Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 859 komentarzy

Kwestia smaku ...

Halszka - społeczno-polityczno-kulturalny

Szacun "Staruch"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Kibole" - dano tym młodym ludziom inną perspektywę wyrażania emocji. Odwołano się do uczuć wyższych, do wartości takich jak honor, patriotyzm, bohaterstwo, Polska... kultura, historia.

Na meczu piłki nożnej byłam tylko jeden raz w życiu, mając 17 lat, a więc dawno bardzo, w Chorzowie. Nie miałam wielkiej ochoty, ale przyjaciel mojego ówczesnego chłopaka... Wzięłam ze sobą jakiś róg myśliwski z domu... Nie podobało mi się.

 

Klimaty kibicowskie – nie znam, ale jestem w stanie wyobrazić to sobie. Jestem stara, dużo przeżyłam.

 

„Kibole” ewoluowali. Był okres, kiedy to byli tylko niszczący stadiony pijani ludzie, żądni wyżycia swoich niskich emocji: łomotu, wrzasku, zniszczenia... Stało się jednak coś, co spowodowało, że ta zwierzęca tłuszcza została odmieniona. Ktoś nad tym świadomie pracował. Negatywne emocje zostały skanalizowane i dano tym młodym ludziom inną perspektywę wyrażania emocji. Odwołano się do uczuć wyższych, do wartości takich jak honor, patriotyzm, bohaterstwo, Polska... kultura, historia. To chyba dobrze? Widzę, że owi prymitywni „kibole” z poprzedniego okresu przemieniają się w wartościowych ludzi, „kiboli”, dla których można mieć szacunek za wartości, z którymi chcą się identyfikować. Ktoś podał im rękę i wyciąga z bagna zła, biedy, upodlenia i upokarzania, w które wpędza ich obecne polskie państwo, rządzone przez aferzystów, złodziei, zdrajców i różnej maści psychopatów.

 

Jasne, proces trwa i jeszcze jest dużo do zrobienia, ale też dużo zostało zrobione. Ktoś to jednak zrobił. „Staruch” wydaje się być naturalnym przywódcą tego środowiska „kiboli”. Ma autorytet. Jest swój, rozumie i zachowuje się zgodnie z zasadami panującymi wśród nich. Nagle okazało się, że „kibole” to siła, że są patriotami, że są odważni, że są zdyscyplinowani, gdy wiedzą dlaczego tak trzeba. Stali się wrogami systemu władzy w obecnym państwie polskim. Stali się niebezpieczni dla tej władzy. „Staruch” musiał pójść siedzieć przed wyborami do parlamentu, a teraz „Kibole” pozostawieni samym sobie mieli stać się łatwym łupem dla prowokacji policyjnych i rozbici w zamieszkach 11.11. 2011. A tu niespodzianka. „Kibole” nie dali się sprowokować. Okazali wielką rozwagę i odpowiedzialność, zachowali się godnie. Urośli w siłę. 

 

 W odpowiedzi Ratusowi:

„Staruch” siedzi. Scenkę, którą mi Pan opisał, tę w szatni klubowej, którą opowiedział Panu naoczny świadek, który rzekomo widział, jak „Staruch” bije w twarz  zawodnika za słaby mecz, opowiedziałam kilku poważnym facetom – politykom. Zdziwiła mnie ich reakcja: a dlaczego ten zawodnik nie odwinął się i nie walnął „Starucha”. No właśnie, dlaczego. I byłoby po sprawie. Ja bym tak zrobiła. „Staruch” dostałby ode mnie w pysk, aż miło. A tak jest tylko opowieść o „Staruchu” bijącym faceta. Lepsza byłaby opowieść o tym, że chłopcy się pobili. Nie bardzo wierzę w tę jednostronną opowieść o złym i o pokrzywdzonym. Dęte. Takie opowieści są łatwe do sfabrykowania, przyzna Pan, prawda? Sama w życiu niejednokrotnie doświadczyłam takich całkowicie zmyślonych oskarżeń, więc wiem, jak to działa i po co się takie oskarżenia fabrykuje.

 

Podoba mi się „Staruch”, taki jakiego mogłam obserwować na różnych filmikach nakręconych przez różne osoby, amatorskimi metodami, czy w jakichś wywiadach. To nie jest, moim zdaniem, prymitywny „Kibol”. Cieszę się, że mogę szanować „Kiboli”  

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/818-szacun-staruch

KOMENTARZE

 • @ Halszka
  Byłam na spotkaniu z kibolami. Szacun! Wkrótce napiszę o tym - zainspirowałaś mnie :)
 • @KOSSOBOR
  Najwyższy czas stanąć w obronie "Starucha".

  Piszmy do Niego.

  Podaję aktualny adres do korespondencji:

  Piotr Staruchowicz

  Areszt Śledczy Warszawa - Białołęka

  ul. Ciupagi 1

  03-016 Warszawa

  Wszystkie zarzuty wobec Niego są "dęte", o czym wszyscy wiemy.

  11. 11. 2011 w Warszawie i w Polsce jest także Jego zwycięstwem.

  Podziękujmy Mu.
 • @KOSSOBOR
  I jeszcze przypomnę e-mail: as_warszawa_bialoleka@sw.gov.pl
  za:
  Rebeliantka 20.11.2011 21:47:46
 • @KOSSOBOR
  Chętnie też wybrałabym się na takie spotkanie.
  Bardzo jestem ciekawa jak było (-: ?
 • Szacun Staruch
  Może można by odwiedzić Starucha przed świętami Bożego Narodzenia?
  Pomyślę. Jestem z Wrocławia, ale co tam. Tak chyba podjadę do Warszawy!
 • "Kibole" dla "Starucha"
  http://www.youtube.com/watch?v=8Dk5OgnvuiA&feature=player_embedded
 • @inka1
  Bardzo dziękuję. Nie wiedziałam, że istnieje taki ruch solidarności z panem Piotrem Staruchowiczem. Naprawdę wspaniale.
 • @inka "Kibice dla Starucha"
  Ekstra!!!
 • @Halszka
  Noż sama Rebeliantkę o ten e-adres kryminału prosiłam! :)

  http://kossobor.nowyekran.pl/post/42232,piotr-staruchowicz-prywatny-wiezien-warstwy-rzadzacej

  Proszę bardzo!

  Siadam i piszę o tym spotkaniu z kibolami, a Wy tu syćkie wysyłajcie maile z naszymi postami do Białołęki.
 • @KOSSOBOR
  Rzeczywiście, Rebeliantka przysłała e-mail na Pani prośbę. Zawsze myślałam, że Pani to facet. Mocne teksty.

  Czekam na post Pani, wyślę do Białołęki w ślad za swoim.
 • @Halszka
  http://kossobor.nowyekran.pl/post/42871,kibice

  Proszę bardzo, Halszko! Z cytatem "z Ciebie" :)
 • @KOSSOBOR
  @KOSSOBOR
  Zapomniałam napisać, że już wysłane do Aresztu Śledczego w Białołęce. Kiedy przeczytałam moją myśl o "Kibolach" na neutralnym gruncie Pani bloga, wydała mi się mądrzejsza niż na moim. Dziękuję. Może dlatego, że zaistniała w kontekście tak dobrego Pani artykułu.

  Po drodze "wdałam się w wypowiedź" przeciwnika "Kiboli" i "Starucha", napisaną do mojego poprzedniego wpisu o Staruchu. Ciekawe, że od wpływem mojej argumentacji postąpił jednak krok w moją stronę. Podejmę z nim dalszą dyskusję.

  Walczymy nie tylko teraz i nie tylko tutaj, nieprawdaż?

  Idąc Pani śladem weszłam na blog Izy. Świetne rozmowy. Będę tam częściej.
 • @ALL
  Witam podobnie myslacych. Naglosnijmy sprawe "Starucha" gdzie to jest mozliwe. To jest kolejna ofiara rezimu, ktory rozpanoszyl sie w Polsce. Rezim i jego slugusy liczyli na zadyme, przy prowokacyjnym zatrzymaniu" Starucha" a stalo sie inaczej stad wyzywaja sie na nim a smiechu warte sa zarzuty sfingowane jak w okrutnych czasach stalinowskich.

  Okazmy mlodemu polskiemu patriocie nasze poparcie, bo dzis Staruch a nie znacie dnia ani godziny, kiedy mozecie podzielic jego los i o tym trzeba pamietac.
 • @Eclipse
  Tak, może niemała pikieta pod aresztem?
 • Staruch
  Wysłałam Staruchowi książkę Wojciecha Sumlińskiego "Z mocy bezprawia" (-: do aresztu. Dostanie?
 • @Halszka chetnie bym zrobila niejedna pikiete i nie tylko..
  niestety nie mieszkam w Polsce ale boleje nad tym co dzieje sie w moim kraju ..Wiem co potrafia zrobic z czlowiekiem i uchodzi to draniom bezkarnie na przestrzeni lat z czym trudno jest mi sie pogodzic ale tak postepuje niecywilizowana dzicz.

  Niszcza kolejne pokolenie Polakow. Wysle list / jak dojdzie /do wiezionego nieslusznie "Starucha" z zapewnieniem solidarnosci w jego trudnych chwilach w odosobnieniu i zyczeniem szybkiej wolnosci.
 • @Eclipse
  Proszę wysłać i namówić do tego innych. Ta władza kapituluję przed siłą, a póki co, opinia społeczna jeszcze działa na nich. Gdzie Pan/Pani mieszka, Eclipse? Ja mam świadomość, co ta zgraja zdrajców, zwana rządem, szykuje dla następnych pokoleń Polaków i to nie pozwala mi spokojnie żyć. Próbujemy coś robić, żeby się przeciwstawić, ale to jest trudne. Wyników nie będzie widać szybko, ale trzeba pracować - u podstaw.
 • @Halszka
  Chcialam od razu odpisac na twoj post, ale mam 6 godzin do tylu, mieszkam w USA i niestety dostep do NE byl niemozliwy u nas wtedy byla 7 wieczor u Was pozna noc.Wyskakiwala wiadomosc po angielsku , ze polaczenie z serwerem NE nie powiodlo sie. Celowe albo przypadek nie wiem. Halszka ja wiem o sytuacji w Polsce, zerwalam kilka dlugoletnich znajomosci w kraju, bo trudno jest rozmawiac z osobami glosujacymi na PO lub komuchow. Ale beda narzekac na
  wszystko, drozyzna, bezrobocie, tak im jest zle w Polsce ale nadal glosuja na swoich gnebicieli i w ludziach upatruje problem w ich swiadomosci i mentalnosci.W ostatnia sobote mialam mile spotkanie via skype z zaprzyjazniona rodzina w Polsce i mnie powalilo - jedna z ich corek z mezem zaglosowali na .. Palikota bo zawiedli sie na PO.Mialam ubaw, bo przedtem wyglosilam sobie mowe, co mysle o tej calej menazerii, chociaz sobie ulzylam i to porzadnie..
  Studentka z tej samej rodziny powiedziala mi, ze zaglosowala na PiS przyznala sie otwarcie do tego na swoim wydziale - zostala wysmiana wraz ze swoja kolezanka, bo reszta glosowala na PO i Palikota.
  Trzeba pracowac od podstaw - mlodych nic nie interesuje i nie zdaja sobie sprawy co bedzie niedlugo. A szkoda ich..
  pozdrawiam Cie serdecznie..
 • @Eclipse
  Droga Eclipse.
  Czekałam z odpowiedzią na tę wiadomość. Pracujemy "u podstaw".
  Jesteśmy na początku drogi do organizacji życia Polaków zgodnie z interesem narodowym. Wydarzenia polityczne mogą ten proces przyśpieszyć. Chcemy być gotowi.

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/825-bardzo-polne-zwo%C5%82ano-ii-konwent-narodowy-polski

  http://wroclawskikomitet.nowyekran.pl/post/43394,zwolano-ii-konwent-narodowy-polski

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej