prymasa i Episkopatu - co za tym idzie. Postanowiłam raz jeszcze przyjrzeć się tej inkryminowanej przeze mnie wypowiedzi Prymasa, ale zrobię to w nocy. Nie chcę popełnić błędu zaniechania w tak fundamentalnej sprawie dla polskiego narodu. Bardzo szanuję sobie oceny Rebeliantki, ale wszyscy jesteśmy omylni. Zgoda na przyjmowanie imigrantów jest niezgodna z interesem Polaków, w tej liczbie polskiego Kościoła Katolickiego.
 • @Lotna 14:43:10
  Znowu skierowałaś swój palec oskarżający w stronę "Watykanu" pisząc PARADOKSALNE bzdury. Najpierw zacytowałas Rade Episkopatu, ktora wyraziła opinie: ""rolą państwa jest określić warunki pomocy udzielanej uchodźcom i informować o niej ludzi."
  Opinia ta krytykuje role panstwa, ktore NIE określiło żadnych warunków pomocy uchodźcom.
  Na bazie tej KRYTYKI, wyciagnełaś perwersyjny wniosek: "rząd okupacyjny w Polsce, wespół z Kościołem w formie Rady Episkopatu ustalili o przyjmowaniu emigrantów ekonomicznych".
  Faktem natomiast jest, że Rada Episkopatu skrytykowała ten "rząd okupacyjny" właśnie za to, że NIE ustalił warunków pomocy.
  Dlaczego mącisz?
 • @Mufinek Sposypkom 14:53:16
  Skąd wiadomo, że Andrzej Duda na to zezwolił? Ma Pan jakąś jego wypowiedź na ten temat. Ciekawe.

  Wie Pan, to chrześcijanie nie będą mieli łatwego życia w Polsce. Oni będą nas mordować w Polsce. Po to jest to wszystko robione. Zdestabilizować Europę i chrześcijańską Polskę. Walka z chrześcijaństwem przede wszystkim, którego wyznawcy Lucyfera nienawidzą najbardziej, jak wiemy. W następstwie, przy okazji dobrać się do bogactw chrześcijańskiej Rosji.
 • @Mariusz G. 08:43:06
  Tak, Panie Mariuszu. Ten plan postawał już dużo wcześniej. Islamizacja Europy. Zniszczenie chrześcijańskich wartości naszej cywilizacji, którymi jesteśmy silni. Cywilizacja śmierci i zła contra cywilizacja życia i miłości. Jakie to proste.
 • @Lotna 14:43:10
  //A więc, "państwo", czyli rząd okupacyjny w Polsce, wespół z Kościołem w formie Rady Episkopatu ustalili o przyjmowaniu emigrantów ekonomicznych pod przykrywką uchodźctwa//

  Nic mi nie wiadomo o tym, aby Rząd obradował na ten temat wspólnie z Episkopatem. Episkopat w Polsce nie rządzi.

  Wskazane przez Ciebie cytaty nie są dla mnie przejawem żadnej arogancji. Czy aroganckie jest żądanie, aby państwo udzielało własnym obywatelom informacji o tym, jakiej pomocy na ich koszt zamierza udzielać obywatelom innych krajów?

  A w sprawie stanowiska KEP, to Kościół zawsze udzielał pomocy charytatywnej potrzebującym nie pytając ich o wyznanie.
 • @Zdzich 17:03:25
  Nie odwracaj kota ogonem, a po pierwsze, czytaj ze zrozumieniem.

  Wywiad był z prymasem, a nie z episkopatem i cytowałam wyłącznie słowa prymasa.

  Jeśli ty nie potrafisz wykonać prostego działania jak 2+2, albo wyciągnąć wniosków z jednoznacznej wypowiedzi, to nie znaczy, że masz prawo mi zarzucać manipulację.

  Prymas oznajmia ludowi, że mają słuchać władzy ("rolą państwa jest określić warunki pomocy udzielanej uchodźcom i informować o niej ludzi.") i prymas na pytanie o religię imigrantów decyzją episkopatu akceptuje przyjmowanie muzułmanów ( " pomoc powinna być organizowana wobec wszystkich uchodźców bez względu na religię i wyznanie.")

  "Suwerenni" Polacy w "wolnej" Polsce nie mają nic do gadania - kogo, jakiego wyznania, jakiej ilości i na jakich warunkach mają przyjąć swoim kosztem pod swój dach, według słów prymasa.

  Jasne jak słońce dla każdego, kto umie logicznie myśleć.

  Władza powinna wykonywać wolę suwerena - narodu, a nie informować i wydawać zarządzenia, a warunki pomocy to powinny być koce, leki , namioty i żywność wysyłane potencjalnym uchodźćcom do ich kraju zamieszkania i episkopat powinien zorganizować ich zbiórkę, a nie akceptować uchodźców, którzy nie są chrześcijanami.
 • @Rebeliantka 17:45:15
  "Nic mi nie wiadomo o tym, aby Rząd obradował na ten temat wspólnie z Episkopatem. Episkopat w Polsce nie rządzi."

  Aby coś razem ustalić, nie koniecznie trzeba razem obradować. Można ustalić coś z góry. Wygląda zresztę na to,że episkopat już ustalił, arząd się jeszcze waha, pomimo obietnicy Kopaczowej. Są to więc pobożne życzenia prymasa, ale on pewnie i takjuż jest poinformowany,co się stanie. Episkopat w Polsce nie rządzi? A kto sprawuje rządy dusz? Jeśli nie rządzi, to czemu się wypowiada, także ustami prymasa?

  "Czy aroganckie jest żądanie, aby państwo udzielało własnym obywatelom informacji o tym, jakiej pomocy na ich koszt zamierza udzielać obywatelom innych krajów?"

  Nie, aroganckie jest założenie, że władza powinna li tylko udzielać obywatelom informacji o tym, jakiej pomocy na ich koszt zamierza udzielać obywatelom innych krajów. "Władza" powinna być w rękach Narodu,a nie "władzy" o której mówi prymas, czyli rządu okupacyjnyego, podpisujęc się w ten sposób pod dyktaturę rządu i ją popierając i propagując. Włdza ma obowiązek rządzić w imieniu obywateli i zgodnie z ich wolą, a nie przeciwko niej.

  Przekaz prymasa jest jednoznaczny: episkopat ustalił, władza was poinformuje - i koniec. Wielu katolików nie chce w Polsce muzułmanów, ale episkopat ustalił.Wielu Polaków nie chce w Polsce uchodźców, ale władzaich poinformuje,co sobie umyśliła.

  "A w sprawie stanowiska KEP, to Kościół zawsze udzielał pomocy charytatywnej potrzebującym nie pytając ich o wyznanie."

  Kościół od tego jest, czyż nie tak? Cóż przeszkadza kościołowi robić dalej to samo? Niech kościół jedzie do Afryki i na Bliski Wschód i tam pomaga.
  Pomagać komuś, a przyjąć go do własnego domu to wielka różnica. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to niech zapyta Szwedów albo Francuzów.
  Jeśli kościół jest taki skory do pomocy, to nie powinien tego robić kosztem Polaków, z których wielu też potrzebuje pomocy. Dzieci w Polsce głodne chodzą do szkoły. Może by tak kościół zacząłod własnego podwórka, a nie na koszt tych głodnych polskich dzieci i polskich rodzin bez mieszkań?
 • @Lotna 18:34:09
  "Prawie 3,8 tys. osób jest obecnie objętych pomocą socjalną świadczoną przez Urząd do Spraw Cudzoziemców. Migrant, który złożył w Polsce wniosek o status uchodźcy, ma prawo m.in. do darmowej opieki medycznej, zakwaterowania i wyżywienia."
  http://wpolityce.pl/polityka/264405-urzad-do-spraw-cudzoziemcow-w-planach-sa-rozne-warianty-uwzgledniajace-ewentualne-przyjecie-nawet-kilkudziesieciu-tysiecy-imigrantow
 • @Lotna 18:34:09
  Podtrzymuję swoją ocenę wypowiedzi prymasa. Było to zwrócenie uwagi rządowi w jezyku dyplomatycznym, a nie jakieś informowanie o wspólnych ustaleniach.

  Poza tym, "uchodźcy" podobno wcale nie chca być u nas:

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/kopacz-zwoluje-rzadowy-zespol-ws-imigrantow/

  Komunikat KEP, na który powoływał się prymas, pochodził z 19.06, czyli sprzed 3 miesięcy.

  http://episkopat.pl/dokumenty/pozostale/6703.1,Komunikat_Rady_Konferencji_Episkopatu_Polski_ds_Migracji_Turystyki_i_Pielgrzymek.html

  Sytuacja się zmieniła i dzisiaj biskupi alarmują. Wystarczy posłuchać RM.
 • Wypowiedź biskupa Tomasika
  Obawy związane z nową strategią Komisji Europejskiej w sprawie imigrantów wyraził bp Henryk Tomasik, zastrzegając jednocześnie, że „Polacy zawsze słynęli z szacunku wobec ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej czy społecznej”. W ramach dobrowolnego przenoszenia uchodźców do innych krajów UE, Polska – według wyliczeń Komisji Europejskiej – miałaby przyjąć ponad 5 proc. z nich.

  „To już od władz państwowych i samorządowych w dużym stopniu zależy, jak możemy pomóc tym osobom – uważa ordynariusz radomski. – To bardzo trudne zagadnienie. Przyjmując imigrantów oczekujemy, że będą oni nas szanowali, że uszanują nasze zwyczaje, kulturę, naszą religię. Jest tutaj rzeczywiście niebezpieczeństwo stawiania potem dużych żądań w sprawach gospodarczych, materialnych, ale także kulturowych i religijnych” – dodał bp Tomasik.
 • @Rebeliantka 19:26:53
  Nigdzie nie napisałam, że było to informowanie o wspólnych ustaleniach, ale nie mam ani siły, ani ochoty tłumaczyć po raz trzeci, że nie jestem wielbłądem.

  "Przyjmując imigrantów oczekujemy, że będą oni nas szanowali, że uszanują nasze zwyczaje, kulturę, naszą religię. "

  To są mrzonki. Ci ludzie, w 99% się nie integrują, tylko tworzą getta, a im większy ich procent w społeczeństwie, tym większych praw się domagają i tym większą pogardę żywią dla cywilizacji zachodniej; nie tylko tej w formie gender, tolerancji i poprawności politycznej, ale całej cywilizacji europejskiej.
 • @Lotna 21:35:01
  Wydaje mi się - jeszcze raz to powtórzę - że sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i że biskupi też już są w większosci zaniepokojeni tym, że zamiast problemu uchodźców mamy do czynienia z zalewem imigrantów ekonomicznych, najprawdopodobniej sztucznie podkręcanym.

  Dotychczasowe wypowiedzi KEPu dotyczyły przede wszystkim uchodźców z terenu wojny.
 • @Halszka 16:45:08
  Tylko pełnym krzyżem, zło można zniszczyć. Wiedzą o tym egzorcyści.

  Należy ożywić prawdziwą demokrację, gdzie lud jest najwyższą władzą, a nie siedzi w rynsztoku oderwany od centrum na marginesie.

  Pytasz się o "Jak zniszczyć tę wieżę Babel. - "Ma Pan jakiś pomysł lub plan?"

  Schemat jest prosty Równowaga kierowania pojazdem czy państwem potrzebuje trzeźwego umysłu, bo bez równowagi wszystkie pokrętne pomysły są idealne do lania Polaków. Moim zdaniem wystarczy być trzeźwym i zacząć szanować matematykę.
  Sama widzisz, że na moje wołanie o czwór-władzę w sejmie, oprócz alfy.com.hel, http://m.neon24.pl/807624575f143268f5b8b2af33a7835f,1,1.jpg wszyscy na Neonie24 omijają i dziwnie milczą, wolą bić czołem przed parzystą trójką zapisaną w art. 10.

  Ta herezja za drogo Polaków będzie kosztować.
  Za Zdradę Matematyki i Boskiego Porządku żądasz pochwały??
  Od przyjaciela, czy wroga??
  http://m.neon24.pl/517a065ab8bf9d511c5b578ca83a0c68,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @Rebeliantka 21:45:06
  "zamiast problemu uchodźców mamy do czynienia z zalewem imigrantów ekonomicznych, najprawdopodobniej sztucznie podkręcanym."

  Z pewnością. Trzeba tu także dodać pewną grupę dżihadystów i innych kryminalistów uciekających przed sprawiedliwością.
  http://www.pch24.pl/zagrozenie-islamskim-terroryzmem-przez-lata-omijalo-polske--teraz-to-sie-zmienia---ostrzega-szef-abw-,37948,i.html
 • @Lotna 22:18:00
  Ciekawe, jak z problem będzie sobie "radził" nowy rząd.
 • @Halszka 16:45:08
  Witaj!

  //Jak zniszczyć tę wieżę Babel ?//
  http://m.neon24.pl/28bbe530775ab0904aea1a931e473a0d,0,0.png

  POLSKI KLUB DEMOKRACJI CYFROWEJ WSKAZUJE NA KONIECZNOŚĆ WPROWADZENIA CZWÓR WŁADZY- A WIĘC NARÓD JEST SUWERENEM.W PROSTY SPOSÓB UKAZUJEMY TE PRAWDY WZOREM SCALONEGO KRZYŻA. Chodzi po prostu o to, że góra (Góra Krzyża: Władza Ustawodawcza, władza wykonawcza, władza sądownicza - działa w oderwaniu od dolnej części Krzyża- LUDU.Lud w połączeniu z Niepokalaną - PODSTAWA KRZYŻA, musi zostać połączony z górą- KRZYŻ SCALONY MIŁOŚCIĄ MARYI I NASZA MIŁOŚCIĄ. I W TYM WŁAŚNIE ZAWARTA JEST RÓWNOWAGA DEMOKRACJI. Myślę, że opis wyraźnie tłumaczy rysunek. Dlaczego właśnie w ten sposób można zburzyć wieżę Babel ?- otóż pierwotna, ta biblijna wieża była zbudowana poprzez ludzką pychę, chęć dorównania Bogu- biblijnie została zniesiona w dniu Pięćdziesiątnicy; pamiętamy, że przy pierwotnej za karę Bóg pomieszał ludziom języki, w dniu Pięćdziesiątnicy Apostołowie mówili językami, które inni rozumieli. Jest tu zawarty pewien Symbol. W naszych obecnych warunkach - to symboliczne przywrócenie zrozumiałej dla wszystkich mowy- inaczej mówiąc zjednoczenia- nastąpi wówczas, gdy przywrócona zostanie równowaga, jak ukazano na zdjęciu. Lud w połączeniu z Niepokalaną połączony z Górą(obecnie trój- władzą) utworzy czwór- władzę. A przyjąć Maryję wraz z Ludem oznacza postawę pokory, postawę służenia Narodowi, który jest Suwerenem. Pozdrawiam.
 • @Halszka 17:05:46
  @Mufinek Sposypkom 14:53:16
  Skąd wiadomo, że Andrzej Duda na to zezwolił? Ma Pan jakąś jego wypowiedź na ten temat. Ciekawe.

  Ja o tym usłyszałem pewnego ranka w porannych wiadomościach w radiu. Podpisał, zezwolił i nie sprzeciwił się na to zarządzenie. Przechodziło to przez jego decyzję. Wiadomo, że on tego nie wymyślił, ale podpisał i pogrążył Polskę w większe tarapaty. A wcześniej zamiast pojechać do Rosji z wizytą, aby zagrodzić dopływ broni do Ukrainy, zaprosił wojska amerykańskie do Polski, aby też były w Polsce dla bezpieczeństwa. Gdy Rosja się zeźli, to może posłać taktyczną broń nuklearną na amerykańskie wojska, by dać im nauczkę jako agresorom, a Polski kraj będzie potem napromieniowany. Jest tyko problem, czy prezydenta by też napromieniowało, czy nie. Chciałbym, żeby tak, choć go wybrałem jako mniejsze zło, bo niby czemu ja mam być napromieniowany, a on nie.
  Duda jest z małym rozumem, jako usłużny id.. albo nie polski człowiek.
 • @Lotna 18:04:04
  KRYTYKA jest antonimem do WSPÓŁPRACA.
  Dla Ciebie natomiast krytyka to współpraca, jak 2 + 2 = 4. Aby tylko krytykować Kościół.
  Szczyt debilizmu i bezczelności!

  Episkopat nie ma żadnej władzy. Gdyby miał, to już dawno byłabyś przesłuchiwana za oszczerstwa.
 • @Halszka
  Już ruszyła kampania proimigracyjna. Już nie jesteśmy częstowani widokami zbombardowanych miast i wiosek ale dostajemy bardziej wyszukane medialnie dania takie jak opowieści o podróżniczej gehennie na którą zrzuciła się cała rodzina dla swojego wybrańca,fotoreporterzy wyławiają z samczego tłumu nieliczne kobiety z dziećmi żeby wzbudzić w nas współczucie a ostatnio handlowano zwłokami dziecka abyśmy mieli poczucie winy za jego los!
  Nie pisze się głośno o aktach przemocy ze strony imigrantów wobec rdzennej ludności,o pogardzie wobec podarków (wizerunek krzyża na paczkach żywnościowych w Serbii),o kompletnym braku kontroli nad wielotysięcznym tłumem który nie dość że nie posiada żadnej personalnej identyfikacji to (co gorsze) nie poddawany jest jakimkolwiek procedurom medycznym!
  Jaki jest sens wojowania z ISIS skoro sama Europa otworzyła jego przedstawicielom swoje drzwi?
  Nikt w europejskich mediach nie pisze o braku wsparcia i totalnej obojętności losem braci w wierze przez państwa Ligii Arabskiej której rządy mają problemy z wydawaniem bajecznych budżetów.
  Teraz zaczynają się pojawiać na deser wiadomości o ludziach dobrej woli udostępniających swoje domy uchodźcom.
 • @Halszka
  Właśnie wczoraj oglądałem film ze Szwecji. Do zamieszkania otrzymują wysokiej klasy hotele i dawne rezydencje królewskie gdyż Szwecja nie nadąża za budowaniem dla nich domów. I oczywiście wszystko jest zdemolowane... Koszt utrzymania jednego emigranta w takich luksusowych warunkach (jedzenie, kieszonkowe, ubrania, służba do sprzątania) to koszt $2000 za dzień!!!! . Nie to nie pomyłka, za jeden dzień pobytu!!!. Na nagraniach na YouTube widać jak wyrzucają wodę nie chcą jedzenia nie pozwalają innym go też brać. A jak zobaczyli paczki z czerwonym krzyżem zaczęli uciekać:) he he he..
 • @Halszka
  Tutaj jest link do tego filmu z youtube, o którym pisałem. https://www.youtube.com
 • @Halszka
  Grecy o imigrantach: "Wchodzą nam do domów, to my jesteśmy ofiarami! . Jesteśmy ofiarami, nie oni – dodaje”. http://pikio.pl/greczynka-o-imigrantach-wchodza-nam-do-domow-to-my-jestesmy-ofiarami/
 • @Halszka
  [Kanclerz Niemiec Angela Merkel przeprowadziła rozmowę telefoniczną na temat kryzysu imigracyjnego z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Oboje byli zgodni, że zezwolenie na przyjazd grupy uchodźców z Węgier do Niemiec powinno pozostać wyjątkiem.] Z wypowiedzi Merkel w ciągu ostatnich dni wynika, że ta kobieta jest przerażona tym do czego doprowadziła. Obecnie miota się od ściany do ściany i nie wie na co się zdecydować. Nieodpowiedzialne zachęty dla nielegalnych spowodowały lawinę, którą może zatrzymać jedynie twarde i konsekwentne uszczelnienie zewnętrznych granic Unii zarówno morskiej, jak i lądowej łącznie z lotniskami. Angela już zmienia zdanie i chce podrzucać tych imigrantów innym krajom Unii a tak się deklarowała no proszę! Orban jej dobrze nawciskał.. On ma jaja i się nie patyczkuje. To jest przywódca jakich mało na świecie broni swojego pięknego kraju i kultury.. A Angela chce zrobić śmietnik, ale nie w Niemczech, już zaczyna umywać ręce. - A co ona myśli, że Rumunia może przyjąć? Oni tam mają dalej biedę gorszą od Syryjskiej. Do Polandii nikt się za bardzo nie garnie bo wiedzą, że niewiele jest do rozdania ale Niemcy to bogaty kraj może trochę wydoją Niemców o ile się dadzą.
 • @Halszka oto demokracja i wolność słowa po niemiecku.
  Niemcy: interwencja policji po wpisie na Facebooku o zmarłym chłopcu
  Policja przeszukała w Berlinie mieszkanie 26-letniego mężczyzny, który napisał na Facebooku, że śmierć chłopca znalezionego niedawno na brzegu morza w Turcji jest powodem do świętowania, a nie żałoby. Funkcjonariusze zarekwirowali komputer internauty. Po rewizji mężczyznę zwolniono. Toczy się przeciwko niemu śledztwo - pisze "Der Tagesspiegel".

  26-latek z dzielnicy Hellersdorf napisał: "Nie opłakujemy (go), lecz świętujemy. Tylko jeden uchodźca, jeden uchodźca to za mało. Morze pochłonęło już wielu uchodźców".

  Jak ustalił "Die Welt", autor wpisu jest bezrobotnym żyjącym z zasiłku. Od dawna rozpowszechnia na portalach społecznościowych treści wrogie cudzoziemcom i wzywa do obrony białej rasy.(Dobry początek. Będziecie zamykali za poglądy.Już to kiedyś robiono w Niemczech :). )

  Zwłoki trzyletniego Aylana Kurdiego znaleziono w środę rano na jednej z plaż w Bodrum nad Morzem Egejskim. Łódź, którą płynął z 11 innymi Syryjczykami usiłującymi przedostać się do Europy, zatonęła. Taki sam los spotkał jego matkę i pięcioletniego brata. Zdjęcie martwego chłopca obiegło w minionych dniach światowe media.
 • @Halszka
  Wpadli we własne sidła wolności: "Przez czterdzieści lat ADL wydoskonaliła się w sztuce omamiania i namawiania ludu. Jest to metoda kontrolowania myśli mas nie zdających sobie z tego sprawy, i doprowadzona do perfekcji zdolność zniszczenia każdego, kto próbuje zwrócić na to uwagę. Jedną z pierwszych politycznie zniszczonych ofiar był przewodniczący Komisji Kongresu do Badania Działalności Anty-amerykańskiej. Protokóły z 1905 roku zapowiedziały, że narody-państwa nie będą miały prawa "walczyć z działalnością wywrotową" ani traktować jej jako przestępstwa. "Proroctwo" to spełniło się. Martin Dies relacjonuje, jak na tajnym śledztwie żądano od niego sprowadzenia definicji "akcji wywrotowej" do "faszyzmu" i postawienia znaku równości między "faszyzmem" a "antysemityzmem". Gdyby się to tym intruzom udało, "akcją wywrotową" byłaby każda próba oporu wobec "zasad destrukcji", a nie wobec zagrożenia państwa. Martin Dies nie uległ, lecz usunięty został z życia politycznego przez zniesławienie. "
 • @Halszka
  Imigranci powodem napięć w Europie. Policja otwiera ogień do manifestujących lewaków.... W sobotnie popołudnie organizacje lewackie wyszły na ulice w Szwajcarii. Manifestowali przeciwko zbyt małemu zaangażowaniu w przyjmowanie imigrantów. Policja rozpędziła tłum używając broni gładkolufowej.

  W piątek doszło do regularnej bitwy na ulicach greckiej wyspy Lesbos. Do rozruchów doszło, gdy hordy nielegalnych imigrantów próbowały wtargnąć na prom płynący w stronę Grecji kontynentalnej. Służby porządkowe chciały uniemożliwić przejęcie promu przez uchodźców. Ci z kolei zaatakowali kamieniami. W interwencję zaangażowała się straż graniczna i policja. Użyto granatów ogłuszających. Manifestacje za i przeciw zaangażowaniu się w pomoc uchodźcom odbywają się w całej Europie. W Polsce takie demonstracje mają odbyć się 12 września.

  W sobotnie popołudnie w Szwajcarii taką pikietę zorganizowały środowiska lewicowe. Kilkaset osób wyszło na ulice, by wyrazić w ten sposób „swoje niezadowolenie z uwagi na – ich zdaniem – zbyt małe zaangażowanie Szwajcarii w pomoc uciekającym z Bliskiego Wschodu i Afryki uchodźców” Tłum starł się z policją. Funkcjonariusze zaczęli strzelać do manifestujących gumowymi kulami. Zajście uchwyciły kamery Ruptly TV – agencji należącej do Russia Today. Wzrost napięcia związanego z imigrantami z Bliskiego Wschodu jest na korzyść Rosji. Tamtejsze media angażują się w relacjonowanie tych wydarzeń. Policja strzela do lewackich proimigracyjnych demonstrantów https://youtu.be/-J0MsGNTTsE
 • @Halszka
  Uchodźcy zgotowali im piekło. „Boimy się, jesteśmy zagrożeni. Są już wszędzie”. Hordy nielegalnych imigrantów powoli zamieniają życie mieszkańców greckiej wyspy Lesbos w prawdziwe piekło. Wczoraj informowaliśmy o zamieszkach, które wywołała tam około tysięczna grupa uchodźców, a z dnia na dzień jest coraz gorzej. „Chcę wyjść do pracy i nie mogę. Moje dzieci nie mogą wyjść do szkoły. Zabrali nam nasze życie. Ktoś musi ich stąd zabrać” – opowiada na nagraniu jedna z mieszkanek Lesbos.

  W piątek podawaliśmy, że około tysiąca uchodźców przebywających na greckiej wyspie Lesbos wszczęło regularne zamieszki w jej stolicy – Mitylenie. Interweniowała straż graniczna i policja, która zmuszona została do użycia granatów ogłuszających. Do rozruchów doszło, gdy hordy nielegalnych imigrantów próbowały wtargnąć na prom płynący w stronę Grecji kontynentalnej. Kiedy służby porządkowe chciały uniemożliwić przejęcie promu przez uchodźców, ci zaatakowali ich kamieniami.

  O tym, jak wygląda obecnie codzienne życie mieszkańców Lesbos opanowanej przez uchodźców, opowiada jedna z Greczynek. Jej relacja naprawdę mrozi krew w żyłach.
  Boimy się, codziennie jesteśmy zagrożeni. Wchodzą do środka. (…) Nie wiemy już, co robić. Ktoś musi coś zrobić, ktoś musi nas obronić. Przecież nie jesteśmy na wojnie, to my tu jesteśmy ofiarami, nie oni. Chcę wyjść do pracy i nie mogę. Moje dzieci nie mogą wyjść do szkoły. Zabrali nam nasze życie. Ktoś musi ich stąd zabrać. To jest miasto, a nie miejsce dla takich ludzi, jak oni. Są już wszędzie. Brzydko pachną, nie da się z nimi wytrzymać
  – opowiada, płacząc, kobieta. - Imigranci napadają mieszkańców na wyspie Lesbos https://youtu.be/C8X9oay_mo8
  Słynąca z pięknych krajobrazów i architektury wyspa Lesbos przestaje się już niestety kojarzyć z turystycznym rajem. Przybywający codziennie w liczbach kilku tysięcy imigranci z Afryki skutecznie odstraszają zagranicznych i greckich turystów.
 • @Halszka
  [Merkel z Orbanem uzgodnili: przepuszczenie uchodźców z dworca Keleti było wyjątkiem...Kanclerz Niemiec Angela Merkel przeprowadziła rozmowę telefoniczną na temat kryzysu imigracyjnego z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Oboje byli zgodni, że zezwolenie na przyjazd grupy uchodźców z Węgier do Niemiec powinno pozostać wyjątkiem. Zastępca rzecznika rządu Georg Streiter powiedział po rozmowie, że Merkel i Orban zapewnili, iż oba kraje będą spełniać swoje europejskie powinności, włącznie ze zobowiązaniami wynikającymi z umowy z Dublina. Oboje byli też zgodni, że zorganizowana podróż uchodźców z Węgier do Niemiec w sobotę jest wyjątkiem podyktowanym trudną sytuacją powstałą na węgierskiej granicy.
  Jak dodał szef urzędu kanclerskiego Peter Altmaier, Merkel i Orban zgodzili się, że należy poszukiwać europejskiego rozwiązania kryzysu i powinny w tym uczestniczyć wszystkie kraje UE.] - [Monachium kontra Berlin. Spięcie w kwestii imigrantów...Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann skrytykował rząd Angeli Merkel za podjęcie bez konsultacji z władzami Bawarii i innych landów decyzji o zezwoleniu na przyjazd do Niemiec grupy uchodźców z Węgier. - To błędny sygnał - powiedział polityk CSU. Herrmann zarzucił władzom centralnym, że nie skonsultowały decyzji z władzami krajów związkowych, które są odpowiedzialne za zakwaterowanie i utrzymanie azylantów. Większość z około 10 tys. uchodźców, którzy od rana przyjeżdżają pociągami z Austrii do Niemiec, trafia na początek do stolicy Bawarii - Monachium.
  Herrmann powiedział, że przyjęcie uchodźców jest "całkowicie błędnym sygnałem" wobec Europy, który należy jak najszybciej skorygować.

  Wyjątkowa decyzja
  Decyzje o przyjęciu azylantów bez rutynowych procedur biurokratycznych podjęli w nocy z piątku na sobotę Merkel i kanclerz Austrii Werner Faymann. W sobotę kanclerz Niemiec uzgodniła telefonicznie z premierem Węgier Viktorem Orbanem, że była ona wyjątkiem.

  Decyzja ta była reakcją na marsz tysięcy migrantów z Budapesztu, gdzie od wielu dni koczowali na dworcu kolejowym Keleti, w kierunku Austrii. Berlin i Budapeszt podkreślają, że była to jednorazowa akcja spowodowana nadzwyczajną sytuacją.

  Dezaprobatę wobec postępowania niemieckiego rządu wyraził też szef MSW Nadrenii-Palatynatu Roger Lewentz. "Poradzimy sobie z falą uchodźców, nie chcielibyśmy jednak być w przyszłości zaskakiwani w ten sposób" - powiedział polityk SPD telewizji ARD. ]
 • @Halszka
  Uchodźcy, których poznaliśmy na Kos, uciekli od wojny i prześladowań w takich krajach, jak Syria, Afganistan i Irak. ................. Rozumiem Syria ale Afganistan i Irak są przecież już wolne w Wolnym Świecie Freedomu. Kraje te Zionist Jews z krwawego reżimu Dużego Izraela of America (poprzednio Stany Zjednoczone) wyzwolili w Zion misjach Iraqi Freedom w Iraku i Enduring Freedom w Afganistanie. W tych krajach a także w Libii zaraz po ich wyzwoleniu Zionist Jews zainstalowali demokrację tzw. amerykańską a na urzędach prezydentów produzoizraelskie, promaloizraelskie i profreedomowe Poroszenki (Zion pajace pociągane za sznurki). MFW i Pierwszy Światowy Melon Bank udzielił tym wyzwolonym narodom od krwawych dyktatorów pożyczki na niski Zion procent w celu odbudowy infrastruktury wyburzonej podczas "zakazu lotów i humanitarnych bombardowań w celu ochrony ludności cywilnej". Pamiętam jak dziś kiedy Zionst Jew w Wolnych Mediach mówił, że Świat bez Saddama, Kaddafiego i Bin Ladena będzie lepszy a będzie jeszcze lepszy po powieszeniu dyktatora Syrii Asada. Asad walczy z Nową Umiarkowaną Armią Syryjską Profreedomową..
 • @LoneStar1776 07:40:51
  Racja!
 • @Kula Lis 62 09:01:50
  Trzeźwo Pan podsumował tę propagandę islamizacji Europy i Polski, jak zwykle zreszta. Granie na naszych uczuciach miłosierdzia też jest nieuczciwe, bo namawia nas do sprowadzenia nieszczęścia na własny naród. My nic nie jesteśmy winni tym ludziom, którzy dziś migrują i nie mamy żadnych moralnych zobowiazań wobec nich.
 • @Kula Lis 62 11:42:29
  5
 • @Halszka 13:18:37 dzięki i pozdrowienia!
  http://ndie.pl/wp-content/uploads/2013/04/gwalty.jpg Shahid Mehdi : „Europejki prowokują seksualnie i pragną naszych gwałtów”... Shahid Mehdi wytłumaczył, dlaczego dochodzi do gwałtów w Europie. Otóż jak podaje, Europejki nie nosząc chust i nie zasłaniając twarzy „pożądają tym samym gwałtów”.

  „Kobiet nie powinno się szanować, kiedy nie uznają hidżabu (1), wówczas one są winne, jeżeli zostaną zaatakowane”. Nadmienił, że: „Kiedy nie są ubrane nie należy im się jakikolwiek szacunek”.
  Mehdi cieszy się najwyższym respektem w Danii i jego słowa są szczególnie uprzywilejowane.

  Przypomnijmy zarazem o pewnej sprzeczności, mianowicie wedle islamskiego prawa, kobieta zgwałcona jest nieczysta i powinna zostać ukamieniowana by „odzyskać honor rodziny” Wobec tego nie pozostaje im nic innego jak gwałcić nasze kobiety.

  (1) – skłonność do skromnego ubioru, noszenia chusty zakrywającej włosy uszy i szyję.

  Źródło: http://www.bt.dk Ps...Kimkolwiek by nie był, jest chamem i prostakiem. Prawdą jest również, że baby ze sznurkiem w dupie /stringach/ powinny się opamiętać. One dla lansowanej przez gudłajów mody zrobią wszystko. Niech powrócą do kultury i skromności. Dla pawiana to jeszcze nie powód aby taką głupią gwałcić.
 • @Halszka 13:18:37
  Orban: morze imigrantów nie ma końca, liczba jaką słyszałem w Brukseli, to są miliony, a potem dziesiątki milionów....!!!! To nie jest 150 tys., jakie chcą rozdzielić systemem kwotowym, to nie jest 500 tys. – liczba jaką słyszałem w Brukseli, to są miliony, a potem dziesiątki milionów, ponieważ morze imigrantów nie ma końca – powiedział Orban.

  Węgry, o ile parlament uchwali rządową propozycję, rozmieszczą siły policyjne wzdłuż swojej południowej granicy po 15 września, aby opanować napływ uchodźców – powiedział premier Viktor Orban. – Morze imigrantów nie ma końca – dodał.

  – Po 15 września przyjdą duże zmiany. Weźmiemy granicę, krok po kroku, pod kontrolę – powiedział Orban na konferencji prasowej. – Wyślemy policję, a jeśli dostaniemy zgodę parlamentu, rozmieścimy na niej wojsko – dodał.

  – Granice europejskie nie mogą być bronione jedynie przez Węgry, ale przez wszystkich, i imigracja musi odbywać się w kontrolowanych ramach – powiedział Orban stacji M1.

  W piątek w wywiadzie dla państwowego radia Kossuth konserwatywny premier mówił nawet, że fala imigrantów i uchodźców zagraża istnieniu Europy. – Gdybyśmy wpuścili wszystkich, oznaczałoby to koniec Europy (…) i okazałoby się nagle, że jesteśmy mniejszością na naszym kontynencie – oświadczył.

  Podczas sobotniego spotkania z prawicowymi intelektualistami powtórzył kolejny raz, że do Europy wejdzie kilkadziesiąt milionów ludzi.

  Z drugiej strony Orban minimalizuje różnice w tej kwestii, która będzie w najbliższych dniach tematem jego spotkania z kanclerzem Austrii Wernerem Faymannem.

  Punktem spornym dla Budapesztu jest propozycja Komisji Europejskiej, by relokować uchodźców między kraje członkowskie zgodnie z ustalonymi kwotami, czego chce również Wiedeń.

  Orban powiedział, że w jego kraju imigracja znajdzie się pod kontrolą od następnego dnia po 15 września, kiedy wejdą w życie nowe ustawy uchwalone w piątek przez parlament, które przewidują do trzech lat więzienia dla osób nielegalnie przekraczających granicę oraz do pięciu lat, jeśli osoba ta jest uzbrojona i powoduje uszkodzenie ogrodzenia budowanego na południowej granicy Węgier z Serbią.

  Ponadto Orban zaaprobował tworzenie stref tranzytowych wzdłuż granic dla załatwiania formalności imigracyjnych, co było mocno krytykowane przez opozycję i organizacje broniące praw człowieka.

  W sobotę rząd węgierski podstawił 102 autokary dla około 4500 uchodźców koczujących od kilku dni na dworcu kolejowym Keleti w Budapeszcie i tych, którzy wyruszyli na piechotę, by zawieźć ich na granicę z Austrią, która ułatwia uchodźcom dalszą podróż w kierunku Niemiec.

  Źródło: PAP Watch African migrants destroy southern Italy https://youtu.be/fX73ggsMNEI A tu poniżej wypowiada się na ten temat Władimir Putin i podkreśla, że ta fala imigrantów zalewająca dziś Europę była od dawna przewidywalna w obliczu polityki zachodnich państw podyktowanej im przez Stany Zjednoczone.
  Służalcza wobec USA polityka rządów państw europejskich – zaowocuje tragedią Europy a krótkowzroczność jej skundlonych żydo-lewackich elit wystawi nas wszystkich jako mięso armatnie przeciw wojującemu islamowi. Ja wprost zazdroszczę Rosjanom Putina – tego prawdziwego męża stanu i przywódcy nie mającego dziś równego sobie na całym świecie.
  Tych, którzy bardziej nienawidzą Rosę niż kochają Polskę proszę o powstrzymanie się od komentarzy.
  Warto obejrzeć poniższe video i zastanowić się przez chwile:

  Vladimir Poutine : «la crise migratoire en Europe était inévitable»
  „kryzys migracyjny w Europie był nieunikniony” https://youtu.be/CHErdbAGvVQ Władimir Putin przymierza się do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  ……………- Misja amerykańskich sił powietrznych nie jest zbyt skuteczna – stwierdził szef Kremla, dodając, że „za wcześnie jest, by mówić o przyłączeniu się do niej. Jednakże wspieramy Syrię również przy pomocy techniki, szkoleń dla żołnierzy oraz dostaw broni”.

  …….Polityka Bliskiego Wschodu a masowe uchodźstwo

  Putin, wracający właśnie z uroczystości obchodów zakończenia II wojny światowej w Chinach, odpowiedzialną za problem z uchodźcami w Europie czyni chybioną politykę USA na Bliskim Wschodzie.

  – Ten kryzys był do przewidzenia – stwierdził prezydent Rosji, mówiąc, że „od dawna już ostrzegałem przed błędną polityką zagraniczną Zachodu, szczególnie w regionie Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Zachód wciska swoje standardy narodom, nie uwzględniając historycznych i religijnych uwarunkowań w tych regionach”.

  Rosyjscy eksperci ds. polityki zagranicznej wielokrotnie wskazywali na to, że problem z uchodźcami jest rezultatem działań USA w Iraku i Libii. I w tym Putin dostrzega też podstawowy problem. – To wszystko, ta tragedia jest następstwem polityki naszych amerykańskich partnerów. Europa, niestety, ślepo stosuje się do tej polityki w ramach tzw. zobowiązań Sojuszu i musi teraz ponosić tego konsekwencje – stwierdził.

  Brak zrozumienia

  W Rosji mało jest zrozumienia dla obecnej polityki Europy, która otwiera granice dla uchodźców. Jak taki kraj jak Niemcy chce poradzić sobie z takim napływem? Te i inne pytania są obecnie mocno dyskutowane w rosyjskich mediach. W Rosji panuje jednomyślność, co do tego, że europejskie systemy socjalne nie poradzą sobie z tym problemem.
 • @Halszka ...O mieszaniu ras i dlaczego Żydom tak na nim zależy.
  Obcych ras nie należy wpuszczać do Polski nie dlatego, że mają za małe IQ (to może być używane jako argument w przypadku np. Murzynów, ale już nie w przypadku np. Chińczyków), ale dlatego, że są inni niż my i ich masowe przybycie tutaj i osiedlenie się byłoby po prostu kolonizacją.

  Czy to oznacza, że nienawidzę przedstawicieli innych ras? Nie! To oznacza po prostu, że chcę, aby Polska była krajem Polaków, czyli (czy to się komuś podoba, czy nie) białych ludzi. Oczywiście przynależność do białej rasy nie jest jedyną cechą narodu polskiego, ale jest jedną z nich, nawet jeśli gdzieś tam na przestrzeni historii znajdzie się jakiś śniady rodzynek szczerze spolonizowany.

  Trzeba rozróżnić szowinizm od separatyzmu rasowego. To, że chcę zachowania Polski taką, jaka jest pod względem rasowym, nie znaczy, że innym rasom życzę źle. Wręcz przeciwnie, niech im się wiedzie jak najlepiej, ale niech wykuwają swoją pomyślność we własnych krajach.

  Analogicznie – to, że nie zgodziłbym się, aby kloszardzi z dworca wprowadzili się do mnie do domu, nie oznacza, że życzę tym ludziom źle, czy ich dehumanizuję.

  Druga sprawa: mieszanie ras jest narzędziem globalizmu, aby zniszczyć narody i państwa, zwłaszcza te zbudowane przez białego człowieka. Pan X czy Pani Y może sobie nie wierzyć w znaczenie czy nawet istnienie ras, ale Żydzi, którzy stoją za globalizmem, wierzą. Istnieją wypowiedzi bardziej i mniej znaczących Żydów – Morgenthau, Coudenhove-Kalergi, Freud, czy głośne w ostatnich latach wypowiedzi niejakiej Barbary Spectre i Noela Ignatieva, dostępne w internecie, w których wprost mówią o konieczności zniszczenia białej rasy jako jedynego realnego konkurenta Żydów do władzy nad światem lub o konieczności kolonizowania państw należących do białych ludzi za pomocą masowej imigracji przedstawicieli innych ras.

  Otwieranie państw należących do białych ludzi na masową imigrację, to oprócz rewolucji seksualnej i feministycznej, główny postulat na wskroś żydowskiej i zarazem szowinistycznej Szkoły Frankfurckiej, sfinansowanej przez żydowskich krezusów oraz czołowe syjonistyczne organizacje żydowskie, a prowadzonej przez żydowskich intelektualistów; nie jakichś „lewicowców” bez żydowskiej świadomości, lecz autentycznych nacjonalistów czy wręcz szowinistów.

  To Szkoła Frankfurcka jest odpowiedzialna za zgniliznę, która zniszczyła naszą cywilizację w drugiej połowie XX wieku. Zostało to zrobione świadomie przez żydowskich supremacjonistów, którzy wcale tego nie ukrywali.

  Polecam lekturę książki Kevina MacDonalda „Kultura krytyki”, a zwłaszcza rozdziały: „Szkoła frankfurcka w socjologii i patologizacja więzi w społeczeństwach nieżydowskich” oraz „Zaangażowanie Żydów w kształtowanie polityki imigracyjnej USA”, gdzie, w oparciu głównie o źródła żydowskie jest opisana działalność Żydów w USA od 2 połowy XIX wieku do 1965 r, kiedy to za pomocą odpowiedniej ustawy otworzyli USA na oścież dla masowej imigracji, która sprawiła, że Stany w ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat straciły swój dotychczasowy, euroamerykański charakter.

  Jeszcze raz podkreślam: dla Żydów rasa ma znaczenie, co wynika jasno z ich wypowiedzi.

  Multikulturalizm nie jest „lewicową utopią”, jak wielu naiwnych mniema, ale jest przemyślanym narzędziem niszczenia białego człowieka, niszczenia chrześcijaństwa (czy się to komuś podoba, czy nie, to biały człowiek był na przestrzeni wieków rozsadnikiem chrześcijaństwa) i niszczenia suwerennych państw narodowych na rzecz postulowanego przez Żydów i ich masońskie psy jednego państwa światowego.

  W książce MacDonalda jest przytoczone określenie syjonisty z USA, niejakiego Bena Wattenberga, który życzy sobie, aby Amerykanie stali się pierwszym „narodem powszechnym” świata. Warto tu dodać cytat innego syjonisty z USA, niejakiego Earla Raaba:

  „Urząd statystyczny poinformował, że wkrótce kolorowi czy nie-Europejczycy będą stanowić mniej więcej połowę ludności Stanów Zjednoczonych. I wszyscy będą obywatelami amerykańskimi. Przekroczyliśmy granicę, poza która partia nazistowsko-aryjska nie będzie już mogła zwyciężyć w tym kraju. Od półwiecza [my, Żydzi] wspieramy amerykańskiego ducha sprzeciwu wobec dogmatyków. Duch ten nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, ale heterogeniczna natura ludności sprawia, że jego rozwój jest nieodwracalny – i dzięki temu mamy dziś pewniejsze zapory przed dogmatyzmem, niż kiedykolwiek przedtem”.

  Jak widać z tego cytatu, niszczenie homogeniczności państw białych ludzi służy Żydom jako narzędzie trzymania tych ludzi w ryzach i do kontroli materialnych zasobów ich krajów). Bo jak Euro-Amerykanie mają się teraz zorganizować i odwrócić to, co się stało w 1913 r. i później? W multikulturowym społeczeństwie jest to bardzo, ale to bardzo trudne, jeśli wręcz nie niemożliwe.

  Tak więc Stany Zjednoczone nadal będą państwem-własnością Żydów (którzy stanowią zaledwie około półtora procenta ich populacji) i ich narzędziem dominacji nad resztą świata. A Euro-Amerykanie będą tylko ich nawozem, tak jak dotychczas.

  Izrael Szahak twierdził, że historię narodu żydowskiego cechują cykle koniunkturalne, które polegają na tym, że Żydzi w państwach nie-Żydów zdobywają sobie status, który polega na tym, że, w różny sposób, doprowadzają do wyniesienia w takim państwie przychylnych sobie władców lub skorumpowania tamtejszych elit i przy ich pomocy do nadania sobie takich praw, które pozwalają eksploatować masy ludzkie tego kraju.

  Jednak zawsze prędzej czy później dochodzi do tego, że albo pojawia się jakiś władca utożsamiający się z tymi eksploatowanymi masami, albo te masy wywołują powstanie i wynoszą do władzy jakiegoś swojego przywódcę i wtedy dochodzi do zemsty na Żydach, objawiającej się pogromami lub/i wypędzeniami.

  I Szahak twierdził, że żydowskie elity na przestrzeni wieków zdawały sobie sprawę z istnienia takich cykli koniunkturalnych ich narodu. W wyżej przytoczonym cytacie widać po prostu, że uszczelniają system. Bo kim są niby ludzie określani przez Raaba jako „dogmatycy”, jeśli nie potencjalnymi przywódcami amerykańskiego ruchu wyzwoleńczego?

  Pozwolę sobie na jeszcze jeden cytat z książki MacDonalda:

  „Istotnie, do najgłębszych motywów analizowanej w tym studium żydowskiej działalności politycznej i intelektualnej należy lęk przed antysemityzmem. Svonkin pokazuje, że po II wojnie światowej „zaniepokojenie” i niepewność nadal trapiły amerykańskich Żydów, mimo, że antysemityzm najwyraźniej osłabł wtedy tak znacznie, że stał się zjawiskiem marginalnym. Ale z powodu tych obaw po 1945 roku nadrzędnym celem organizacji żydowskich do spraw relacji z innymi grupami społecznymi (tzn. Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, Amerykańskiego Kongresu Żydów i Ligi Przeciwko Zniesławieniu) było (…) zapobieganie powstaniu w USA reakcyjnego masowego ruchu antysemickiego”.

  Piszący w latach siedemdziesiątych Isaacs przedstawił głębokie poczucie niepewności amerykańskich Żydów i ich przewrażliwienie na punkcie wszystkiego, co mogłoby się wydawać przejawem antysemityzmu. Rozmawiając na początku lat siedemdziesiątych „ze znanymi osobami” o antysemityzmie, pytał: „Czy według Pana/Pani może się to tutaj zdarzyć?”. „Nikomu nie trzeba było tłumaczyć, czym jest owo >>to
 • @Halszka 13:18:37
  Feliks Koneczny, autor oryginalnego podziału na cywilizacje, przestrzegał przed CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĄ, a szczególnie pod znaczącym wpływem ŻYDOWSKIEJ, którą nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. https://youtu.be/DGy6dFk1Xlc
 • @Halszka 13:18:37
  Ilu imigrantów zamierzają przyjąć w swoich domach tacy ludzie jak pederasta/ciota duporezydent na dziś Dupska nie Słupska Biedroń, żydówka i pokraka także intelektualna Środa, pomiot ubowca Lisienko alias Lis, żyd Szechter alias Michnik i cała reszta tego żydolewackiego towarzystwa z usłużnymi im merdiami i szabesgojami? Czy oprócz bezpłatnego zakwaterowania imigrantów zapewnią im dożywotni wikt i opierunek? Przecież jako rasowi europejczycy, brzydzący się wszelkim fanatyzmem i ślepo zapatrzeni w ideę multikulti powinni pokazać reszcie Polaków jak należy zająć się imigrantami? Proponuję żeby nie bawili się w przyjęcie kilku osób, tylko od razu niech przyjmą po kilkadziesiąt osób. Jak tolerancja to tolerancja. Jak ich nie stać to niech, jak radził Polakom Bul: "zmienią pracę i wezmą kredyt'', ostatecznie proponuję im "lewatywę"-za radą Bula.. Francuzi co rusz mają od nich "lekcję życia" https://www.youtube.com
 • @Halszka 13:18:37
  We Włoszech afrykańscy imigranci protestują przeciwko temu, że muszą mieszkać w „złych” warunkach. Nie są zadowoleni z namiotów oraz tego, że na jeden przypada po kilka osób. Rzeczywiście, sądząc po ich wyglądzie przywykli do lepszych warunków. Warto też zwrócić uwagę, że wśród nich praktycznie nie ma kobiet i dzieci. Unia próbuje nas zmusić do przyjecia 10 tys. nielegalnych imigrantów. To tak na dobry początek, bo szacuje się, że do Europy trafią miliony. Tymczasem terroryści z państwa islamskiego zapowiedzieli, że przemycą wśród uchodźców swoich bojowników. Napływających imigrantów nikt nie sprawdza, a Niemcy wprowadzili wobec nich politykę otwartych drzwi. Przyjmowanie ich to jest czyste szaleństwo i zbiorowe samobójstwo Europejczyków. Nie możemy w tym uczestniczyć.
  Wstrząsająca relacja z pierwszej ręki - zobaczcie sobie tutaj:
  http://m.niezalezna.pl Dlaczego dawniej tak o Polaków się nie martwili a teraz wymagają solidarności? Pamiętam te czasy kiedy Polacy jeździli na saksy w tamtych czasach, pamiętam dokładne kontrole na granicach, pamiętam osobne pasy dla Polaków na których stało się po 5-6 godzin, pamiętam jak celnicy rozbierali samochody, autobusy! Pamiętam obławy policji z psami! Pamiętam karteczki "nur fur deutsche" w witrynach sklepów z żywnością? Dziś ci sami Niemcy, Austriacy mieszają nas z błotem, bo nie chcemy płacić za ich dobroczynność....Tak Polakom pomagali szczególnie Austriacy i Niemcy! Przyjecie 1 miliona uchodźców nakręci koniunkturę w budownictwie najpierw meczetów a później mieszkań :) Tylko jak myślicie? za czyje pieniądze te meczety i mieszkania będą budowane? Bo przecież ci biedni uchodźcy są bez centa. Tych ludzi powinni przyjmować do swoich domów tacy osobnicy jak żyd Stolzman alias Kwaśniewski, Miller, chazarokałmuk Sikora alias Sikorski, bo to oni byli za tym aby wysyłać z Polski najemników na "misje" stabilizacyjne. Mają nieraz po kilka domów, a i pieniędzy im nie brakuje. To samo dotyczy żydoszwaba Tuska, ukraińskiego pomiotu Lis po mężu KopaczKopacz i pozostałych zwolenników przyjmowania imigrantów. Łatwo przyjmuje się imigrantów za cudze czyli podatników pieniądze. Niech wreszcie te żydolewackie łajzy zamiast opowiadać bajki dadzą przykład.
 • @Halszka 13:18:37
  W Niemczech jest propaganda że niby są na tak jeśli chodzi na emigrację. Państwo może i jest na tak obywatele mają już dość. Córka i syn mieszkający w Hannoverze opowiadali mi, że nie można już oficjalnie przyznać się, że jest się przeciw emigrantom bo wtedy jesteś rasistą. W jednym z ostatnich programów telewizyjnych pokazywano ośrodek z uchodźcami. Rosłe byczki były niezadowolone do końca z pobytu w Niemczech tylko dlatego że łazienki im rzadko sprzątają. Szok! Wystarczy wejść na You Tube, tam jest wiele filmików, które pokazują jak ci uchodźcy się zachowują. Jeden rzuca kobietą i dzieckiem o tory, potem sam sobie obija łeb, a wrzeszczy przy tym jakby go żywcem ze skóry obdzierali. Służby węgierskie próbują go odciągnąć od kobiety i dziecka, ten się szarpie i wrzeszczy. A potem pokazują ten materiał w polskich mediach, obcięty i zmanipulowany jako dowód na agresję węgierskich służb porządkowych wobec imigrantów.
  Na innym filmiku węgierskie służby podają uchodźcom ( składającym się głownie z młodych, silnych mężczyzn) wodę i jedzenie, a ci to wyrzucają na tory, kopią i zwyczajowo drą przy tym mordy. Zachowują się agresywnie wobec tych co chcą im pomoc. I to mają być uchodźcy, którzy uciekli przed okropnościami wojny? A widzieliście zdjęcia z pociągów węgierskich po opuszczeniu ich przez imigrantów. Jakby tam stado bydła wpuścić, to chyba nie zostałoby po nim tyle syfu. Przede wszystkim należy wystąpić z tej spedalonej, genderowej, żydolewackiej JEWUE i to jest klucz do szczęścia Polski a Araby, czarnuchy z Afryki niech zajmą w tej JEWUE miejsce Polaków i tyle, niech zrobią z niej Kalifat...CIA i Mossad stworzyły demona pt. ISIS. Niech sobie USA i Izrael tych "uchodzców'' biorą. A nie biorą... no bo kto przy zdrowych zmysłach wpuściłby do siebie terrorystów i zasiłkowców... kto ? Jestem na 100% pewien, że Kopacz najchętniej przyjęłaby te 10.000 i więcej imigrantów. Jedyne co ją od tego powstrzymuje to nadchodzące wybory. Ale jak tylko PO wygra wybory, to mamy to jak w banku. Dlaczego tak sądzę? Bo "nasz" nierząd nigdy nie przejmował się tym co społeczeństwo myśli. Np. na Onecie kiedyś był sondaż z pytaniem: Czy zgadzasz się z polityką rządu w sprawie Ukrainy? 86 procent forumowiczów odpowiedziało "nie". A oni i tak robili swoje. Tak będzie i tym razem. Dziennikarze próbują nam wcisnąć, że duża część uchodźców to uciekające kobiety i dzieci. Prawda jest taka, że zgodnie z danymi Eurostatu z 05.09.2015 77% uchodźców to mężczyźni. Po drugie zgodnie z danymi UNHCR: 78% uchodźców we Włoszech to dorośli mężczyźni, 12% kobiety, 10% nieletni. 27% z nich pochodzi z Erytrei, skąd młodzi ludzie uciekają przed obowiązkową służbą wojskową, 13% z Nigerii (gdzie nie ma żadnej wojny), 8% z Somalii (względny spokój w większości kraju, największy odsetek obrzezania kobiet, największa grupa imigrantów pobierająca zasiłki na zachodzie), tylko 6% jest z Syrii, tyle samo co z Sudanu, gdzie również nie ma żadnej wojny. Odnośnie Grecji, 69% to mężczyźni, 19% nieletni, kobiety 19%. Pierwsze miejsce wśród uchodźców - Syria 69%, 2. Afganistan 20% ( niemal wszyscy uciekinierzy to młodzi mężczyźni, dominuje radykalna odmiana Islamu). Patrząc na te dane, można dojść do wniosku, że media najzwyczajniej w świecie kłamią i próbują ogłupić opinię publiczną i większą część ludu, dla których jedynym źródłem informacji są fakty TVN i TVP z Kraśko, Newsweek Lisa, Polityka Żakowskiego i GW Michnika. A poniżej film: Miłość do bliźniego w Islamie 6: Francja (?) 2015 (W związku z ostatnimi wydarzeniami w Warszawie i oskarżeniami o brak "miłości" dla muzułmanów, publikuję ten film w którym muzułmanie pokazują jaka jest miłość dla chrześcijan w Islamie.
  Zamieszki w Europie stały się już codziennością, w różnych miastach w Europie Policja boi się wkraczać do pewnych dzielnic, które są zamieszkiwane przez muzułmanów. Projekt multikulti się nie powiódł.) https://www.youtube.com/watch?v=q_2hR1zr92Y Ps.....He, he. Poniższe pojawiło się w Gazecie Michnika, która notorycznie blokuje komentarze pod wątkami o kolorowej imigracji;
  wlodzimierz.ilicz
  przedwczoraj

  Oceniono 46 razy30

  "Z powodu wyjątkowo agresywnych treści propagujących przemoc, sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej i wyznaniowej, zamykamy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. "

  Nie powiodła się promocja pederastii.
  Nie powiodła się promocja narkomanii.
  Nie powiodła się promocja banderowców.
  Nie powiodła się promocja Mohamedów.
  W końcu żyd Szechter alias Michnilk rozczarował się polskim narodem i uniemożliwił mu wyrażanie opinii na łamach GW.
  Może Michnik wreszcie wybierze sobie inny naród a Polakom da spokój?
  Za umyślne degenerowanie polskiego społeczeństwa za pomocą propagowania zboczeń, ohydnych nałogów i skłaniania Polaków do popierania obcych, szkodzących nam narodowości, Michnik powinien być poddany ostracyzmowi i banicji, tak jak to kiedyś bywało w starożytnej Grecji.
 • @Halszka 13:18:37
  Rząd lekceważy problem uchodźców? Autor tych wypocin niejaki żyd, lewak, szabesgoj...Krzysztof RakObserwuj115ekspert Ośrodka Analiz Strategicznych
  Polityką zagraniczną zajmuję się chyba od zawsze. A przynajmniej przez całe ostatnie ćwierćwiecze. Pracowałem w kancelarii prezydenta i premiera RP. W polskim i niemieckim ministerstwie spraw zagranicznych. Doradzałem politykom i uczyłem dyplomacji studentów. Byłem szefem największego polskiego programu informacyjnego "Wiadomości" TVP1 oraz współautorem programów publicystycznych TVP Info. Pisałem do gazet polskich (m.in. "Życie", "Gazeta Wyborcza, "Wprost" i "wSieci" oraz zagranicznych ("Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Die Welt"). Obecnie współpracuję z "Rzeczpospolitą" i "Nową Konfederacją", komentuję w "Telewizji Republika" oraz współtworzę nowy think tank Ośrodek Analiz Strategicznych - Centrum "Forbes". - jednym słowem sprzedawczyk, V kolumna!!! całość jego wypocin tu: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-lekcewazy-problem-uchodzcow/7essn2 Ps. A poco tam jechać lewaku Rak? Jak decyzja jest gotowa przed spotkaniem!!
  "Merkel zdradziła Niemcy" cytat z Sterna. de Więc zamknięto portale w internecie de, ot taka wolność słowa w Niemczech!!!! Lewaku Rak, jak chcesz to zaproś jedną albo dwie rodziny syryjskie, muslimskie, murzyńskie, etc... do siebie zobaczysz co się zacznie za kilka lat! Kalifat IS ma plan aneksji Europy i go systematycznie, metodycznie, realizuje. Każdy uchodźca wkrótce zaprosi kolejnych członków rodziny bo jest takie prawo. Każda Arabka i reszta wymienionych urodzi w Europie 12 dzieci... Ps. II ... Generał Morgan, którego opiece powierzono los tych najbardziej upośledzonych "uchodźców", przekonał się, że "UNRRA" finansowana z kieszeni podatnika amerykańskiego i brytyjskiego, była w istocie przykrywką do masowego przerzutu Żydów z terenów wschodnich do Palestyny. Nie byli oni ‘uchodźcami’. Ich rodzinne kraje zostały ‘wyzwolone’ przez Armię Czerwoną, a oni sami mieli zapewnioną przyszłość dzięki specjalnemu prawu przeciw "antysemityzmowi", narzuconemu przez komunistycznego władcę skomunizowanym krajom. Nie byli oni "wysiedleńcami z Niemiec", w których nigdy nie mieszkali. W rzeczywistości byli to Ostjuden, czyli Chazarzy, pędzeni przez talmudycznych panów do nowego kraju dla spełnienia konspiracyjnego zadania. W listopadzie 1946 roku Wybrana Komisja Badań brytyjskiej Izby Gmin doniosła, że "wielka liczba żydów, sięgająca rozmiarów Exodusu, emigruje z Europy Wschodniej do amerykańskiej zony w Niemczech i Austrii, przeważnie w intencji przedostania się do Palestyny. Widać w tym wyraźnie rolę doskonale zorganizowanego ruchu, wyposażonego w pokaźne fundusze i wspieranego przez najwyższe czynniki. Niestety, Podkomitet nie jest w stanie dostarczyć dowodów, kto w istocie kieruje tym ruchem". Wysłany przez Senat Amerykański do Europy Komitet Dochodzeniowy raportował, że "masowa imigracja żydów wschodnioeuropejskich do Zony amerykańskiej w Niemczech jest częścią starannie zorganizowanego planu, finansowanego przez specyficzne grupy w Stanach".
 • @Halszka 13:18:37
  Podstępny i bezwzględny wróg, przebrany w garnitur, mający polskie nazwisko i posługujący się mową polską, bez jednego wystrzału nas pokonał. A dla naszego dobra zniszczył, zrabował, lub sprzedał za symboliczną złotówkę wszystko co miało dla nas wartość, następnie jako wentyl bezpieczeństwa otworzył granice bezrobotnym i głodnym, by mogli wyjeżdżać i dorabiać gospodarki obcych państw na całym świecie....
 • @Halszka 13:18:37
  Netanjahu nie bawi się w polityczną poprawność: "Nie pozwolimy, aby Izrael został zalany falą nielegalnych imigrantów i terrorystów".... Premier Izraela Benjamin Netanjahu uprzedził, że jego kraj nie zgodzi się na zalanie imigrantami z Syrii i Afryki. Ogłosił też, że powstanie ogrodzenie na granicy z Jordanią.
  Nie pozwolimy, aby Izrael został zalany falą nielegalnych imigrantów i terrorystów
  — powiedział na spotkaniu z rządem nazajutrz po apelu przywódcy opozycyjnej Izraelskiej Partii Pracy Isaaka Herzoga o przyjęcie Syryjczyków uciekających przed wojną domową.
  Izrael nie pozostaje obojętny na tragedię uchodźców syryjskich i afrykańskich(…), lecz jest małym państwem, bardzo małym demograficznie i geograficznie i dlatego musimy kontrolować nasze granice
  — oznajmił.
  Jednocześnie poinformował, że z tego powodu Izrael „zaczyna dziś budowę ogrodzenia na granicy z Jordanią”, czwartego „muru” stawianego przez Izrael.
  Dodał, że pierwsza część ogrodzenia z Jordanią powstanie w okolicach Ejlatu, kurortu nad Morzem Czerwonym, gdzie Izrael ma zbudować nowe lotnisko. Zapowiedział także, że Izrael wzmocni umocnienia na Wzgórzach Golan, których część, 1200 km kw., okupuje od 1967 roku, a w 1981 roku oficjalnie zaanektował, czemu sprzeciwiła się Rada Bezpieczeństwa ONZ. Ok. 510 km kw. Wzgórz pozostaje pod kontrolą syryjską.
  Herzog zaapelował w sobotę do izraelskich władz o przyjęcie uchodźców z Syrii; odwoływał się do pamięci o ucieczkach Żydów w czasach konfliktów.
  Oficjalnie Izrael i Syria są w dalszym ciągu w stanie wojny i Izrael zabronił swoim obywatelom podróży do Syrii. Od początku konfliktu w Syrii cztery lata temu, ponad cztery miliony uchodźców uciekło do sąsiednich krajów, takich jak Jordania, Liban i Turcja, ale żaden z nich nie próbował dotrzeć do Izraela.
 • @Halszka 12:59:12
  http://media.wpolityce.pl/cache/a5/f3/a5f3f4972eb7e5b8b1407eea72456827.jpg Otwórz swój dom przed uchodźcami moralisto z parówkowego portalu! Dramat imigrantów sposobem walnięcia w „katolickich nienawistników”. Żałosne.....Każdy sposób jest dobry by uderzyć w „brzuchatych biskupów” i „katolików nienawistników”. Nawet przeszywający serce dramat setek tysięcy uchodźców.
  Nie zabierałem do tej pory głosu w sprawie problemów Europy z masową imigracją. Nie czuję się kompetentny by przedstawiać gotową receptę na ten cywilizacyjny problem. Z jednej strony rozumiem i szczerze ubolewam nad dramatem ludzi uciekających z pogrążonego wojną kraju, którzy robią co każdy człowiek by zrobił: ratują najbliższych. Jako ojciec 6-letniego chłopca miałem łzy w oczach widząc zdjęcie obijającego się o turecki brzeg zwłok dziecka. Trudno nie patrzeć na taki obraz z przerażeniem. Z drugiej jednak strony nie zapominajmy, że takie obrazki nie raz są wykorzystywane przez terrorystów by szantażować moralnie wrażliwych mieszkańców zachodniej cywilizacji.
  Nie zmienia to jednak faktu, że nie można obok śmierci naszych bliźnich przechodzić obojętnie. Tyle, że emocje nie mogą być głównym doradcą w kwestiach geopolitycznych. A masowa imigracja do Europy musi być rozpatrywana w takich właśnie kategoriach.
  Problem uciekających z pogrążonych wojną krajów nie może być oderwany ani od problemów gospodarczych Unii Europejskiej ani islamizacji Europy, która ma przecież wymierne konsekwencje. Dlatego, jak wspomniałem na początku tekstu, nie zabierałem się za ocenianie dramatu imigrantów i najróżniejszej reakcji na niego europejskich polityków. Jako chrześcijanin najchętniej bym przyjął do Polski wszystkich cierpiących i zbudował z pieniędzy podatników ośrodki pomocy. Tak podpowiada serce. Obok niego jest jednak jeszcze rozum. I ten każe dokonać głębszej analizy problemu.
  Są jednak tacy, którzy nie tylko problem obejmują emocjonalnie, ale w żenujący sposób wykorzystują tragedię imigrantów do swojej ideologicznej wojenki. Kimś takim jest dziennikarz natemat.pl Michał Gąsior, który popełnił tekst pod jakże „oryginalnym” tytułem: „Otwórzcie kościoły przed uchodźcami! Gdzie się podziali księża moraliści”. W tekście tym Sikora pisze:
  Gdyby chodziło o “dżender”, aborcję czy związki partnerskie, polscy księża grzmieliby z ambon, pisali płomienne listy i udzielali się w mediach. Teraz, gdy w sprawie kryzysu migracyjnego mają do odegrania ważną rolę, milczą. Inaczej niż np. duchowni we Włoszech, gdzie kardynał wezwał proboszczów, by otworzyli przed imigrantami świątynie.
  Potem przytacza m.in. wypowiedź pastora Kościoła Ewangelickiego, który oskarża polskich hierarchów o milczenie. Autor powołuje się co prawda zarówno na czerwcowy dokument Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz tweeta prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka: http://wpolityce.pl/p/326515 Ale szybko potem pyta: „Co z tego? Czy rola Kościoła ogranicza się dziś do przypominania martwego dokumentu sprzed kilka miesięcy? Czy sprowadza się do „trwania modlitwie” i duszpasterstwa na Twitterze?” Cały jego, pożal się Boże, wywód ma na celu jedno: walnąć w „katolika nienawistnika” ( dostajemy taki śródtytuł w jego wypocinach). Polski „katolik nienawistnik” prowadzony przez abp. Hosera jest przeciwstawiany włoskim hierarchom, który otworzyli drzwi kościołów dla imigrantów. Nie jest istotne, że Polska to nie Italia, gdzie imigranci dosłownie zalewają miasta i koczują na ulicach. Nie jest też istotne, że my dopiero kształtujemy swoją politykę wobec imigracji, mając szansę by nie popełnić błędów krajów Europy. Istotne w tekście jest to by walnąć w biskupów. Brzuchatych biskupów i „nienawistników katolickich”. Biskupów, którzy przecież mówią jasno, że imigrantów należy traktować z miłosierdziem! Ale przecież Gąsior ma na to jedną odpowiedź-„co z tego?”.
  Jest taka stara dobra maksyma, którą wygłosił pewien cieśla z Nazaretu. Ten cieśla, którego wizerunek w miejscach publicznych przeszkadza dzisiejszym jakobin…znaczy się postępowym laicystom, nauczał by dostrzec najpierw belkę w swoim oku, przed wytykaniem drzazgi w oku bliźniego. Ten mądry cieśla założył Kościół brzuchatych biskupów ( również ten nad Wisłą!), którzy dziś przeszkadzają zamkniętemu w umysłowym getcie autorowi z natemat.pl.
  Niemniej jednak publicysta parówkowego portalu może dać nam wszystkim przykład. Wszystkim „katolikom nienawistnikom” może pokazać siłę swojej miłości do bliźniego. Jak? Wystarczy otworzyć drzwi do swojego mieszkania i przyjąć pod dach kilku imigrantów. Warto brać przykład z włoskich hierarchów. Nieprawdaż?

  autor: Łukasz Adamski
 • @Kula Lis 62 15:00:24
  5*
 • @Kula Lis 62 18:19:32
  Dziękuję za to wszechstronne poszerzenie naszej wiedzy o problemie islamizacji Europy i jego skutkach dla Polaków. Trzeba umacniać naszą świadomość i propagować wiedzę o tym zagrożeniu, najszerzej jak tylko to możliwe.
 • @Rebeliantka 02:01:40
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/abp-gadecki-kazda-parafia-powinna-przygotowac-miejsce-dla-przesladowanych/wk2pld
 • @Halszka 19:20:11
  PKWP: Pomagajmy uchodźcom w miejscach ich aktualnego pobytu
  PKWP/ BP KEP, 02.09.2015

  Jednym z rozwiązań problemu imigracji na skutek wojen jest pomoc w miejscu, gdzie aktualnie uchodźcy przebywają. Przyjęcie do własnego kraju obcych religijnie i kulturowo ludzi, choć czasami jest konieczne, powoduje nowe problemy, które nie do końca da się przewidzieć – podkreśla ks. Marcin Dąbrowski z Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Według Stowarzyszenia, dopóki imigranci są bezpieczni na terenach bliskich im kulturowo, należy im zapewnić godne warunki życia właśnie tam.

  Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” wsparło uchodźców z Iraku, uciekających przed prześladowaniami ze strony tzw. państwa islamskiego. Rok temu pojawił się apel Stowarzyszenia o środki finansowe, dzięki którym będzie można zorganizować obóz, w którym prześladowani będą mieć godne warunki życia. Dzięki temu nie musieliby opuszczać swojego kraju i narażać się na przystosowanie w całkowicie odmiennych warunkach. - To się udało – zauważa ks. Marcin Dąbrowski.

  Utworzony w Erbilu w Kurdystanie obóz dla prześladowanych chrześcijan odwiedził w lutym br. przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wraz z dyrektorem Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemarem Cisło. Obozem kieruje chaldejski ksiądz Duglas Dawood. W imieniu wiernych i biskupów Kościoła w Polsce, abp Gądecki przekazał wówczas 100 tysięcy euro na zakup wyżywienia, kontenerów i na najpilniejsze wydatki związane z życiem w obozie.

  - Dzisiaj, dzięki darczyńcom, uchodźcy wygnani ze swoich domów i miast mają godne warunki życia. Kontenery mieszkalne pomogą im przetrwać zimę. Co także istotne, uchodźcy sami są dla siebie wsparciem – podkreśla ks. Dąbrowski z PKWP. Dodaje, że w Erbilu zostało otwarte przedszkole, w którym funkcję opiekunów pełnią uchodźcy, którzy już wcześniej tym się zajmowali.

  Na początku w obozie było 700 osób, dziś jest 500 - to znaczy, że 200 osób znalazło pracę. W planach jest także budowa kościoła. - Wygnańcom będzie łatwiej się odnaleźć w miejscu niedaleko od ich rodzinnych stron niż w Europie, która choć może bezpieczna, to jednak całkowicie obca – uważa ks. Dąbrowski.

  Tematem wyraźnie nasilającego się zjawiska migracji i problemu uchodźców w Polsce i na świecie zajmowała się Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek podczas swoich obrad 16 czerwca br. w Turnie k. Radomia. Jak zaznaczył w komunikacie po tym spotkaniu przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek i jednocześnie delegat KEP ds. imigracji bp Krzysztof Zadarko „mamy powinność przypominać społeczeństwu o chrześcijańskim obowiązku pomocy uchodźcom ratującym swoje życie z krajów objętych działaniami wojennymi lub prześladowaniami religijnymi”. „Kościół w Polsce pozytywnie odpowiada na apel o pomoc materialną i polityczną hierarchów kościołów chrześcijańskich Bliskiego Wschodu na terenach poddanych czystkom etnicznym i religijnym, które mają na celu całkowite usunięcie z tamtego regionu wyznawców Chrystusa” – czytamy w komunikacie.

  http://episkopat.pl/informacje_kep/6816.1,PKWP_Pomagajmy_uchodzcom_w_miejscach_ich_aktualnego_pobytu.html
 • @Halszka 19:20:11 Gądecki był tam i widział, jak jest
  Solidarni z prześladowanymi chrześcijanami w Iraku
  09.02.2015

  – Nie możemy ustawać w pomocy dla Iraku – mówi abp Stanisław Gądecki po powrocie z tego kraju. – Polska jest częścią świata i Polacy winni być braćmi ludzi, którzy znajdują się w gorszym położeniu. Należy więc pomagać tym, którzy znaleźli się w tragicznej sytuacji – podkreśla Przewodniczący Episkopatu.

  W imieniu wiernych i biskupów Kościoła katolickiego w Polsce przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki przekazał 100 tys. euro na wyżywienie, kontenery i najpilniejsze wydatki uchodźców jednego z obozów dla prześladowanych chrześcijan w Iraku. - Warunki bytowe tych ludzi są godne pożałowania i prawdopodobnie nikt z Polaków nie wytrzymałby takiego napięcia, depresji, gorączki, niepewności. Część tych ludzi traci nadzieję powrotu do swojej wioski czy miejscowości i jadąc przez Liban czy Jordanię chce znaleźć się jak najdalej od terenów objętych konfliktem. Część chrześcijan emigruje, np. do Kanady, USA, Australii - mówił abp Gądecki dziennikarzom po powrocie do kraju. Z ubolewaniem zaznaczył, że w ten sposób Kościoły, które trwały tu od zarania chrześcijaństwa, zostawiają po sobie pustkę.

  Przyczyny, które doprowadziły do trudnej sytuacji chrześcijan w Iraku mają podłoże polityczne – chodzi o spór między szyitami i sunnitami w łonie samego islamu, jak również ekonomiczne – możliwość zarobku na sprzedaży broni i wielkich ilości ropy. Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że nie można mówić w kontekście sytuacji chrześcijan w Iraku o wojnie religijnej – problemem nie są muzułmanie, a przewrotne wykorzystanie islamu do celów politycznych.

  Podczas pięciodniowej wizyty w Iraku, od 3 do 7 lutego 2015 r., abp Stanisław Gądecki wraz z dyrektorem Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemarem Cisło odwiedzili dla prześladowanych chrześcijan w Erbilu, a także kilka innych obozów w irackim Kurdystanie. Przewodniczący Episkopatu współkonsekrował jednego z dwóch biskupów pomocniczych Kościoła chaldejskiego w stolicy kraju, Bagdadzie.

  http://episkopat.pl/informacje_kep/6459.1,Solidarni_z_przesladowanymi_chrzescijanami_w_Iraku.html
 • @Halszka 19:07:30
  http://pkwp.org/newsy/syria_list_maronickiego_biskupa

  http://pkwp.org/newsy/nigeria_niekonczacy_sie_horror

  http://pkwp.org/newsy/syria_ekstremisci_przejmuja_wojskowe_wsparcie_zachodu

  Kościół więcej wie o tym, co się dzieje na Bliskim Wschodzie, niż przeciętny śmiertelnik. Nie uchyla się od pomocy tym, którzy naprawdę tego potrzebują.

  To politycy są winni sytuacji, a nie Kościół.
 • @Rebeliantka 02:01:40
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-franciszek-niech-kazda-parafia-klasztor-i-sanktuarium-przyjma-uchodzcow/sde4b3?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie
 • @Halszka 19:49:58
  Kościół mówi o uchodźcach, a nie imigrantach ekonomicznych, zachęconych przez Niemcy.

  Cytuję:

  To Niemcy są winni ostatniego kryzysu migracyjnego i sami powinni wypić piwo, które sobie i nam nawarzyli.

  Bliskowschodni uchodzcy chcą dziś za wszelką cenę dostać się do Niemiec i tylko do Niemiec - i premier Orban słusznie stwierdził, że są problemem niemieckim, a nie europejskim - chociaż ich niekontrolowany napływ grozi katastrofą humanitarną w tych krajach, przez które się przemieszczają w drodze do Niemiec.

  Bo to decyzje i deklaracje niemieckie o gotowości ich przyjęcia uruchomiły ostatni exodus.

  http://zdaniemdocenta.neon24.pl/post/125436,niemieckie-egzorcyzmy
 • @Halszka 19:07:30
  No nie trzymajcie mnie. Jakaś mówiąca głowa za nasze pieniądze z jakiejś tam organizacji poinformował w Tvp 3, ze Ci imigranci to klasa średnia z tamtych krajów, która może dźwignąć gospodarczo Europe. Obraził mnie tym śmiertelnie. To my co jesteśmy w tej Europie kim, niewydolnymi konsumentami, że potrzeba nam aż z krajów arabskich /bystrych, szybkich, sprawnych intelektualnie, pomysłowych, uczciwych (chciałoby się)/muzułmanów..To dlaczego ta klasa średnia nie buduje dobrobytu u siebie. Nie wszędzie jest wojna, skąd przybywają. I takich oto mamy przedstawicieli żydolewackich i lewackich szabesgojów, co tak mówią. Ta gadająca głowa to Krzysztof Bobiński – prezes zarządu Fundacji „Unia and Polska”. Człowiek POnoć poważny, historyk, analityk spraw międzynarodowych, wybitny dziennikarza, prywatnie mąż Leny Kolarskiej – Bobińskiej. Gdzie ten facet się uchował. Emigranci będą pracować wydajnie i uczciwie? Ludzie trzymajcie mnie bo głupota ludzka sięga absurdu. Otóż ten człowiek przekonywał również, że w dobie zapowiadanego braku rąk do pracy ludzie ci będą bardzo potrzebni. I zamiast kierować się uprzedzeniami i obawami, trzeba im dać zachętę – pomóc im na starcie, a staną się ważnym i potrzebnym elementem „mechanizmu społecznego”. A ja się pytam pana Bobińskiego (szkoda, że tego nie robi dziennikarz) dlaczego dwa miliony ludzi, którzy w ostatnich latach z Polski wyemigrowało na tą „drobną pomoc na starcie” się nie doczekało. Dlaczego na tą „drobną pomoc na starcie” nie mogą dziś w Polsce liczyć choćby młodzi ludzie którzy się wpakowali w niepewny KREDYT we frankach? Dlaczego państwo takiej pomocy w ostatnich latach nie udzieliło własnym obywatelom? Myślę, że wszyscy będziemy zainteresowani odpowiedzią. Tak, sama inteligencja tu zjechała: https://www.youtube.com Można te jego wypociny wyśmiać. No popatrzcie nikt z nich się nie rejestruje, nie mają żadnych dokumentów tożsamości, nie mówiąc o świadectwach szkolnych, dyplomach, w, a dziennikarzyna już wie, że to klasa średnia :-)buaaahahhahahaha...hahaha muzułmanik który pracuje i płaci uczciwie podatki w EUROPIE? Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne! Mucha nawet POwiedziała, że mogą ją nauczyć KULTURY!!!??? chyba po arabsku muchę wybzykać, pewno na to czeka!!! W Saksonii Heidenau, okolice Drezna, widać na co dzień szwendające się po ulicach grupki po 15 - 30 mężczyzn tzw. uchodźców. Naprawdę strach jak się na nich patrzy. Tylko jakiś niedorozwój może powiedzieć, że to klasa średnia. Dla mnie to doły i metr mułu. Poważny dziennik niemiecki podał, że w większości to analfabeci albo co najwyżej po-4 klasach! Oczywiście, że w takiej masie znajdzie się inżynier czy profesor ale w większości ci ludzie nie mają żadnego, kwalifikowanego wykształcenia, które pozwoli im znaleźć zatrudnienie na bardzo wymagającym rynku niemieckim! Myślę, że Niemcy wiedzą, że to są odbiorcy socjalu i raczej stawiać będą na ich dzieci, które trafią już do szkół niemieckich. Nas na to nie stać!!! Niemcy niewiele już z resztą mają do powiedzenia ze strachu przed muzułmanami we własnym kraju i dlatego taka polityka. Została przekroczona już masa krytyczna i ten kraj jest już stracony dla Europy jaką pamiętamy. To są działania poszyte strachem już w Kalifacie niemieckim.. Kanclerz Austrii ma pełne pory, bo jak Niemcy zamkną granicę, a Orban im puści wszystkich co się pchają, a puści by pozbyć się u siebie problemu to Wiedeń zadepczą, będzie wyglądał jak dworzec Keleti i Budapeszt, te autobusy po ich opuszczeniu. Najlepszy pomysł choć według mnie utopijny, ponieważ stamtąd będą mieli bliżej do Europy, taki przyczółek, albo jak kto woli baza wypadowa, miał Egipcjanin, miliarder, nawet sam chciał sfinansować kupno wyspy od Grecji/Włoch (90 mln€)- być może byłby spokój w Unii, a uchodźcy byliby bezpieczni i mieli pracę budując osiedla, uprawiając rolę...Pomysł podobny do rozwiązania australijskiego. Niestety problem w tym, że żydowscy i arabscy sponsorzy wycieczek/delegacji uciekinierów do EU wraz z mafiami Włoch, Turcji, etc..nie są takim bezpiecznym rozwiązaniem zainteresowani-oni chcą zniszczyć Europę!!! Jeśli nie chcą sprzedać wyspy lub wysp niech uwzględnią sposób australijski jak postępować z dziką emigracją. Australijczycy rozwiązali to w prosty sposób. Rząd wysłał na morze okręty wojenne i policyjne, które patrolowały północny akwen Australii. Wychwycone łodzie lub pontony, gdy były sprawne, były holowane do obozu w Papua Nowa Gwinea. Po wysadzeniu nielegalnych, łodzie i pontony były niszczone. Nielegalna migracja skończyła się jak nożem uciął, ponieważ żadnego socjalu na wyspie nie ma, papierosów, kieszonkowego, telefonów komórkowych, 2 razy papu + woda, no i wręcz spartańskie warunki pobytu, oraz deportacja do obozów w Kambodży gdzie jeszcze gorsze warunki..
 • Czyżby lisowi zmiękła kita?
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/09/lisowi-zmic499kc582a-kita.jpg
 • Szwecja: problemy z muzułmańską młodzieżą(czytaj konflikt z afrykańską dziczą.)
  https://youtu.be/9xARVr3xBpc
 • @Rebeliantka 20:02:50
  Droga Rebeliantko!

  Cały dzień dzisiejszy nasłuchiwałam informacji o rozwoju sytuacji, jeśli idzie o napływ emigrantów do Europy. Ponownie przeczytałam i obejrzałam dostepne mi materiały. Najważniejsze wkleiłam, jako odpowiedź, do Pani komentarzy. Ponieważ jest niedziela, głównie dotarły do nas stanowiska hierarchów KK, reprezentujące perspektywę międzynarodową, z natury rzeczy. Niestety, stanowisko zajęte przez K.K. jest niezgodne, z mojego punktu widzenia, z polską racją stanu i z polskimi obowiązkami wobec bliźnich. Zrzucania na Polaków ciężarów wojny wywołanej w interesie międzynarodowego, żydowskiego kapitału jest wyjątkowym skurwysyństwem. Proszę się przez chwilę zastanowić, czy jest Pani w stanie przyjąć do swego domu tych uchodźców? Czy polskie rodziny są wstanie to zrobić? Ja, gdybym nawet bardzo chciała, a nie chcę, nie mam czym podzielić się z nimi. Gdybym nawet miała czym się podzielić, to wiem, że jest bardzo wielu szlachetnych ludzi w Polsce, którym potrzeba by była moja pomoc równie bardzo, jak tym azjatyckim i afrykańskim uchodźcom. Niech Polakom w końcu ktoś pomoże, np. Kościół Katolicki niech da na chleb polskim dzieciom, niech ktoś pomoże Polakom pozbyć się tych złodziei, oszustów, bandziorów, którzy niszczą Polskę w majestacie prawa i urzędu. W Polsce jest wiele do zrobienia, bo i tutaj życie ludzi jest zagrożone, wielu ludzi popełnia samobójstwa z przyczyn ekonomicznych i też musimy być uchodźcami z Polski - kilka milionów Polaków tuła się po świecie, bo tu nie może zapracować na życie.
  Droga Rebeliantko! Nie pociesza mnie fakt, że owi uchodźcy chcą do Niemiec, więc może się tutaj nie zatrzymają. To jest bardzo blisko i granice są free. Gdyby to byli ludzie z naszego kręgu kulturowego, naszej cywilizacji, wyznajacy te same wartości, może mniej bym się bała, ale to są głównie muzułmanie, których wpuszczamy do Europy, wiedząc, że Ci mają plany zniszczenia naszej cywilizacji i chrześcijaństwa. Więc o co tu chodzi? Dlaczego Kościół Katolicki idzie na to? Jeśli wiedzą coś więcej niż ja, to niech mi powiedzą, bo ja nie rozumiem i nie potrafię przyjąć dostępnego mi stanowiska Kościoła Katolickiego w tej kwestii. Bardzo mi przykro. Naprawdę. Niezwykle mi przykro. Czuję się zawiedziona i zdradzona.

  Nie dla przyjmowania tej fali uchodźcow do Polski. My nie jesteśmy wobec nich niczym zobowiazani - ani moralnie, ani politycznie, ani jakkolwiek. Jakie zobowiązania ma Kościół Katolicki, tego nie wiem.

  Przydałoby się też pomyśleć o tym, kto to jest "nasz bliźni".
 • Vaclav Klaus: „Masowa imigracja stanowi fundamentalne zagrożenie dla stabilności Europy”
  Vaclav Klaus jest przeciwny masowej imigracji ludności z Afryki i kieruje do czeskiego rządu petycję. Wzywa do „zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i nienaruszalności granic kraju wszystkimi dostępnymi środkami”.

  W sobotę były prezydent oraz premier naszego południowego sąsiada wystosował do swojego rządu odpowiednie pismo. – My (sygnatariusze) nie jesteśmy obojętni na cierpienie tysięcy ludzi spowodowane przez wojny i katastrofy, ale (…) jesteśmy przeciwni manipulacji opinią publiczną poprzez tworzenie fałszywego poczucia solidarności z migrantami

  – mówił podczas konferencji prasowej w Lysej nad Labem niedaleko Pragi.

  Masowa imigracja stanowi fundamentalne zagrożenie dla stabilności Europy i krajów Unii Europejskiej

  – czytamy w stworzonej przez Klausa petycji. Ostrzega on także przed „ryzykiem i zagrożeniami wynikającymi ze sztucznej mieszanki narodów, kultur i całkowicie odmiennych religii”.

  Jest niedopuszczalne, by pod szyldem UE, a przede wszystkim pod naciskiem Niemiec i Francji zasady strefy Schengen były gwałcone, a tym krajom, które dokładają starań, by zasady te były przestrzegane – jak np. Węgrom – groziły sankcje

  – grzmi były prezydent Czech.

  Klaus, mając na uwadze dobro narodu czeskiego, domaga się od rządu „zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i nienaruszalności granic kraju wszystkimi dostępnymi środkami”, „niezaakceptowania na poziomie UE żadnych kwot lub podobnych środków dystrybucji migrantów” i „domagania się przestrzegania umów w sprawie polityki azylowej”.

  Petycję na stronie internetowej podpisało do godziny 16 w sobotę ponad 20 tysięcy osób.

  Czytaj także: Orban chce wysłać wojsko na granicę z Serbią. „Morze imigrantów nie ma końca”.... PS...Można tylko Czechom pozazdrościć posiadania takiej klasy polityków jak Vaclav Klaus. Czyste i jasne sformułowanie stanowiska bez jakiejkolwiek manipulacji i bez cienia skrępowania (czy raczej kneblowania) poprawnością polityczną. Kozodupców i brudasów od półksiężyca nie wolno wpuścić do Europy jeżeli nie chcemy następnej tragedii dziejowej. https://youtu.be/yUUYwzZ4odo Granica z Austrią: wstrząsająca relacja Polaka z autokaru napadniętego przez „imigrantów”:
  …. Jeszcze wczoraj, czytając newsy na wszystkich stronach internetowych. podświadomie litowałem się, martwiłem ich losem, a dzisiaj po tym, co zobaczyłem, zwyczajnie się boję, a zarazem cieszę, że nie wybierają naszej Ojczyzny jako celu swojej podróży. My Polacy zwyczajnie nie jesteśmy gotowi na przyjęcie tych ludzi – ani kulturowo, ani finansowo. Nie wiem, czy ktokolwiek jest gotowy. Do UE kroczy patologia, jakiej dotychczas nie mieliśmy okazji nigdy oglądać. I wybaczcie, jeśli kogokolwiek obraziłem swoim wpisem…
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=16227&Itemid=47 Swoich polskich polityków i patriotyczną młodzież to mieliśmy do 1939 roku i w okresie okupacji hitlerowskiej. Ale co nie udało się wyniszczyć hitlerowskim Niemcom, to wyniszczyła stalinowska Rosja przy pomocy polskich żydów, którzy ustawiali się w kolejce do niszczenia patriotycznych i katolickich Polaków i rządzenia wszystkimi
  Polakami. Co zresztą trwa do dzisiaj. A nasze protesty nic nie dają.
 • @Kula Lis 62 21:25:34
  Wystarczy NIE dla bezkontrolowanego napływu uchodźców.
  Rosja, Czesi i Węgrzy mają władze dbające o dobro ich krajów. Polactfo ma to na co głosują – pejsatych zdrajców.
 • @Halszka 21:28:34
  10/10!!! Super wpis!!! Ja, Małżonka, rodzina, znajomi także jesteśmy zawiedzeni postępowaniem hierarchów KK w tym jak i wielu innych temacie.
 • @Halszka 21:28:34
  Czy znany jest przypadek krzywdy – jakiejkolwiek, jaki przydarzył się imigrantowi (szczególnie gwałcicielom) w Europie. Pomijam przydzielone godziny prac społecznych które przecież i tak nie wykonują.
  Pomijam fakt że im zimno – bo przecież to nie ich klimat. I chociaż sypią nam z nieba przeróżne świństwa, a kondensatory HAARP rozgrzane są do białości i jeszcze montować będą te ustrojstwa na terenie Europy w tym i Polsce. To i tak będą marznąć, ci imigranci, bo naturę złamać nie sposób.
  Pomijam też potrawy jakie im serwują, bo to nie jest kuchnia śródziemnomorska, a imigranci zdaje się, że wieprzowiny nie jedzą (nawet przedniej części). Mam na myśli wpakowanie takiemu potencjalnemu gwałcicielowi pół magazynka 9 mm które wypełniając jemu trzewia i pomogą zrozumieć że powinien jeden z drugim się zachowywać i dostosować. Też uważam, że ten p. Shahid Mehdi niekulturalny (bo u siebie nie jest) powinien przestać ostrzegać strasząc, wymuszać a więc pieprzyć. Taki Shahid Mehdi jest niekwestionowanym autorytetem wśród muzułmanów dlatego jego poglądy są niezwykle groźne i popularne wśród nich. Jednakże nie o to chodzi. On mówi tylko to co oni wszyscy myślą. W społeczności muzułmańskiej nawet muzułmanka ubrana w te swoje szmaty nie może się pokazać sama na ulicy bo będzie traktowana jako dziwka. MUSI być w towarzystwie mężczyzny i to 5 kroków za nim tak jak mówi/naucza Koran..

  Islam to jest całkowicie wroga chrześcijaństwu cywilizacja i nie ma innej alternatywy tylko taka, że albo my ich zabijemy albo oni zabiją nas. Kto myśli inaczej jest ostatnim DURNIEM.

  Proszę sobie przemyśleć poniższe Prawdy podawane przez muzułmanina i zrozumieć co czeka Polaków jak te islamska dzicz wpuszczą do Polski.

  Były muzułmanin ostrzega przed islamem: „Każdy muzułmanin to potencjalny terrorysta“ https://youtu.be/HYLQ4tsbeCk http://apologetyka.com/swiatopoglad/i...
  SZCZEGÓŁOWY FILM O PEDOFILII W ISLAMIE: http://www.youtube.com/watch?v=Qy70OO...
  LUB KRÓTKA WERSJA: http://www.youtube.com/watch?v=NMC2PF...
 • Rebeliantka 20:02:50
  Droga Rebeliantko!

  Cały dzień dzisiejszy nasłuchiwałam informacji o rozwoju sytuacji, jeśli idzie o napływ emigrantów do Europy. Ponownie przeczytałam i obejrzałam dostepne mi materiały. Najważniejsze wkleiłam, jako odpowiedź, do Pani komentarzy. Ponieważ jest niedziela, głównie dotarły do nas stanowiska hierarchów KK, reprezentujące perspektywę międzynarodową, z natury rzeczy. Niestety, stanowisko zajęte przez KK jest niezgodne, z mojego punktu widzenia, z polską racją stanu i z polskimi obowiązkami wobec bliźnich. Zrzucanie na Polaków ciężarów wojny wywołanej w interesie międzynarodowego, żydowskiego kapitału jest wyjątkowym skurwysyństwem. Proszę się przez chwilę zastanowić, czy jest Pani w stanie przyjąć do swego domu tych uchodźców? Czy polskie rodziny są w stanie to zrobić? Ja, gdybym nawet bardzo chciała, a nie chcę, nie mam czym podzielić się z nimi. A zmusza się mnie do tego. Gdybym nawet miała czym się podzielić, to wiem, że jest bardzo wielu szlachetnych ludzi w Polsce, którym potrzeba by była moja pomoc równie bardzo, jak tym azjatyckim i afrykańskim uchodźcom. Niech Polakom w końcu ktoś pomoże, np. mnie, albo niech Kościół Katolicki da na chleb polskim dzieciom, jeśli ma co, zamiast dawać to afrykańskim uchodźcom, niech ktoś pomoże Polakom pozbyć się tych złodziei, oszustów, bandziorów, którzy niszczą Polskę w majestacie prawa i urzędu. W Polsce jest wiele do zrobienia, bo i tutaj życie ludzi jest zagrożone, wielu ludzi popełnia samobójstwa z przyczyn ekonomicznych i też musimy być uchodźcami z Polski - kilka milionów Polaków tuła się po świecie, bo tu nie może zapracować na życie.
  Droga Rebeliantko! Nie pociesza mnie fakt, że owi uchodźcy chcą do Niemiec, więc może się tutaj nie zatrzymają. To jest bardzo blisko i granice są free. Gdyby to byli ludzie z naszego kręgu kulturowego, naszej cywilizacji, wyznajacy te same wartości, może mniej bym się bała, ale to są głównie muzułmanie, których wpuszczamy do Europy, wiedząc, że Ci mają plany zniszczenia naszej cywilizacji i chrześcijaństwa. Więc o co tu chodzi? Dlaczego Kościół Katolicki idzie na to? Jeśli wiedzą coś więcej niż ja, to niech mi powiedzą, bo ja nie rozumiem i nie potrafię przyjąć dostępnego mi stanowiska Kościoła Katolickiego w tej kwestii. Bardzo mi przykro. Naprawdę. Niezwykle mi przykro. Czuję się zawiedziona i zdradzona.

  Nie dla przyjmowania tej fali uchodźcow do Polski. My nie jesteśmy wobec nich niczym zobowiazani - ani moralnie, ani politycznie, ani jakkolwiek. Jakie zobowiązania ma Kościół Katolicki, tego nie wiem.

  Przydałoby się też pomyśleć o tym, kto to jest "nasz bliźni".
 • @Halszka 21:28:34
  Muzułmanin dzwoni do telewizji czyli miłosierdzie według islamu https://www.youtube.com/watch?v=I6SX9H4luRY Telefon od muzułmanina mieszkającego w Szwecji i popierającego ISIS.

  – Zdobędziemy Szwecję! Podbijemy całą Europę! "Podbicie całej Europy w imię Allaha. Muzułmańskie okazanie litości przez zabijanie, lub wygnanie. Zaś płaci im nie rząd Szwecji, lecz Allah..." Materiał ten jest tylko kolejnym potwierdzeniem tezy, że wyznawcy islamu są ludźmi z gorzej wykształconym mózgiem i te różnice między nimi i Europejczykami są bardzo duże. Po prostu panujący tam klimat nie sprzyjał i nie sprzyja postępowi (w pozytywnym sensie). Wkład ludów semickich w rozwój światowej technologii jest bardzo niski. Na przykład bogaci szejkowie konsumują dobra stworzone głównie przez pochodzących z Europy białych chrześcijan. Jestem ciekaw, jaką odpowiedź na te fakty mają poddani Allaha?

  https://www.youtube.com/watch?v=I6SX9H4luRY Nic nowego dla kogokolwiek mającego jakiekolwiek pojęcie o islamie. Brakuje tu tylko kwestii seksu z dzieciakami wliczając w to niemowlaki, który w islamie nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie.... Islam i pedofilia czyli: prawda bolihttps://www.youtube.com/watch?v=NMC2PFtb7LI A co Koran mówi o zoofilii? Skoro nazywają ich "kozojebcy", to pewnie coś tam musi być? Czy z kozą mleczną, czy bezmleczną, po linieniu czy przed? :) A tak na serio, to głowa od tego puchnie, mózg tego nie przyjmuje do wiadomości. Jednak trzeba wypuścić Breivika... https://www.youtube.com/watch?v=N5gF-GUOP0s
  https://www.youtube.com/watch?v=02OUAVO1dNk
  A myślałem, że to przesada, oczernianie, manipulacja...Zaczynam wątpić, że żyjemy w 21 wieku. Chcecie zobaczyć coś więcej? Oto co robił Mahomet:
  http://sunnah.com/bukhari/23/105
  http://sunnah.com/bukhari/23/32
  http://sunnah.com/muslim/51/2
  wszystko to jest sahih a więc autentyczne... oto werset koranu który o tym mówi...sura 65:4 oraz 33:49
  jeśli obejrzysz szczegółowy film o pedofilii w islamie to tam jest wszystko bardzo dokładnie podane
  link pod filmem https://www.youtube.com/watch?v=Qy70OOHqlQE SZCZEGÓŁOWY FILM O PEDOFILII W ISLAMIE: http://www.youtube.com/watch?v=Qy70OO... Właśnie ( http://www.barenakedislam.com/ ) ogłosili, że FB cenzuruje antyislamskie wpisy. Big Brother czuwa.
 • @Kula Lis 62 20:40:49
  Ciekawe. Ja nie mam w domu telewizora od kilku lat, na szczęście nie mogę wysłuchiwać i ogladać tych śmieci, jakimi są programy telewizyjne.
 • @Kula Lis 62 22:07:11
  Tak, inaczej teraz jawi mi się casus Breivik. Zdumiewające. Nigdy bym się tego nie spodziewała.
 • @Halszka 22:21:50
  Tylko w weekend do Niemiec przybyło 20 tys. uchodźców. Rząd przyznał dodatkowe 3 mld euro na pomoc...Podczas weekendu przez Monachium do Niemiec przyjechało niemal 20 tys. uchodźców syryjskich z Węgier - dwa razy więcej niż początkowo się spodziewano - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedzialek rzeczniczka rządu Górnej Bawarii Simone Hilgers.
  Część azylantów została ulokowana na terenie Bawarii, inni zostali przetransportowani do Północnej Nadrenii-Westfalii, Turyngii i innych krajów związkowych Niemiec.
  Rzeczniczka zaznaczyła, że możliwości Bawarii przyjmowania nowych uciekinierów wyczerpują się.
  Zbliżamy się w szybkim tempie do granicy (możliwości)
  — powiedziała Hilgers cytowana przez agencję dpa.
  Fala uchodźców na niespotykaną dotychczas skalę to skutek decyzji kanclerz Angeli Merkel o otwarciu granicy dla osób, które przez wiele dni koczowały na dworcu w Budapeszcie, a następnie na piechotę wyruszyły w kierunku granicy z Austrią. Węgierskie władze przewiozły ich w sobotę rano autobusami na granicę z Austrią, skąd pociągami zostali przetransportowani do Niemiec.
  Władze Austrii i Niemiec wydały wcześniej zgodę na wjazd migrantów na swe terytoria. Berlin i Wiedeń zgodziły się przyjąć tę grupę uchodźców bez kontroli i biurokratycznych procedur. Berlin podkreśla, że była to jednorazowa decyzja wynikająca z nadzwyczajnej sytuacji, w jakiej znaleźli się uchodźcy.
  Niemcy i Austria domagają się zwołania nadzwyczajnego szczytu UE w celu rozwiązania kryzysu migracyjnego. Niemcy spodziewają się w tym roku co najmniej 800 tys. azylantów.
  Tymczasem rząd Niemiec postanowił przeznaczyć dodatkowe 3 mld euro na wsparcie władz poszczególnych landów i miast w związku z rekordowym napływem uchodźców i imigrantów - głosi opublikowane w poniedziałek oświadczenie rządzącej koalicji partii CDU i SPD.
  Podczas trwającego 5 godzin spotkania przywódcy koalicji tworzącej gabinet kanclerz Angeli Merkel uzgodnili również szereg innych posunięć, m. in. przyspieszenie procedur udzielania azylu i ułatwienia przy budowie schronisk dla azylantów.
  Niezależnie od dodatkowych funduszy dla landów i miast, rząd zamierza uwolnić dodatkowe 3 mld euro na sfinansowanie swoich działań wobec ubiegających się o azyl, takich jak wypłata zasiłków.
  Uzgodniono też poszerzenie listy krajów uważanych za „bezpieczne”, co oznacza w praktyce pozbawienie obywateli tych krajów możliwości uzyskania azylu w Niemczech. Listę poszerzono m. in. o Kosowo, Albanię i Czarnogórę. Wcześniej znalazły się na niej Serbia, Macedonia i Bośnia.
  Celem tego posunięcia ma być - jak głosi oświadczenie - przyspieszenie procedur ekstradycyjnych wobec imigrantów z południowo wschodniej Europy i skupienie się na uchodźcach z opanowanych przez wojnę krajów, takich jak Syria, Irak i Afganistan.
  pap/ansa
 • @Halszka 21:50:57
  Bergoglio to wilk w owczej skórze!!!! Czy papież Franciszek nie rozumie, że zapowiedzią przyjęcia islamistów w parafiach zachęca do przyjazdu kolejnych?! Nie ma tygodnia, by Bergoglio nie powiedział czegoś kuriozalnego. Dość!
 • @Halszka 22:21:50
  W Niemczech narasta napięcie. CSU krytykuje Merkel za chęć przyjęcia uchodźców. "To błędny sygnał"...W koalicji rządowej w Niemczech nasila się spór na tle stosunku do uchodźców. Premier Bawarii Horst Seehofer (CSU) skrytykował kanclerz Angelę Merkel za decyzję o przyjęciu azylantów syryjskich z Węgier. W Berlinie obradują w niedzielę liderzy koalicji.
  Republika Federalna Niemiec, będąca tylko jednym z 28 krajów Unii Europejskiej, nie może na dłuższą metę przyjmować niemal wszystkich uchodźców. Żadne społeczeństwo tego nie wytrzyma
  — powiedział Seehofer, który jest też przewodniczącym bawarskiej CSU, w Rott am Inn.
  Polityka wobec uchodźców jest tematem rozpoczętego wieczorem spotkania w urzędzie kanclerskim w Berlinie. Oprócz Seehofera biorą w nim udział Merkel i szef SPD Sigmar Gabriel. CDU, CSU i SPD tworzą od grudnia 2013 roku koalicyjny rząd Angeli Merkel.
  Premier Bawarii ostrzegł, że jednym ze skutków niekontrolowanego napływu obcokrajowców może być wzrost poparcia dla ugrupowań skrajnie prawicowych.
  Będziemy mogli powstrzymać wzrost demokratycznego poparcia dla prawicy tylko wtedy, gdy sami będziemy troszczyć się o problemy i obawy obywateli
  — powiedział Seehofer.
  Sekretarz generalny CSU Andreas Scheuer poinformował, że władze CSU uznały decyzję Merkel o przyjęciu uchodźców jednomyślnie za „błędny sygnał”. Bawarska partia domaga się wywarcia silniejszego nacisku na partnerów z UE, aby skłonić ich do zaakceptowania obowiązkowych kwot uchodźców.
  W sobotę postawę Merkel krytykował szef MSW Bawarii Joachim Herrmann.
  Decyzje o przyjęciu azylantów bez rutynowych procedur biurokratycznych podjęli w nocy z piątku na sobotę Merkel i kanclerz Austrii Werner Faymann.
  Decyzja ta była reakcją na marsz tysięcy migrantów z Budapesztu, gdzie od wielu dni koczowali na dworcu kolejowym Keleti, w kierunku Austrii. Berlin i Budapeszt podkreślają, że była to jednorazowa akcja spowodowana nadzwyczajną sytuacją.
  Od soboty do Niemiec przyjechało pociągami z Austrii 13 tys. azylantów, w większości Syryjczyków.
  Liczba uchodźców, którzy starają się o azyl w Niemczech, ma w tym roku przekroczyć 800 tys. Niektórzy politycy mówią nawet o milionie azylantów.
  KL,PAP
 • @Halszka 22:21:50
  We Francji muzułmańskie 8-10 latki obrzucają kamieniami katolików wychodzących po mszy z kościoła. Zapamiętajmy ten obraz. Bundesrepublika zamieni się w Bundesarabię. Historia państwa o nazwie Niemcy właśnie dobiega końca. Patrzcie bo oto historia dzieje się na naszych oczach. ONI już wiedzą, że w Niemczech zostaną usunięte WSZYSTKIE krzyże, że nie będzie sprzedaży wieprzowiny, a alkohol będzie tylko w roztworach zastrzyków stosowanych do eutanazjowania niewiernych..i zapanuje terror jakiego wcześniej świat nigdy nie widział.
 • @Halszka 22:21:50
  Niebywałe! Jest w Niemczech gazeta, która nie tylko nie krytykuje naszej części Europy za podejście do uchodźców, ale nawet nas chwali! ... Niemiecki dziennik „Der Tagesspiegel” bierze w obronę Węgrów, Polaków i inne kraje Europy Środkowej i Wschodniej ostro krytykowane w Niemczech za politykę wobec uchodźców, przede wszystkim za sprzeciw wobec ustalonych w Brukseli kwot azylantów.
  Autor komentarza Christoph von Marschall zwraca uwagę, że wśród czołowych niemieckich polityków i mediów modne stało się „okładanie Węgrów oraz, choć nie tak gwałtownie, także Polaków, Bałtów i Słowaków” za rzekomą „wyjątkowo niesolidarną postawę”.
  Fakty przeczą temu
  — pisze komentator wydawanej w Berlinie gazety. Jego zdaniem Węgry przestrzegają w dużo większym stopniu systemu ochrony unijnych granic niż inne kraje.**
  Niemiecki dziennikarz zaznacza, że uprawnione jest krytykowanie premiera Węgier Viktora Orbana za jego rozumienie demokracji i praw człowieka. Nieuczciwe jest jednak jego zdaniem stawianie Węgier i innych krajów środkowoeuropejskich pod pręgierzem, a równocześnie oszczędzanie krajów dawnej UE, które są w rzeczywistości „dużo większymi grzesznikami”.
  Gdyby kraje UE przestrzegały uzgodnionego systemu i dobrze wykonywały swoje obowiązki, to większość uchodźców byłaby rejestrowana w Grecji i Włoszech, ewentualnie też w Hiszpanii i Francji.
  Z danych opublikowanych przez Eurostat wynika, że z 400 tys. azylantów w pierwszej połowie br. 170 tys. zostało zarejestrowanych w Niemczech, 66,5 tys. na Węgrzech, a we Francji i Włoszech tylko po 30 tys., w Grecji wręcz tylko 6 tys. Polska znajduje się - zdaniem Marschalla - w tej statystyce zaraz za Grecją, na równi z Hiszpanią, a przed Danią czy Finlandią.
  Co wynika z tych liczb?
  — pyta dziennikarz.
  Ten, kto tak jak Grecja postępuje niesolidarnie, pozwala uchodźcom jechać dalej na północ - unika problemów i kosztów
  — stwierdza komentator „Tagesspiegla”.
  Ten, kto natomiast jak Węgry stara się spełnić swoje europejskie obowiązki, naraża się na postawienie pod pręgierzem
  — dodaje Marschall.
  Krytycy oburzają się z powodu muru i deportacji na Węgrzech, tak jakby zabezpieczenie granicy państwowej było skandalem.
  Jeżeli Niemcy nie chcą, by wszyscy uchodźcy - a będzie ich w tym roku ponad milion - pozostali u nich, to potrzebni im są sojusznicy, którzy przestrzegają reguł unijnych. Budapeszt daje dowody na to, że system dubliński (system stanowiący, że uchodźcy muszą złożyć wniosek o azyl w pierwszym kraju UE, do którego przyjechali) może funkcjonować, przynajmniej częściowo. Dzięki temu, że Węgrzy kontrolują pociągi, do Monachium przyjeżdża mniej azylantów
  — pisze Marschall.
 • @Halszka 21:28:34
  Kościół to nie tylko hierarchia, to także wierni ;)

  Nikt w Polsce nie bedzie przyjmował do domu żadnych muzułmanów, bo Polaków nie tylko na to nie stać, ale i też i nie są oni aż tak "prospoleczni". Apel w tym zakresie jest czysto "teoretyczny".

  Przedstawiłam powyżej różne dokumenty i wypowiedzi duchownych i jasne jest dla mnie, że są oni realnie przede wszystkim za pomocą ofiarom wojny - w tym przede wszystkim chrzescijanom, na miejscu - tj. na Bliskim Wschodzie!

  Reszta to dyplomacja i polityka.

  Ufam Episkopatowi.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Halszka 21:50:57
  Kto to jest bliżni?

  Cytuję jedno z wyjaśnień - za Słownikiem Biblijnym:

  Bliźni -

  tłumaczy grecki rzeczownik plesion, który oznacza osobę bliską, należącą do tej samej wspólnoty sąsiedzkiej lub rodowej. Pierwsi tłumacze Biblii na język grecki przekładali w ten sposób hebrajski termin rea’, który mógł oznaczać rodaka, przyjaciela, towarzysza, sąsiada, kochanka, krewnego lub po prostu kogoś drugiego, innego.

  Na niejednoznaczność tego terminu wskazuje pytanie uczonego w Prawie: ”Kto jest moim bliźnim?” (Łk 10,39). Księgi Prawa (w języku greckim nomos), których interpretacją zajmowali się uczeni w Prawie (nomikoi), nazywały bliźnimi zarówno Izraelitów, jak i obcych mieszkających w Izraelu. Przykazaniem miłości bliźniego według Prawa Mojżeszowego powinni być objęci nie tylko ”synowie ludu” (Kpł 19,18), ale także ”przybysze” (proselytoi w Kpł 19,34; Pwt 10,19). Po powrocie z niewoli babilońskiej pojawiła się w judaizmie tendencja zawężająca zasięg miłości tylko do Izraelitów, a wykluczająca cudzoziemców, którzy nie byli prozelitami, czyli nie poddali się obrzezaniu i rytualnemu obmyciu ani nie zachowywali wszystkich przepisów Prawa. W czasach Jezusa nie uznawano za bliźnich nawet niektórych kategorii wierzących w Boga Izraela: Samarytan, grzeszników i całego ”ludu ziemi” (tym terminem określano osoby nieznające wystarczająco Prawa). W dokumencie, który regulował życie wspólnoty żyjącej niedaleko od Jerycha, znalazły się oprócz przykazań miłości także nakazy nienawiści: ”Kochać wszystkich Synów Światłości, każdego odpowiednio do jego działu w radzie Bożej. Nienawidzić Bożą wrogością wszystkich Synów Ciemności, każdego odpowiednio do jego winy”.

  Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, który znajdował się na drodze prowadzącej do Jerycha, różni się radykalnie od zasad głoszonych przez uczonych w Prawie, ponieważ włącza wszystkich bez wyjątku do kręgu adresatów i podmiotów miłości bliźniego. Biblijnym uzasadnieniem tego nauczania Jezusa jest rozpoznanie w każdym człowieku obrazu Bożego.

  (za: ks. Artur Malina, Gość Niedzielny Nr 28/2004)

  http://biblia.wiara.pl/slownik/67ea4.Slownik-biblijny/slowo/Blizni
 • @Halszka 22:21:50
  Niemiecki dziennik krytykuje Polskę. "Odmowa pomocy jest zdradą wartości UE"...Imigranci u bram Europy

  drukuj 07 września 2015, 7:23
  Niemiecki dziennik krytykuje Polskę. "Odmowa pomocy jest zdradą wartości UE"
  Niemiecki dziennik krytykuje Polskę. "Odmowa pomocy jest zdradą wartości UE"
  Foto: PAP / EPA | Video: Reuters TV
  "Jeśli chodzi o uchodźców, Europa jest konglomeratem narodowych egoistów"
  Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" zaapelował do krajów Unii Europejskiej o przyjęcie uchodźców z Syrii. W przeciwnym razie Europa "udławi się skąpstwem i hipokryzją" a "Europa orbanowska" przestałaby być UE. Odmowa pomocy ze względu na religię jest zdradą wartości - uważa dziennik.

  "Kryzys w Grecji był prologiem; dopiero teraz UE stanęła przed największym wyzwaniem. Stawką nie jest już euro i unia walutowa, lecz ludzie znajdujący się w wielkiej potrzebie. Chodzi o odpowiedź na pytanie, czy Europa jest w stanie i czy chce zapewnić przeżycie setkom tysięcy uchodźców" - pisze w poniedziałek publicysta "SZ" Heribert Prantl. Fundamentalne europejskie zasady
  Unia Europejska liczy 510 milionów mieszkańców - przypomina niemiecki dziennikarz, zaznaczając, że udzielając schronienia nawet dwóm czy trzem milionom uciekinierów z Syrii Europa "nie udławi się". "Ta Europa udławi się, jeśli ich (uchodźców) nie przyjmie; udławi się swoim skąpstwem, swoim narodowym egoizmem i hipokryzją" - ostrzega Prantl.

  Jego zdaniem kryzys migracyjny pokaże, czy fundamentalne europejskie zasady mają jakąś wartość, czy też są już tylko "zbiorem sloganów".

  "Jeżeli należące do jądra Europy Węgry i Polska nie chcą przyjąć ludzi będących w potrzebie, ponieważ wyznają oni niewłaściwą religię, to jest to zdrada stanu wobec wartości, dla których powstała Unia Europejska" - pisze Prantl.

  Publicysta podkreśla, że taki sposób myślenia oznacza cofnięcie się do czasów przed pokojem westfalskim (wielostronny układ, który zakończył wojnę trzydziestoletnią 1618–48; zapewnił luteranom i kalwinom wolność wyznania - PAP). "Konglomerat narodowych egoistów"
  Prantl pisze, że zasada ochrony godności człowieka należy do fundamentalnych zasad europejskich. "Jeżeli te wartości przestały mieć znaczenie, to Europa nie zasługuje na dalsze życie. Prawo Europy nie jest prawem silniejszego. Europa opiera się na sile prawa, a prawo azylowe należy do fundamentalnych gwarancji europejskiego prawa - czytamy w "SZ". Autor komentarza wyraża ubolewanie, że Europie nie udało się stworzyć jednolitego prawa azylowego. "Jeśli chodzi o ochronę uchodźców, Europa nie jest Unią, lecz konglomeratem narodowych egoistów" - ocenia publicysta.

  "Europa orbanowska" przestałaby być Europą - uważa Prantl. Obowiązkiem UE jest udzielenie azylantom solidarnej pomocy. Jego zdaniem Niemcy nie powinni jednak uzależniać swojej pomocy od postawy innych krajów. "Jeżeli wszyscy będą czekać, aż ktoś inny zacznie, to w końcu nikt nie zacznie" - cytuje Prantl fragment ulotki rodzeństwa Scholl (monachijskich studentów, skazanych w czasie II wojny na śmierć za opór przeciwko Hitlerowi - PAP). Te słowa nie są, zdaniem komentatora, eksponatem w muzeum oporu przeciwko Hitlerowi, lecz każdy - także szefowie państw i rządów UE - musi zastanowić się, co one dziś oznaczają.

  Nowy wizerunek Monachium?
  Prantl chwali Niemcy za zaangażowanie w pomoc Syryjczykom. Postawa wolontariuszy jest "wzruszająca, wspaniała, historyczna". Jego zdaniem Monachium, do którego przyjeżdża większość uchodźców, może stać się symbolem.

  Publicysta przypomina, że stolica Bawarii była w 1938 roku miejscem konferencji monachijskiej, która odbyła się "pod dyktando Hitlera" i zapoczątkowała rozbicie i upadek Europy. Dziś Monachium może zapoczątkować nową dobrą tradycję i stać się symbolem ochrony i pomocy - czytamy w poniedziałkowym "Sueddeutsche Zeitung". Ps. Czekam na pierwsze wieści ze wschodnich landów jak uchodźców ''tolerancyjni Niemcy'' przyjęli ;))) Nawet Syryjczyk pogardzi państwem gdzie emeryt dostaje 600 PLN na przetrwanie i czas zastanowić się nad problemem tego emeryta czyli sprawiedliwym podziałem budżetu gdzie każdy potrzebujący otrzyma pomoc bo pieniądze są i czas je zacząć sprawiedliwie dzielić.
 • @Halszka 22:21:50
  Do Niemiec wjechało 20 tys. imigrantów. Spodziewają się kolejnych 10 tysięcy....Podczas weekendu do Niemiec przyjechało niemal 20 tys. uchodźców syryjskich z Węgier, dwa razy więcej niż początkowo się spodziewano - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek rzeczniczka rządu Górnej Bawarii Simone Hilgers.

  Specjalny wysłannik TVN24 w Monachium Michał Tracz powiedział, że Niemcy spodziewają się, że w poniedziałek i wtorek przyjedzie kolejnych nawet 10 tys. imigrantów. Ci, którzy zamierzają zostać w Monachium, są poddawani procedurze rejestracyjnej. Potem są zabierani autokarami z dworca do obozu dla uchodźców lub odbierają ich rodziny mieszkające w Niemczech. - Bardzo ważna rzecz, którą Niemcy muszą zrobić, to zweryfikować, którzy z tych ludzi to rzeczywiście uchodźcy uciekający przed okrucieństwem wojny, a którzy to są imigranci zarobkowi, którzy - mówiąc kolokwialnie - podszywają się w tej chwili pod uchodźców - relacjonował Tracz.
  Reporter powiedział, że przy rejestracji każdy imigrant podaje imię i nazwisko oraz powinien pokazać dokumenty, jednak większość takich nie posiada. Oprócz tego imigranci przedstawiają swoje plany: czy chcą trafić do ośrodka dla uchodźców, czy zamieszkają u rodziny lub przyjaciół.

  Tracz powiedział, że w przeciwieństwie do Austrii imigranci przyjeżdżający do Niemiec są jeden po drugim spisywani i nie mogą wyjść z dworca bez poddania się rejestracji.
 • @Halszka 22:21:50
  Austria "stopniowo" zamyka granicę. "Pomogliśmy ponad 12 tys. ludzi"...Nadszedł czas, by stopniowo wycofywać nadzwyczajne środki pozwalające na niezakłócony przepływ tysięcy imigrantów z Węgier do Austrii i Niemiec - oświadczył w niedzielę po południu kanclerz Austrii Werner Faymann. Potwierdzają się więc wcześniejsze doniesienia, że Austria zamknie granicę przed napływem kolejnych imigrantów. Zawsze mówiliśmy, że to sytuacja nadzwyczajna, w której musimy działać szybko i po ludzku. Pomogliśmy ponad 12 tys. ludzi w trudnej sytuacji - oświadczył kanclerz. - Teraz musimy krok po kroku wycofywać się z nadzwyczajnych kroków do normalności, przy poszanowaniu prawa i godności.
  Oświadczenie zostało wydane - jak podkreślono - po "intensywnych rozmowach" z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i rozmową telefoniczną z premierem Węgier Viktorem Orbanem.

  Reuters przypomina, że Faymann to socjaldemokrata, który wzywał do traktowania ze współczuciem imigrantów napływających z ogarniętych wojną miejsc na Bliskim Wschodzie i Afryce. Największe wyzwanie dla UE
  Szef rządu w Wiedniu dodał, że Austria i Niemcy powinny odegrać w Europie kluczową rolę, "by zapewnić wspólne zabezpieczenie granic zewnętrznych, sprawiedliwe procedury dotyczące azylu, a także doprowadzić do sprawiedliwego rozdzielenia osób ubiegających się o azyl poprzez kwoty w Europie".
 • Co myślą Polacy?
  http://wpolityce.pl/polityka/264508-polacy-sceptyczni-wobec-przyjmowania-imigrantow-tylko-co-szosty-akceptuje-bezwarunkowa-pomoc
 • @Halszka 22:21:50
  http://www.xryshaygh.com/assets/images/news/DSCN22101STIK.jpg Złoty Świt przywraca porządek w greckich miastach....Miejscowość Skala była w ostatnich tygodniach świadkiem ataków na Greków ze strony imigrantów oraz cygańskich koczowników. Odpowiadając na prośby mieszkańców działacze Złotego Świtu, wśród nich parlamentarzyści, zorganizowali otwarte spotkanie oraz przemarsz głównymi ulicami miasta. Widok setek nacjonalistów broniących praw Greków sprawił, iż ataki przestępczych nomadów ustały.

  Podobnie wyglądała sytuacja w mieście Trapezonti.

  Podczas spotkania z funkcjonariuszami ateńskiej policji, parlamentarzyści Złotego Świtu otrzymali wiele podziękowań i wyrazów poparcia za dotychczasowe działania. Greccy narodowi rewolucjoniści podkreślali, iż niezmiennie będą działać zgodnie z zasadą „sami przeciwko wszystkim”.

  Jesteśmy antykapitalistami, antykomunistami, wierzymy w państwo narodowe. Nasz cel jest prosty: Grecja ma należeć do Greków. Nie możemy spocząć na laurach po chwilowym wyborczym sukcesie. To nie jest istotą naszej walki. Cel Ruchu nie może być inny, niż zerwanie kajdan trzymających grecki naród w uścisku międzynarodowego syjonizmu i lichwiarzy. Złoty Świt spluwa na wszystkich skorumpowanych polityków i nie zapomni im zdrady, która doprowadziła kraj do ruiny. https://youtu.be/_4woedEv8eY
 • @Halszka 22:21:50
  http://prostozmostu.net/media/article_images/2015/09/06/rygg.png Londyn: muzułmanin ściął głowę 82-letniej kobiecie... Muzułmanin uzbrojony w maczetę ściął głowę 82-letniej mieszkance Londynu. Wcześniej zaatakował inną kobietę i ściął dwa koty.
  Ponad 20 funkcjonariuszy policji uczestniczyło w pościgu za szaleńcem. Przemierzając ulicę wzywali mieszkańców aby natychmiast opuścili swoje mieszkania. Ostatecznie policja dopadła islamistę i aresztowano go używając paralizatora.

  Mężczyzna zdawał się krzyczeć: „Gdzie są te koty? Koty ukradły mi zapalniczkę”.

  Napastnik nazywa się Nicholas Salvadore i pochodzi z Afryki. Czarnoskóry mężczyzna według świadków jest dilerem narkotyków, a 5 lat temu przeszedł na islam. https://youtu.be/Fa9htcbQJSE Ta historia o tej biednej kobiecie choć na temat i bardzo czasowa jest jednak z roku 2014 sąd brytyjski uznał tego mordercę za wariata — ale tak pomyślmy czy Anglia jest przygotowana na muzułmańska rewolucję jakby sąd uznał, że to był mord RELIGIJNY.

  From Sept 4, 2014
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2743651/Woman-beheaded-machete-London-garden.html

  From June 23, 2015
  http://www.bbc.com/news/uk-england-33239870
 • @Halszka 22:21:50
  http://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/article/.thumbnails/imigranci_wlochy-684x310.jpg Do Polski maszeruje tysiące bojowników islamskich. Straż Graniczna zwiększa liczbę patroli. Czy Polskę czeka Armagedon nielegalnych imigrantów? Wszystko na to wygląda. Dziś komendant główny Straży Granicznej gen. Dyw. SG Dominik Tracz rozkazał zwiększenie patroli Straży Granicznej na granicy z Czechami i Słowacją. Patrole mają podjąć szczególne działania z możliwością napływu uchodźców z Syrii. Okazuje się, że wydarzenia ostatnich dni na Węgrzech sprawiły, że szlak przemytniczy skierował się w stronę Polski. Dlatego by przedostać się na Zachód, uchodźcy wybierają drogę przez Polskę.

  Na chwilę obecną Straż Graniczna zacieśniła współpracę z policją, strażą ochrony kolei oraz inspekcją drogową na terenach w pobliżu południowej granicy naszego kraju. Czy jednak to wystarczy? Czy nie wydarzy się tak, jak na Węgrzech, gdzie uchodźcy zdobyli główny dworzec kolejowy w Budapeszcie?

  Patrząc na to co robi Ewa Kopacz w sprawie zapewnienia Polakom bezpieczeństwa, możemy się obawiać najgorszego. W poniedziałek Pani premier powiedziała m.in. – Polska przedstawi nowąliczbę uchodźców, jaką nasz kraj mógłby przyjąć”. Czyli nie 2200 na co zgodziła się Kopacz, ale znacznie więcej. Co ciekawe, sama Kopacz powiedziała, że obecny problem z uchodźcami przerósł wszelkie oczekiwania: – Nie mówimy już dzisiaj o tej liczbie 2200, tylko – w związku z tym, że jednak mimo wszystko napływa coraz większa ilość uchodźców do Europy – że to rozdanie będzie od nowa rozpatrywane. Czyli będziemy znowu dzielić między poszczególne kraje europejskie odpowiednie kwoty i będzie pewnie musiała paść deklaracja ze strony Polski. Ta deklaracja niewątpliwie może paść tylko w duchu odpowiedzialności i oceny naszej możliwości, jaką my dysponujemy”. Stanie na tym, że w Polsce może znaleźć się kilkadziesiąt tysięcy nielegalnych imigrantów, co za tym idzie nikt nie wie czy wśród nich nie ma terrorystów, ludzi którzy przenoszą śmiertelne choroby itp. Itd.

  Dla Kopacz istotne jest jedno: co nam powie UE to zrobimy. „To, co można zobaczyć w mediach, które relacjonują sytuację związaną z imigrantami, jest nie tylko szokujące, ale nakazuje „wręcz całej Unii Europejskiej podjąć bardzo zdecydowane działania”. – To nie powinny być tylko i wyłącznie działania polegające na przydzieleniu kwot (uchodźców) poszczególnym krajom, ale bardzo wnikliwej analizy tego, dlaczego tak się dzieje i pomocy docelowo w tych krajach, z których w tej chwili imigranci przemieszczają się do Europy – powiedziała Kopacz.

  Sebastian Moryń, fronda.pl
 • @Halszka 22:21:50
  http://s.tvp.pl/images2/6/9/5/uid_6950e6baddeb9c4966ac61a053809d521440223581692_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_356.jpg Imigranci także na polskiej granicy. Już prawie 3 tys. zatrzymanych, to głównie Ukraińcy... Rośnie liczba nielegalnych imigrantów starających się przedostać do Polski. W tym roku Straż Graniczna zatrzymała prawie 3 tys. osób. To o blisko tysiąc więcej niż w pierwszym półroczu 2014 r.

  Te liczby nie robią wrażenia w porównaniu z sytuacją na południu Europy. Tylko w lipcu do Grecji przybyło 50 tys. uchodźców, a do Włoch 20 tys. Przez pierwsze trzy miesiące tego roku do Europy przedostało się 340 tys. imigrantów. To prawie trzykrotnie więcej, niż przez cały zeszły rok.

  Większość imigrantów szturmujących wybrzeża Grecji i Włoch pochodzi z państw Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Azji. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku polskiej granicy. W tym roku wśród zatrzymanych największą grupę stanowili obywatele Ukrainy (1,8 tys.), Rosji narodowości czeczeńskiej (ponad 200), Białorusi (ponad 130) oraz Wietnamu (ponad 120). Zdecydowanie rzadziej przybysze pochodzący z Afryki czy Bliskiego Wschodu; najczęściej były to pojedyncze przypadki. Uchodźcy stojący w kolejce po pomoc na greckiej wyspie Kos (fot. PAP/EPA/ODYSSEUS)
  – Jeśli chodzi o kierunki migracji, to w ostatnich latach są one stałe. Z punktu widzenia aktualnej sytuacji migracyjnej w Europie, jesteśmy krajem tranzytowym. Uchodźcy z Afryki Północnej nie są zainteresowani stałym pobytem w Polsce. Ich celem są bogatsze kraje Europy – podkreślił komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. Dominik Tracz.

  „Liczby nie są niepokojące”

  Jak wynika z danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców od początku roku już ponad 6 tys. cudzoziemców – głównie Ukraińców oraz Czeczenów – złożyło w Polsce wnioski o nadanie statusu uchodźcy. W całym zeszłym roku było 8,2 tys. osób.

  – Skala wniosków o przyznanie statusu uchodźcy jest monitorowana zarówno przez Straż Graniczną, jak i Urząd ds. Cudzoziemców, który je rozpatruje. Nie zauważamy znacznego wzrostu liczby składanych wniosków. Na dziś nie są to liczby niepokojące, a wnioskujący to głównie obywatele Ukrainy i obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej – powiedział Tracz.

  W całym 2014 r. Straż Graniczna zatrzymała ok. 4,3 tys. cudzoziemców spoza UE, którzy przedostali się do Polski nielegalnie.
 • @Halszka Komentarz rodzinny (wg muchy robacznicy i lewackich pasożydów).
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/09/wc582odek-kulic584ski-ubogacona-kulturowo-rodzina.jpg Oto co mówi Mucha: „Uważam islam za normalną i porządną religię, sprzeciwiam się jego demonizacji (a dostrzegam takie tendencje także na Neonie). Nie chcę, by Polska się zfaszyzowała jak Ukraina, ani też byśmy stali się jeszcze bardziej islamofobiczni.”

  Ja tak wcale nie uważam – dopóki bywają w mniejszości może i czasem niektórzy bywają znośni gdy są w większości narzucają przemocą religijne prawa islamu innym.

  Kolejny przejaw politycznie poprawnej nowomowy – uzasadniona racjonalnie odmowa przyjmowania agresywnych i wrogich nam kulturowo oraz religijnie elementów ma być jakoby objawem „faszyzacji” lub „islamofobii”?

  Dżihad – ŚWIĘTA WOJNA W ISLAMIE
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/dzihad_swwojna_00.html

  Prawdziwe oblicze islamu
  http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016371-23010001__PZTA_2.html

  Geneza islamu i osoba Mahometa.
  http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016483-23010001__PZTA_2.html
 • @Halszka Ilona z Kutna w trymiga nauczy się języków obcych.
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/09/mariolka-z-kutna-nauczyla-sie-4-jezykc3b3w.jpg
 • @Halszka 22:21:50 Jaka będzie nowa Europa?
  Celowo czy przez przypadek? Gdy mamy do czynienia z wypadkami wykraczającymi poza codzienność, zwykle zadajemy sobie takie pytanie. Czy to coś dzieje się jako wypadkowa różnych głupot, czy też jest w tym jedna ręka?

  Wojny, niepokoje społeczne, rewolty, bunty, powstania, rewolucje… Spontan, czy zdalne sterowanie?
  Patrząc na tłumy ludzi zalewające dzisiaj Europę, po tym jak celowo zdestabilizowano kilka bliskowschodnich i afrykańskich krajów, trudno nie zadawać sobie pytania, czy jest to tylko niezamierzony skutek tamtych działań, czy może jest w tym szaleństwie metoda zmiany oblicza Starego Kontynentu.

  A może jedno i drugie. Jak przy wszystkich tego rodzaju wypadkach – patrz pierwsza wojna światowa – można wskazać na procesy, które „wyrwały się spod kontroli”, na których różne „grupy zainteresowań” surfują jak na oceanicznej fali. Jedno wszak jest pewne, wielu inżynierów społecznych uważa wielkie tragedie za konieczną osnowę budowy nowego porządku, za „katalizator” nowego, które i tak musi przyjść. Przyszłość – jak wiadomo – rodzi się w bólach, a czasem też poród trzeba sprowokować; ba, mówi się nawet, że dzięki takim prowokacjom, udaje się unikać lub ograniczać ofiary, „zmniejszać koszty ludzkie”…

  Anarchiści XIX wieku twierdzili, że nowy, lepszy świat może się narodzić wyłącznie na gruzach starego porządku, dlatego usiłowali bombami doprowadzić do chaosu. Dzisiejsi „anarchiści” już nie są naiwni i planują przyszłe wypadki przy pomocy nowoczesnych metod.

  Oczywiście, gdybyśmy wierzyli w teorie spiskowe, warto byłoby przypomnieć powiastkę o frustracji kierowników systemu.

  Chodzi o to, że zwykły Kowalski nie docenia, ile dla niego robią elity kierujące światem; tankuje sobie benzynę na stacji jak gdyby nigdy nic, pije czystą wodę, mieszka w logistycznie skomplikowanych wielomilionowych metropoliach, wymagających ciągłego czuwania służb, traktuje energię elektryczną i ciepłą wodę w kranie jak powietrze, tanią żywność w supermarketach uważa za prawo człowieka i jeszcze ma czelność narzekać i raz po raz swoją niesubordynacją płynącą z głupoty i niezrozumienia, sypać piasek w tryby systemu.

  Przecież gdyby nie system, to tacy Kowalscy, kierujący się na co dzień plątaniną prostych instynktów i żądz pacyfikowanych przez przemysł rozrywkowy i mass media – pozabijaliby się według jakiegoś mad-maxowego scenariusza.

  To nasi oświeceni kierownicy kombinują za nas, skąd wziąć energię za 50 lat, jak ograniczyć nadmierny wzrost urodzeń i posprzątać planetę.

  Oni czasem są niewdzięcznością po prostu zmęczeni.

  Dlatego niektórzy z nich gotowi są machnąć ręką – niech będzie chaos, niech będzie NIC, niech ludzie mrą jak mrówki – sami wtedy przyjdą prosić o obietnice bezpieczeństwa i stabilizacji, sami grzecznie usiądą na wskazanym miejscu.

  No, ale to jest teoria spiskowa. Trudno zaś za „spiskowe” uznać słowa jednego z czterogwiazdkowych generałów USA… Generał Wesley Clark, który dowodził wojną powietrzną przeciwko Jugosławii w 1999 roku, w przypływie szczerości stwierdził, że „w ciągu pięciu lat Stany Zjednoczone zamierzają kopnąć w tyłek siedem państw (We are going to take out seven countries in 5 years, starting with Iraq, then Syria, Lebanon, Libya, Somalia, Sudan and, finishing off Iran).

  Wówczas (a był rok 2007) słowa te wywołały śmichy-chichy; dzisiaj może można by polemizować z zestawioną listą, ale mniej więcej pokrywa się ona z obszarem, gdzie USA są zaangażowane w różne kampanie.

  Czy rozwalając Libię, małpy polityki zachodnioeuropejskiej były aż tak głupie, by sądzić, że usunięcie Kadafiego przyniesie w tym kraju liberalną demokrację i prosperity (notabene istniejące już od dawna za Kadafiego)? Czy politycy Zachodu nie dysponowali informacjami wywiadu, opiniami ekspertów?

  No pewnie dysponowali i wiedzieli, że napad na Libię to stworzenie kolejnego państwa „upadłego”.

  Dlaczego więc to zrobili?

  Po pierwsze, dlatego, by wyeliminować Libię, jako regionalnego gracza; by usunąć przeszkodę. Po to zrobiono to wobec wszystkich innych państw obejmowanych sponsorowanymi „rewolucjami”, od Egiptu, po Ukrainę.

  W rozgrywkach globalnych nie liczy się cierpienie, bo kierownicy systemu racjonalizują śmierć zwykłych ludzi – podobnie jak terroryści – niewinni muszą umierać dla powstania lepszego jutra.

  Pozwala to określać setki tysięcy zabitych i zamordowanych w Iraku czy w Syrii jako collateral damage, takie po prostu oops, śmierć przy okazji.

  Co ciekawe, o ile wcześniej kryzys imigracyjny Europy pokazywano przede wszystkim na obrazkach spragnionych europejskiego socjalu Murzynów prących z wnętrza Afryki via Libia ku brzegom słonecznej Italii, o tyle teraz uwagę kieruje się przede wszystkim na Syrię. Sugeruje się, że przede wszystkim stamtąd ludzie uciekają. Stwarza to uzasadnienie szerszego zaangażowania Zachodu i dokończenia akcji obalania rządu Asada.

  Argument idzie tak: – Musimy zlikwidować źródło, dlatego demokracja musi wygrać w Syrii. Stany Zjednoczone już zapowiedziały dodatkowe dostawy uzbrojenia. Problemem pozostają Rosja, Iran i Chiny, które nadal wspierają Asada. Wygląda na to, że prowadzona tam proxy-wojna o nowy porządek globalny zostanie podgrzana do nowej temperatury.

  Kryzys imigracyjny pokazuje też, że potrzebna jest nowa, bardziej asertywna Europa, i projekt Unii Europejskiej musi być skutecznie realizowany. Europa musi być rządzona jak jedno państwo, czas skończyć z „podziałem dzielnicowym”.

  Wrzód unijny musi pęknąć i fala imigrantów może się tutaj okazać zbawiennym katalizatorem. A jaka będzie nowa Europa? Kowalskiemu może się bardzo nie podobać. Ale co z tego?

  Andrzej Kumor
 • @Halszka 22:21:50
  Merkel ma kłopoty we własnej koalicji. "Żadne społeczeństwo tego nie wytrzyma"...W koalicji rządowej w Niemczech nasila się spór na tle stosunku do uchodźców. Premier Bawarii Horst Seehofer (CSU) skrytykował kanclerz Angelę Merkel za decyzję o przyjęciu azylantów syryjskich z Węgier. Jednak mimo kontrowersji, spotkanie partii koalicyjnych zakończyło się w poniedziałek nad ranem wydaniem wspólnego oświadczenia, przewidującego m.in. przeznaczenie dodatkowych środków na przyjęcie fali uchodźców.

  - Republika Federalna Niemiec, będąca tylko jednym z 28 krajów Unii Europejskiej, nie może na dłuższą metę przyjmować niemal wszystkich uchodźców. Żadne społeczeństwo tego nie wytrzyma - powiedział w niedzielę Horst Seehofer, który jest też przewodniczącym bawarskiej CSU."Błędny sygnał"
  Polityka wobec uchodźców była tematem rozpoczętego w niedzielny wieczór spotkania w urzędzie kanclerskim w Berlinie. Oprócz Seehofera brali w nim udział Angela Merkel i szef SPD Sigmar Gabriel. CDU (partia pani kanclerz), CSU i SPD tworzą od grudnia 2013 roku koalicyjny rząd Angeli Merkel.

  Premier Bawarii ostrzegł, że jednym ze skutków niekontrolowanego napływu obcokrajowców może być wzrost poparcia dla ugrupowań skrajnie prawicowych.

  Sekretarz generalny CSU Andreas Scheuer poinformował, że władze CSU uznały decyzję Merkel o przyjęciu uchodźców jednomyślnie za "błędny sygnał". Bawarska partia domaga się wywarcia silniejszego nacisku na partnerów z UE, aby skłonić ich do zaakceptowania obowiązkowych kwot uchodźców.

  W sobotę postawę Merkel krytykował szef MSW Bawarii Joachim Herrmann.

  3 miliardy euro na pomoc landom
  Mimo kontrowersji, berlińskie spotkanie koalicji w poniedziałek nad ranem zakończyło się wydaniem wspólnego oświadczenia.

  Przewiduje ono, że niemiecki rząd federalny przeznaczy dodatkowe 3 miliardy euro dla landów i samorządów lokalnych na pomoc w przyjęciu rekordowej tegorocznej fali uchodźców. Kolejne 3 miliardy euro mają zostać przesunięte w budżecie federalnym na takie wydatki, jak zasiłki dla osób ubiegających się o azyl.
  W czasie trwającego ponad 5 godzin spotkania przywódcy partii wchodzących w skład rządowej koalicji zgodzili się także na podjęcie innych kroków, takich jak przyspieszenie procedur związanych z rozpatrywaniem wniosków o azyl czy ułatwienie tworzenia ośrodków dla uchodźców.

  Partie uzgodniły też konieczność poszerzenia listy krajów uważanych za "bezpieczne", czyli takich, których obywatele co do zasady nie mieliby prawa ubiegać się o azyl w Niemczech. Na liście tej mają się znaleźć Kosowo, Albania i Czarnogóra. Już teraz są na niej Serbia, Macedonia i Bośnia. Takie posunięcie miałoby umożliwić przyspieszenie procedur udzielania azylu lub decydowania o ekstradycji przybyszów z krajów ogarniętych wojną, jak Syria, Irak czy Afganistan.

  Bawaria "na granicy możliwości"
  Podczas weekendu do Niemiec przyjechało niemal 20 tys. uchodźców syryjskich z Węgier, dwa razy więcej niż początkowo się spodziewano - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek rzeczniczka rządu Górnej Bawarii Simone Hilgers. Rzeczniczka zaznaczyła, że możliwości Bawarii przyjmowania nowych uciekinierów wyczerpują się. - Zbliżamy się w szybkim tempie do granicy (możliwości) - powiedziała Hilgers cytowana przez agencję dpa.
  Jednorazowa akcja
  Decyzje o przyjęciu azylantów bez rutynowych procedur biurokratycznych podjęli w nocy z piątku na sobotę Merkel i kanclerz Austrii Werner Faymann.

  Decyzja ta była reakcją na marsz tysięcy migrantów z Budapesztu, gdzie od wielu dni koczowali na dworcu kolejowym Keleti, w kierunku Austrii. Berlin i Budapeszt podkreślają, że była to jednorazowa akcja spowodowana nadzwyczajną sytuacją.

  Od soboty do Niemiec przyjechało pociągami z Austrii - według podanych w poniedziałek po północy danych - prawie 20 tys. azylantów, w większości Syryjczyków.

  Liczba uchodźców, którzy starają się o azyl w Niemczech, ma w tym roku przekroczyć 800 tys. Niektórzy politycy mówią nawet o milionie azylantów.

  Autor: rzw / Źródło: PAP,Reuters
 • @Halszka 22:21:50
  Orban: Nie będziemy strzelać do imigrantów. Płotu nie da się sforsować...Unia Europejska musi wesprzeć finansowo Turcję i inne kraje spoza UE, by ograniczyć napływ imigrantów z Bliskiego Wschodu do Europy - oświadczył w poniedziałek premier Węgier Viktor Orban. Dodał, że dopóki Unia nie potrafi chronić swoich zewnętrznych granic, nie ma sensu ustalać kwot imigracyjnych dla poszczególnych członków. Tak długo jak Europa nie potrafi chronić swoich zewnętrznych granic nie ma sensu dyskutować o losie tych, którzy napływają - oświadczył Orban na spotkaniu z węgierskimi dyplomatami w Budapeszcie.
  Premier Węgier, który jest zdeklarowanym przeciwnikiem kwot imigracyjnych proponowanych przez Komisję Europejską, stwierdził, że Budapeszt będzie bronił zasad strefy Schengen. Podkreślił, że w interesie UE jest, by Węgry chroniły swoją granicę, która jest też zewnętrzną granicą Unii Europejskiej.

  Orban oświadczył, że dopiero po uchwaleniu nowego prawa będzie możliwe użycie węgierskiego wojska do ochrony granic. Wyjaśnił, że nie stanie się to przed 20 września.

  Jednocześnie zaproponował, by UE utworzyła specjalny fundusz, za pomocą którego można byłoby nieść pomoc uchodźcom przebywającym poza Unią. Wskazał tutaj m.in. Syrię. Oświadczył także, że osoby nielegalnie przedostające się do Europy to nie uchodźcy, a imigranci ekonomiczni. Orban: nie będziemy strzelać do imigrantów ...Wcześniej Viktor Orban w wywiadzie dla austriackiej telewizji publicznej ORF wyjaśnił, że imigranci przelewający się na Zachód przez Węgry to ludzie uciekający z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji przed biedą, a nie wojną czy prześladowaniem.
  Orban powiedział także, że nie rozumie oburzenia z powodu budowy 3,5-metrowego płotu na granicy serbsko-węgierskiej. - Chronimy Europę zgodnie z europejskimi zasadami, które mówią, że granica może być przekroczona tylko w pewnych określonych punktach po rejestracji - wyjaśnił.

  Dopytywany, czy chroniący granicy żołnierze dostaną rozkaz strzelania do imigrantów próbujących przedrzeć się do UE, stwierdził, że nie ma potrzeby wydawania takich poleceń. - To będzie płot, którego nie da się przekroczyć. Jednak każdy, kto będzie chciał przedrzeć się przez ogrodzenie, zostanie aresztowany i osądzony. Użycie broni nie będzie konieczne - oświadczył Orban.
 • @Halszka 22:21:50 Bałkański szlak imigracji
  http://r-scale-98.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/d1a69640d53a32a9fb13e93d1c8f3104/97615edd-b769-47aa-9ac1-e9c772da4463.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000
 • @Halszka 22:21:50
  Smuggler also offers trip "via land directly from Istanbul 2 Germany for €6000 p/p, only 1 hr walking rest in car"
 • @Halszka 22:21:50
  Szefowie rządów Czech, Słowacji i Austrii spotykają się "w trybie pilnym"...Kryzys imigracyjny będzie tematem poniedziałkowego spotkania szefów rządów Czech, Austrii i Słowacji - Bohuslava Sobotki, Wernera Faymanna i Roberta Fico. Rozmowy będą się toczyć w Bratysławie.

  Spotkanie w słowackiej stolicy zostało zwołane w trybie pilnym i ma doprowadzić do wypracowania przez te trzy kraje wspólnego stanowiska wobec rosnącej fali uchodźców.

  Coraz więcej migrantów i uchodźców próbuje przez kraje Europy Środkowej dotrzeć do Niemiec. Tylko w weekend do Niemiec przyjechało niemal 20 tys. uchodźców syryjskich z Węgier, dwa razy więcej niż początkowo się spodziewano.

  Większość szukających azylu w Niemczech jedzie przez Austrię, ale wzrosła też liczba przybyszów w pociągach przemieszczających się przez Czechy i Słowację. W ubiegłym tygodniu ministrowie spraw wewnętrznych Czech i Słowacji, Milan Chovanec i Robert Kaliniak poinformowali, że kraje te są gotowe otworzyć korytarz kolejowy dla uchodźców podróżujących z Węgier do Niemiec. "Wspólny problem europejski"
  Pod koniec ubiegłego tygodnia w tej samej sprawie spotkali się premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

  - Kryzys imigracyjny to wspólny problem europejski. To, co teraz obserwujemy jest chaosem, który burzy zaufanie obywateli do Unii Europejskiej oraz reputację Unii w świecie. Aktualna sytuacja jest wyzwaniem dla wszystkich krajów UE, a my potrzebujmy szybkich i wspólnych reakcji Unii Europejskiej - mówił wówczas gospodarz spotkania, premier Czech Bohuslav Sobotka.

  Powiedział, że kraje Grupy Wyszehradzkiej zdają sobie sprawę, iż kryzys imigracyjny dotyczy również Europy Środkowo-Wschodniej.

  Premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej podkreślili we wspólnym oświadczeniu, że wszelkie propozycje zmierzające do "wprowadzenia obligatoryjnych i stałych kwot dla środków solidarnościowych" byłyby nie do przyjęcia. Premierzy uznali, że należy zachować "dobrowolną naturę środków solidarnościowych UE", aby każde państwo członkowskie mogło korzystać ze swego doświadczenia, najlepszych praktyk i dostępnych środków.
 • @Halszka 22:21:50
  Polska nie da sobie rady z imigrantami. „Premier Kopacz składa puste deklaracje”...Eksperci ds. służb specjalnych nie podzielają opinii premier Ewy Kopacz, że Polska jest w stanie zaopiekować się zadeklarowaną wcześniej liczbą dwóch tysięcy imigrantów – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

  Słowa premier, mające brzmieć uspokajająco, padły w sobotę. Wypowiedź szefowej rządu nawiązywała do nowych planów Komisji Europejskiej w sprawie przyjmowania uchodźców. Jej uspokajającego tonu nie podzielają znawcy z dziedziny służb specjalnych.

  – Polska w żaden sposób nie jest przygotowana na falę imigrantów – przekonywał w rozmowie z „Codzienną” Bogdan Święczkowski, b. szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. – Nie ma ani odpowiednio mocnych służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych, ani antyterrorystycznych. Nie dysponujemy możliwościami logistycznymi, aby przeprowadzić działania pozwalające oddzielić uchodźców politycznych, którym należałoby pomóc, od imigrantów zarobkowych czy osób wysyłanych przez państwo islamskie bądź inne organizacje terrorystyczne do tworzenia swoich komórek w krajach Unii Europejskiej – dodaje Bogdan Święczkowski.

  W tym sensie deklaracje premier Kopacz o przyjęciu dwóch tysięcy imigrantów i zapewnienia, że polski rząd jest gotowy na każdy wariant kryzysu wywołanego falą przybyszów, są gołosłowne. – Platforma jest znana z tego, że jedno mówi, a drugie robi. Zatem to, że premier Kopacz składa puste deklaracje, nie dziwi mnie. Z konsekwencjami jej decyzji konsultowanymi zapewne z Donaldem Tuskiem czy Angelą Merkel będzie musiał zmagać się już nowy prezydent i nowy rząd. Pani Kopacz może obiecywać gruszki na wierzbie, bo najprawdopodobniej nie ona będzie się zmagała z problemem napływu imigrantów – zaznacza Święczkowski.

  Podobne stanowisko przedstawia płk Grzegorz Małecki, były sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych, który wypowiadał się dla telewizji Republika. Małecki podkreślił, że polskie służby nie są przygotowane na zagrożenia związane z napływem ludności przybywającej w wielkiej fali imigracyjnej do Europy. Były sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych rozwiązanie problemu imigracyjnego upatruje jedynie w kompleksowej reformie systemu bezpieczeństwa państwa.

  – Do tej pory popełnialiśmy błędy przy reformowaniu służb, zajmując się poszczególnymi instytucjami. Potrzeba kompleksowych rozwiązań dla całego systemu bezpieczeństwa państwa – podkreślał płk Małecki...... Ps......Jakie 2 tys.?! Jest ich już 800 tys. Polska kwota unijna to 5.6%. Czyli wychodzi ok. 45 tys.! Teraz "Łączenie rodzin", czyli pomnożyć to przez ok. 11 (3 żony+ 8 dzieci) i daje pół miliona w przeciągu paru miesięcy! Ekonomia, ekonomią, ale chodzi o rebelii różnego rodzaju- to nie terroryści gwałcą (Włochy, Sztokholm), mordują (IKEA, ulice Londynu, biją (Kos, opis Włoszki wyciąganej za włosy ze swego samochodu), ale tzw. zwykli muzułmanie, "biedni", "wystraszeni" wojną. To mentalność troglodyty. Większość z tak zwanych imigrantów to wysłannicy Państwa Islamskiego, którzy nie uciekają przed wojną, tylko na nią przyjechali, może nie od razu, ale za jakiś czas, gdy się tutaj zaaklimatyzują i rozmnożą. Z UK pojechało walczyć po stronie Państwa Islamskiego 600 wojowników urodzonych i wychowanych w UK, a to tylko ci, o których informację mają ich służby specjalne....... Ps . II Kopaczka jako aktualna premierka,powinna wskazać Brukseli(czyli Niemcom głównie), że Polska będzie musiała przyjąć ponad 3 mln emigrantów, gdy wszyscy Polscy, co to ostatnio wyjechali-zechcą powrócić do kraju.Takiej możliwości nie można wykluczyć.
 • @Halszka 22:21:50
  W/g różnych szacunków, właściciele niemieckiej gospodarki będą potrzebowali do roku 2025, od 15 do 20 milionów nowych rąk/mózgów do jej obsługi.
  A niemieckie(podobnie jak inne europejki) kobiety nie chcą rodzić dzieci. Porównajcie sceny z Grecji i Węgier z tymi z przyjazdu do Niemiec pociągu z emigrantami/uchodźcami - wyraźnie widać, że selekcja została przeprowadzona z iście niemiecką skrupulatnością. Nawet gdy do Niemiec dostaną się wszyscy, to jeszcze lepiej dla nich. Na miejscu, na spokojnie pozostawią u siebie tylko tych potrzebnych, wykształconych, mniej uciążliwych a reszta do Polski i innych krajów. Wygląda to świetnie zaplanowaną i zorganizowaną akcję zasilenia niemieckiej gospodarki za którą zapłaci cała Europa, podobnie jak zapłaciła wcześniej za zjednoczenia RFN z DDR. I tylko dajmy nabrać się na solidarność i europejską rodzinę, zwłaszcza w obliczu bezpośrednich dopłat dla rolników, interesów z Putina z Merkel ponad naszymi głowami, veta w sprawie stałych baz NATO...
  O d dawna obserwujemy rosnącą gospodarkę niemiecką, zwłaszcza na tle gospodarek innych krajów regionu.
  Przy okazji różnych rozmów, analiz, całkiem często pada stwierdzenie, że do niemieckiej gospodarki wraca od 50 do 85 eurocentów z każdego euro dotacji dla „nowych” krajów członkowski UE. Parafrazując stary dowcip jeszcze z czasów RWPG, UE przypomina wspaniałą krowę, hołubioną przez wszystkie kraje członkowskie, ale dojoną głównie przez niemieckiego bauer’a. Oczywiście każdy może dostać trochę mleka, wystarczy tylko wypełnić odpowiednie podanie i zobowiązać się do oddania bauer’owi nakazanej kontrybucji sera i śmietany. Jako światły i postępowy twór UE jest otwarta na uchodźców i emigrantów, nawet ze skrajnie egzotycznych kultur. Nomen omen niemiecka(i inne) multikulti to całkowita klapa, kaputt. Właściciele niemieckiej gospodarki potrzebują wiele, coraz więcej rąk i trochę mniej mózgów do jej obsługi, to świadomie nie napisałem ludzi. Całkiem przypadkiem, prawo UE stanowi, że do rejestracji przybywających emigrantów i ich pierwszej obsługi zobowiązane są kraje „pierwszego z nimi kontaktu”. I do tych krajów pierwszej rejestracji są potem deportowani ci emigranci lub uchodźcy, mówiąc kolokwialnie, którym się nie udało w innych krajach UE. Siłą rzeczy, głównie są te kraje, które mają granicę zewnętrzną morską lub lądową UE. Ale wracając do naszych kochanych sąsiadów na zachodzie. Niemcy mają swojego rodzaju kordon sanitarny wokół swoich granic. To od nich wyłącznie zależy, czy inżynier, lekarz, podejrzany o terroryzm lub po prostu półanalfabeta z egzotycznego kulturowo zakątka świata pozostanie w Niemczech. Obecnie selekcja odbywa się z dala od ich granic a ponadto istnieje jeszcze prawo do reklamacji i odesłania niepożądanych do Grecji, Węgier itd..
 • @Halszka 22:21:50
  Nie dajmy się zwieść tym wszystkim pustym deklaracjom ludzi rządzących dzisiaj Polską,a bezprzykładnie szantażowanych przez Brukselę i Berlin. Należy żądać konkretnych, zapisanych w rządowych dokumentach postanowień, a nie jakichś jak wszystko inne obliczonych na wyborczą kampanię medialnych wrzutek. To nie są żarty, to w dłuższej perspektywie oznacza być albo nie być dla naszego kraju. Przy czym być, oznacza kierowanie się rozsądkiem i w pierwszej kolejności interesem Polski, a nie być, to puścić to wszystko na żywioł, oraz ulegać szantażowi Berlina i Brukseli i dać się zwieść obietnicom bliżej nieokreślonych rzekomych korzyści.Pewne jest jedno, że gdyby co nie daj Boże Platforma mogła rządzić po jesiennych wyborach, to w rok mamy w Polsce sytuacje taką, jak we Francji na przedmieściach dużych miast, a obywatele naszego kraju siedzą w swoich domach za zakratowanymi oknami. Konsekwencje niechaj ponoszą ci, co to chcieli zaprowadzać w Afryce i na Bliskim Wschodzie demokrację na wzór europejski i ci, którzy jak były prezydent Francji Sarkozy brali do prywatnej kieszeni pieniądze od tamtejszych satrapów. Z punktu widzenia krajów Europy środkowo-wschodniej, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest w tej chwili przywrócenie kontroli na granicach na razie na czas określony, a później zależnie od rozwoju sytuacji. Koniec socjalistycznego projektu tak zwanej Europy bez granic jest całkiem bliski i dobrze, bo podobnie jak polityczna waluta euro, były to od samego początku pomysły, mające się nijak do rzeczywistej sytuacji w Europie i przede wszystkim potrzeb poszczególnych państw.
 • @Halszka 22:21:50
  Sprawdzeniem "kontrwywiadowczym" należy najpierw objąć arcybiskupa Gądeckiego, który wezwał wszystkie parafie do udzielania pomocy "uchodźcom". Pożytecznych idiotów nigdy w naszym Kościele nie brakowało, ale takich szkodliwych apeli także nigdy nie wygłaszali.
 • @Halszka 22:21:50
  Zobacz, gdzie przypuszczenia wybitnego uczonego przepowiadały pojawienie się antychrysta- wygugluj:/swiat-nie-jest-taki-na-jaki-wyglada-czyli-koniec-swiata/. W Danii niektórzy rdzenni Duńczycy już myślą o emigracji, bo coraz trudniej żyć i strach wychodzić z domu.
 • @Halszka 22:21:50
  Finanse kraju w opłakanym stanie, a dla rządowych dziennikarzy najważniejszymi info są waleń w Bałtyku, łoś w Wiśle i legenda o złotym pociągu. Zobacz jak pięknie nas doją!
  Będąc premierem Tusk traktował rządowe samoloty jak prywatne taksówki. Wyciągnął w ten sposób z kasy państwa ok. 6 mln zł!
  Kuriozalne wydatki Komorowskiego: 65 tys. zł na filiżanki, 28,5 tys. zł na projekt graficzny z wiewiórką. A wszystko to za nasze pieniądze!
  Komorowski, po przegranych wyborach, umyślnie wydrenował finanse kancelarii prezydenta, aby sparaliżować prace ekipy Dudy
  Coraz wyższe koszty obsługi polskiego długu. Między 2008 a 2014 rokiem nastąpił ponad 40-procentowy skok!
  Kopacz jeździ po Polsce Pendolino. Za nią jedzie TIR z meblami i BOR z limuzynami, a nad nimi leci pusty samolot. Kiedy ta farsa się skończy?!
  Codziennie przybywa nam ćwierć miliarda zł nowego długu! Rząd Kopacz utracił kontrolę nad zadłużeniem Skarbu Państwa!
  W 2014 r. 10 największych sieci handlowych miało 110 mld zł przychodu, a zapłaciło jedynie 0,5 mld zł podatku!
  Fenomen rządu PO-PSL! Zatrudniają aż 89 wiceministrów. To ewenement na skalę światową!
 • @Halszka 22:21:50
  Pierwsze sześć pułków uchodźców przeszły przez Węgry, tylko pare samodzielnych batalionów jeszcze tam zamarudziło ale idą kolejne.Idą także przez przez Italię, Grecję itd. Tylko patrzeć skoordynowanych działań z już uzbrojonymi po zęby uchodźcami rosyjskim na Donbasie , w Kaliningradzie i się nam zacznie.
  Dziś rano prezydent Putin postawił na nogi Centralny Okręg Wojskowy -Pełna gotowość bojowa na warunkach wojennych- czyli czołgi załadowane amunicją bojową, lotnictwo, artyleria gotowa do strzelania naprawdę a nie dla zabawy itd. - 200 tys. Rosjan, uzbrojonych po zęby jest gotowe na wojnę dzisiejszego poranka! Putin tylko da znak i ruszą. A polskie czołgi jak planuje MON otrzymają amunicję w 2018 roku!!!!. Czyli do 2018 Polska jeżeli chodzi o broń pancerną jest bezbronna, bo cóż znaczą czołgi bez amunicji przeciwpancernej? To samo w artylerii, w marynarce, śmigłowce Mi-24 też nie mają kierowanych pocisków przeciwpancernych bo się skończyły i nikt nie pomyślał aby kupić nowe!!!!. Nasze wszystkie ok. 25-30 tys. liniowych żołnierzy zawodowych i NSR- te niczego nieświadome dziewczyny i chłopaki- pójdzie jakby co w bój z gołemy ręcyma na czele z Bolkiem.
 • @Halszka 22:21:50
  Na reżimowej TV Info trwa apel Papieża Franciszka o przyjmowanie przez Polaków i kościół polski biednych "uchodźców", ciekawy jestem, czy Papież też ich przyjmie? Papież mówi o rodzinach katolickich by je przyjmować, ana dworcach , z skąd są nagrania filmików to raczej młodzi mężczyźni w wieku od 18 do do 30 lat, tacy to tylko przyjeżdżają w wiadomym im celu. Czy pomiot ubowca Lisienko alias Lis i inni dziennikarze tych łże mediów też ich przyjmą do swoich domów? Czy oni są naprawdę tak durni, czy to celowe działanie rządu? Czy Polacy dadzą się dalej ogłupiać nawet za cenę życia po przyjęciu islamskich wojowników? Widzę, że gdy sytuacja jest dramatyczna, Polacy się jednoczą co wyraźnie pokazało wczorajsze referendum. Teraz przed wyborami i przyjęciu Armii Islamu do Europy czas najwyższy w obliczu tragedii też się zjednoczyć, tylko razem możemy wygrać z reżimem. Ja po oglądnięciu filmów na YT o tych "biedakach wojennych" nie mam już żadnych wątpliwości kim oni są. TV Info jak zwykle, wałkują teraz w obliczu klęski referendalnej dla zmyłki temat "madzi", czyli "złoty pociąg". Nie da się tego oszołomstwa słuchać.
 • @Kula Lis 62 11:58:56
  PS...Putin, jako wierzący Rosjanin przestrzega zasady mówiącej, że strzeżonego Pan Bóg strzeże. Wyciąga właściwe wnioski z wydarzeń jakie dzieją się coraz częściej wokół Rosji. Jak nie Majdan w Kijowie to znowu rozszerzająca się coraz bardziej obecność wojsk NATO wokół granic Rosji. No a teraz z kolei próba obalenia rządu w Tadżykistanie, gdzie na czele puczystów stali najwyżsi przedstawiciele tamtejszego MON i wreszcie ostatnie wydarzenia w Kiszyniowie, gdzie , na wzór Majdanu, demonstranci rozbili już namioty co oznacza, że prowokatorzy zamieszek planują długotrwałą "działalność" (ciekawe za czyje pieniądze). Putin doskonale wie, że i w Rosji też działają siły, które gdyby mogły to by go powiesiły na pierwszej lepszej suchej gałęzi. Na szczęście zdecydowana większość narodu rosyjskiego stoi murem za swoim prezydentem, a Rosja zawsze słynęła z tego, że NARÓD i ARMIA - NA WSIEGDA JEDNO.
 • @Halszka 22:21:50
  Dlaczego USA nie chce zaangażowania Rosji w pomoc w rozbiciu Państwa Islamskiego? USA walczy z Państwem Islamskim tak, aby go nie zwalczyć do końca i nie chce, aby ktoś im pomógł, bo wtedy faktycznie Państwo Islamskie zostanie zniszczone. A po co USA działające Państwo Islamskie? A no po to, aby siało terror na kontrolowanym przez siebie obszarze i wywoływało falę uchodźców do Europy. Uchodźcy mają zdestabilizować Europę i uczynić ją słabą. Słaba Europa to łatwiejszy dla USA obszar do zagospodarowania niż grupa silnych państw. Jestem pewien, że to długofalowa i bardzo przemyślana polityka USA, te puzle do siebie pasują...Z jednej strony było rozbicie tak zwanego obozu komunistycznego, z drugiej interwencje zbrojne w Afryce Północnej i bliskim wschodzie, co z jednej strony miało wzmocnić pozycje USA jako światowego żandarma , a z drugiej wciągniecie UE do wojen toczonych przez jankesów . W tym samym celu skonfliktowano UE z Rosją .
  Efektem tych działań jest obecna fala imigrantów płynących do krajów Unii, naciski na zwiększenie zbrojeń ...... to prowadzi do osłabienia UE i zwiększenie dominacji USA na świecie - no chyba że przeszkodzą im w tym Rosja i Chiny, ale zdaje się, że tego analitycy z CIA nie brali pod uwagę i tu jest duży zgrzyt oraz rozczarowanie za Atlantykiem. USA woli otaczać się słabymi, bo silni nie dają się wykorzystywać ! USA i CIA rozwaliły cały układ bliskowschodni a teraz udają, że to problem ogólnoświatowy. Dobrze światu zrobiłoby wyłączenie USA z polityki światowej na 20 lat.
 • @Halszka 22:21:50
  Największe zagrożenie dla światowego pokoju stwarzają USA. Pobili rekord Guinnessa w ilości zbombardowanych państw po II wojnie światowej. Przekonaliśmy się o zdolności bojowej NATO na przykładach Afganistanu, Iraku, Libii itd. Pożytek z tego tylko taki, że mamy teraz inwazję szarańczy. A wojsko USA szczególna wartość bojową okazało w Wietnamie i Somalii. Lepiej będzie dla wszystkich żebyśmy się już o tej "zdolności bojowej " nie musieli przekonywać. Jankesi rozleźli się po całym świecie ze swoim żelastwem "w obronie pokoju i demokracji" Rosjanie zaś cokolwiek zrobią na swoim terenie jest to zagrożeniem dla pokoju w Europie, ba według Ukraińców na całym świecie. Media głównego ścieku wiadomo do kogo należą i czyje interesy reprezentują .
 • @Halszka 22:21:50 frau Makrela dała głos!
  Merkel: ci, którzy potrzebują pomocy, muszą dostać azyl w Europie
  Angela Merkel zaprezentowała na konferencji prasowej strategię, jaką Niemcy przyjmie wobec problemu uchodźców napływających do Unii Europejskiej. - To nasza odpowiedź na to ogólnoeuropejskie wyzwanie. Tylko zjednoczeni, tylko w ramach solidarności będziemy w stanie ten kryzys rozwiązać. Ci, którzy potrzebują pomocy, muszą uzyskać azyl w Europie - mówiła. Niemiecka kanclerz podkreśliła, że problem z uchodźcami jest problem europejskim. - Musimy o tym rozmawiać i zgłębić jego przyczyny. Przezwyciężenie kryzysu wymaga pracy całej Unii. Musimy pomóc tym, którzy uciekają przed wojną - mówiła. Może różnimy się w pewnych kwestiach, ale musimy działać solidarnie. Ważne jest też solidarne rozdzielenie uchodźców między poszczególne kraje UE. Niemcy są gotowe przyjąć więcej uchodźców, ale podobnie powinny postąpić także pozostałe kraje unijne - dodała podczas spotkania z dziennikarzami.

  Szefowa niemieckiego rządu zapowiedziała też, że władze w Niemczech chcą utworzyć dodatkowe kilka tysięcy miejsc pracy, m.in. w policji oraz zbudować niezbędną infrastrukturę. Wszystko to po to, by przyjąć nowych uchodźców. Dla nich chcą natomiast zapewnić miejsca pracy oraz godne warunki życia.

  Rząd Niemiec postanowił przeznaczyć dodatkowe 3 mld euro na wsparcie władz poszczególnych landów i miast w związku z rekordowym napływem uchodźców i imigrantów - czytamy w oświadczeniu rządzącej koalicji partii CDU i SPD.

  Podczas trwającego pięć godzin spotkania przywódcy koalicji tworzącej gabinet kanclerz Angeli Merkel uzgodnili również szereg innych posunięć, m. in. przyspieszenie procedur udzielania azylu i ułatwienia przy budowie schronisk dla azylantów.

  Niezależnie od dodatkowych funduszy dla landów i miast, rząd zamierza uwolnić dodatkowe 3 mld euro na sfinansowanie swoich działań wobec ubiegających się o azyl, takich jak wypłata zasiłków.

  Uzgodniono też poszerzenie listy krajów uważanych za "bezpieczne", co oznacza w praktyce pozbawienie obywateli tych krajów możliwości uzyskania azylu w Niemczech. Listę poszerzono m. in. o Kosowo, Albanię i Czarnogórę. Wcześniej znalazły się na niej Serbia, Macedonia i Bośnia.

  Celem tego posunięcia ma być - jak głosi oświadczenie - przyspieszenie procedur ekstradycyjnych wobec imigrantów z południowo wschodniej Europy i skupienie się na uchodźcach z opanowanych przez wojnę krajów, takich jak Syria, Irak i Afganistan.

  Spotkanie rządzącej koalicji odbyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek po weekendzie, podczas którego napłynęła do Niemiec rekordowa liczba prawie 20 tys. uchodźców.

  Rekordowy napływ uchodźców do Niemiec, coraz większe podziały w Europie

  Na prawie 20 tys. szacuje się liczbę uchodźców, którzy trafili od soboty do Niemiec po tym jak Berlin i Wiedeń zgodziły się przyjąć ich z Węgier z pominięciem procedur. Podkreślono, że była to jednorazowa decyzja. Problem uchodźców wywołuje coraz większe podziały w Europie.

  Austria i Niemcy zaapelowały w niedzielę o zwołanie szczytu państw UE w sprawie imigrantów. Kanclerz Austrii Werner Faymann powiedział, że dobra wola jego kraju w tej kwestii może być jedynie czasowa i należy szybko przyjąć wspólną politykę wobec uchodźców. Zaapelował o zwołanie szczytu niezwłocznie po spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych UE, zaplanowanym na 14 września.

  Według mediów Komisja Europejska ma zaproponować rozdzielenie 120 tys. uchodźców pomiędzy kraje UE tak, by ponad 31 tys. ludzi przyjęły Niemcy, ponad 24 tys. Francja, a blisko 15 tys. - Hiszpania. Takie wyliczenia ma przedstawić w środę w Parlamencie Europejskim szef KE Jean-Claude Juncker.

  Narastający kryzys migracyjny był tematem obrad ministrów spraw zagranicznych państw UE w Luksemburgu. Szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini wskazała, że kryzys nie jest przejściowy i "żadne państwo nie powinno mieć złudzeń", że nie zostanie przez niego dotknięte.

  Natomiast szef MSZ Słowacji Miroslav Lajczak wyraził opinię, że plan rozdzielenia uchodźców między kraje unijne nie rozwiąże problemu. Były prezydent Czech Vaclav Klaus skierował do rządu petycję, w której wzywa do zapewnienia nienaruszalności czeskich granic i odrzucenia kwot imigrantów. Petycję poparł obecny prezydent Milosz Zeman. Premier Węgier Viktor Orban oskarżył Niemcy o zachęcanie imigrantów do przybywania do Europy. "Jeśli Austria i Niemcy nie powiedzą jasno, że nie przyjmą już żadnych imigrantów, do Europy przybędą miliony nowych" powiedział Orban w wywiadzie dla austriackich mediów. Węgry zamierzają do 15 września zakończyć budowę nowego płotu wzdłuż swojej południowej granicy, będącej również granicą strefy Schengen.

  Papież Franciszek zaapelował w niedzielę do wszystkich parafii, wspólnot religijnych, klasztorów i sanktuariów w Europie o przyjęcie uchodźców.

  Rośnie presja na USA by przyjęły więcej uchodźców. USA jak dotąd przyjęły tylko 1500 uchodźców z pogrążonej w wojnie domowej Syrii. Departament Stanu USA przewiduje, że do końca roku ta liczba się podwoi, ale zdaniem ekspertów to wciąż o wiele za mało w obliczu zaostrzającego się kryzysu uchodźców w Europie. Ps...A ja się pytam, jakim prawem pani Merkel tak się rządzi, jakby była zastępcą prezydenta Stanów Zjednoczonych? Kto jej to prawo dał? Nie przypominam sobie, żeby w UE decydujący głos miała tylko jedna osoba, choćby nazywała się Angela Merkel!!! Zaznaczam i przypominam za razem, że frau Merkel prywatnie zapraszała do siebie islam. Reszta nie brała w tym udziału, więc nie ma potrzeby (dla własnego dobra) brania odpowiedzialności za prywatne słowa frau Merkel. Jak ja zapraszam gości do swojego domu to nie zmuszam sąsiadów do ich utrzymania.
 • @Halszka 22:21:50
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/96/37/963766.jpg Media: ponad 4 tys. bojowników PI przedostało się do Europy, podając się za uchodźców...Ponad 4 tys. bojowników z organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie przedostało się do państw UE podając się za uchodźców - donosi gazeta Sunday Express, powołując się na źródło w ugrupowaniu. Według niego, akcja odbyła się pomyślnie.

  Źródło poinformowało, że bojownicy dołączają do potoku uchodźców w portach tureckich miast Izmir i Mersin, a stamtąd Morzem Śródziemnym przedostają się do Włoch. Następnie członkowie PI udają się do innych państw europejskich, w tym do Szwecji i Niemiec.

  Tę informację potwierdziło dwóch miejscowych przemytników. „Według jednego z nich, pomógł w przedostaniu się do Europy co najmniej dziesięciu terrorystom. Niektórzy twierdzili, że chcą odwiedzić swoje rodziny, inni — aby być w stanie gotowości" — powiedział.
  Źródło periodyku w PI oświadczyło, że infiltracja bojowników to początek zemsty za ataki lotnicze przeprowadzane przez międzynarodową koalicję z USA na czele. „Chcemy zaprowadzić kalifat nie tylko w Syrii, ale również na całym świecie" — oświadczył. Jednocześnie przypuścił, że ataki będą wymierzone w rządy państw zachodnich, a nie w zwykłych obywateli.


  Rosyjski MSZ: inicjatywa FR w sprawie PI otrzymała szerokie poparcie na Zachodzie....Rosyjska inicjatywa w sprawie utworzenia koalicji do walki z „Państwem Islamskim” cieszy się szerokim poparciem zarówno wśród krajów Bliskiego Wschodu, jak i na Zachodzie.

  O tym, jak również o planach Moskwy odnośnie przeprowadzenia kolejnych międzysyryjskich i międzypalestyńskich spotkań w wywiadzie dla RIA Novosti opowiedział specjalny wysłannik prezydenta FR na Bliskim Wschodzie i w krajach afrykańskich, wiceminister spraw zagranicznych Michaił Bogdanow. Inicjatywa Rosji odnośnie stworzenia koalicji przeciwko ekstremistom otrzymała szerokie poparcie zarówno wśród zachodnich partnerów, jak i krajów Bliskiego Wschodu, powiedział w wywiadzie dla RIA Novosti specjalny wysłannik prezydenta FR na Bliskim Wschodzie i w krajach afrykańskich, wiceminister spraw zagranicznych Michaił Bogdanow.
  Pod koniec czerwca prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował kierownictwu Syrii i krajom regionu, w tym Turcji, Jordanii i Arabii Saudyjskiej, aby zjednoczyć się w walce z „Państwem Islamskim”, jeśli Damaszek uzna to za stosowne i wykonalne. Rosja z kolei jest gotowa do ułatwienia dialogu między krajami.
  „Ogólnie rzecz biorąc odczuwamy szerokie wsparcie dla inicjatywy prezydenta Rosji w sprawie utworzenia międzynarodowego frontu antyterrorystycznego do walki z PI i innymi organizacjami terrorystycznymi”, — powiedział Michaił Bogdanow. Według niego kwestia ta była omawiana przez ministrów spraw zagranicznych Rosji i Iranu w trakcie spotkania w Moskwie, ponieważ „biorąc pod uwagę regionalną wagę Teheranu jest obiektywnie konieczne uwzględnienie pozycji Iranu w stosunku do procesów na Bliskim Wschodzie”.
  Jak oświadczył wcześniej rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, stworzenie koalicji nie oznacza formowania armii krajów regionu, lecz koordynację tych, które już walczą z bojownikami PI.
  Zapytany o kwestię uregulowania spraw w Syrii, Bogdanow powiedział, że Moskwa już rozpoczęła praktyczne prace nad przygotowaniem negocjacji „Genewa-3” odnoście uregulowania sytuacji w Syrii. „Trzeba zrozumieć, że „Genewa-3” nie jest jednorazowym wydarzeniem, jest to również proces negocjacyjny, który wymaga woli politycznej, opanowania i czasu. Uważamy, że prowadzenie takiej konferencji zasługuje na wsparcie, a my rozpoczęliśmy praktyczne prace w ramach przygotowań do „Genewy-3”, — powiedział Bogdanow.
  Moskwa również jest gotowa do zapewnienia platformy dla międzypalestyńskich rozmów z udziałem liderów wszystkich frakcji, oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Michaił Bogdanow.
  „Jeśli chodzi o perspektywy wspomnianego przeze mnie szerokiego palestyńskiego przedsięwzięcia, to zależy to od gotowości zarówno Hamasu, jak i innych palestyńskich organizacji. Jeśli i kiedy takie zainteresowanie zostanie wykazane, z przyjemnością zaproponujemy Moskwę jako miejsce do takich międzypalestyńskich kontaktów”, — powiedział.

  PS... Gdyby Arabia Saudyjska zaczęła nagle sprzedawać ropę nie tylko w dolarach, ale i w innych walutach, nagle okazałoby się, że jest to najstraszniejszy kraj wspierający terroryzm i regularnie tłamszący prawa człowieka, prowadzący nielegalne bombardowania ludności cywilnej w sąsiednim państwie, który stanowczo potrzebuje więcej wolności i demokracji, oczywiście tej usrahellskiej demokracji wprowadzanej za pomocą bomb i czołgów, etc..Całe szczęście dla siebie, sprzedaje tylko w dolarach, dzięki czemu jest światłą monarchią i oazą spokoju, otoczoną przez państwa upadłe i ekstremistyczne.
 • @Halszka
  Przecież to w większości analfabeci, bez znajomości języka, do żadnej pracy się nie nadają, zresztą oni tylko po socjal przybyli a nie do pracy. Pożytku z nich Makrela mieć nie będzie, tylko same wydatki, a ojro kiedyś zabraknie, a potem rewolta, palenie dzielnic, samochodów, demolki, kradzieże jak to już bywało no i obcinanie głów się zacznie. . Oni protestują nawet z powodu niesprzątania im pokoi w azylanckich ośrodkach, to już kuriozum, więc o jakiej dla nich pracy piszą. Pozdrawiamy.
 • @Halszka 22:21:50
  Orban: najpierw ochrona granic UE, potem dyskusja o rozdziale uchodźców
  Dyskusja o tym, ilu uchodźców powinny przyjąć poszczególne państwa UE, jest pozbawiona sensu, dopóki nie zostanie zapewniona ochrona zewnętrznych granic Unii - oświadczył premier Węgier Viktor Orban. Dopóki Europa nie będzie w stanie ochronić swych zewnętrznych granic, nie ma sensu dyskutowanie o losie napływających osób - powiedział Orban na dorocznym, dwudniowym spotkaniu z węgierskimi dyplomatami w Budapeszcie. Węgry nie mogą zaakceptować proponowanego przez UE systemu kwot rozdzielania uchodźców między państwa, ale nie wyklucza to udziału jego kraju w późniejszej "rozsądnej i sprawiedliwej" debacie o unijnym systemie kwot - powiedział szef rządu. Ustalanie kwot przydziału już teraz to jego zdaniem odpowiedź jedynie na skutki, nie na przyczyny obecnego kryzysu.

  Zdaniem premiera większy sens miałoby stworzenie przez UE specjalnego funduszu, z którego "za porozumieniem ważnych dla nas krajów, takich jak Turcja, moglibyśmy przekazywać wsparcie na radzenie sobie z problemem uchodźców w tych krajach".

  "Nikt nie może wymagać od Węgier zmian w składzie społeczeństwa"

  Węgry nalegają na trzymanie się zasad wynikających z układu z Schengen, ale obecnie nie są w stanie tego robić i dlatego też postanowiły zbudować ogrodzenie na granicy z Serbią - podkreślił Orban. Priorytetem dla UE powinna być zdolność Węgier do ochrony własnych granic, które są jednocześnie zewnętrznymi granicami UE.

  - Nikt nie może wymagać od Węgier zmian w kulturalnym i etnicznym składzie węgierskiego społeczeństwa - powiedział Orban. Zaprzeczył, jakoby jego kraj był antyislamski, i wyraził nadzieję, że kryzys imigracyjny nie obciąży relacji z państwami z islamskiego kręgu kulturowego.

  Rząd docenia wartość, jaką wnosi na Węgrzech tamtejsza społeczność muzułmańska, oraz uważa, że jej przedstawiciele respektują obowiązujące prawo - powiedział Orban. - Cieszymy się, że na głównej ulicy Budapesztu są sprzedawcy kebabów - dodał.

  "Problem nie leży po naszej stronie"

  Wcześniej w wywiadzie dla austriackiego nadawcy ORF Orban zaapelował do Niemiec i Austrii, by uszczelniły swoje granice i "jasno zapowiedziały", że kolejni imigranci nie będą przyjmowani. W przeciwnym razie do Europy napłynie "wiele milionów" ludzi - powiedział.

  Orban zapewnił, że Węgry dysponują dostatecznymi "nakładami finansowymi i policyjnymi", by wszystkich osobom ubiegającym się o azyl zapewnić opiekę i schronienie, ale - dodał - osoby te wolą jechać do Niemiec. "Problem nie leży po naszej stronie" - powiedział Orban. W piątek rządy Austrii i Niemiec wydały zgodę na wjazd migrantów na swe terytoria bez kontroli i biurokratycznych procedur w odpowiedzi na nadzwyczajną sytuację z uchodźcami. W niedzielę kanclerz Austrii Werner Faymann oświadczył, że należy stopniowo odchodzić od nadzwyczajnego trybu. W miniony weekend do Niemiec przyjechało ok. 20 tys. uchodźców. Tymczasem od piątku do niedzieli na całych Węgrzech ujęto 55 386 uchodźców, a do kraju przedostają się nowi uchodźcy z Serbii, gdzie w weekend przybyło 5 tys. osób z Macedonii - podała węgierska policja. Służby węgierskie spodziewają się w związku z tym w najbliższych dniach kolejnej fali przybyszów. Zdaniem ekspertów napływ uchodźców wzmaga się na skutek decyzji rządu węgierskiego, który zapowiedział, że od 15 września zaostrzy zasady ochrony granic i kary za ich nielegalne przekroczenie.

  Według państwowej telewizji w obozie zbiorczym w Roeszke znajduje się 500 nielegalnych imigrantów; osoby, dla których nie starczyło miejsce w obozie - w tym rodziny z małymi dziećmi z gorączką - musiały spędzić zimną noc w namiotach rozstawionych pod gołym niebem. PS...."Państwa zachodnie pod kierownictwem USA zdestabilizowały całe regiony (na Bliskim Wschodzie i w Afryce) umożliwiając powstanie organizacji terrorystycznych i instrumentalizując je" - czytamy w projekcie dokumentu programowego opracowanego przez władze klubu parlamentarnego Lewicy, o którym informuje w niedzielę agencja dpa.
  "Bandy morderców w rodzaju Państwa Islamskiego były pośrednio wspierane i zaopatrywane w pieniądze i broń przez kraje sprzymierzone z Niemcami. Miliony ludzi zostały narażone wskutek tej polityki na działania wojenne i wojnę domową" - piszą wiceszefowie klubu parlamentarnego Lewicy - Sahra Wagenknecht i Dietmar Bartsch. Cytat z wiadomości poniżej/dzień wczorajszy/ Piszcie co chcecie, ale Orban jako polityk ma jaja - potrafi sensownie wyłuszczyć temat. Argumentuje mądrze swoje racje - i reszta musi je brać pod uwagę. Szwaby mogą na niego psioczyć jadowitymi językami sługaśnych dziennikarzy, ale - muszą go szanować i liczyć się z tym co powie. A u nas - Tusk "pływa" byle się tylko nie narazić Makreli i dobrego etaciku nie stracić. Kopaczowej to nawet nikt nie pyta o zdanie - stawiają ją do pionu na dywaniku, pada rozkaz wykonać i tyle ma do powiedzenia.
 • @Kula Lis 62 11:46:29
  Tak? Ale głupstwo wymyśliłeś ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej