Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 859 komentarzy

Kwestia smaku ...

Halszka - społeczno-polityczno-kulturalny

SŁOMKA W PREZYDENCKIM OKU

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Prezydent RP zdąży przed zakończeniem odsiadki Adama Słomki?

 

Kancelaria Prezydenta Ignacego Mościckiego liczyła do 70 pracowników*

 

25 stycznia 2012 w kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego został złożony przez Zygmunta Miernika, prezesa stowarzyszenia, apel Obywatelskiego Ruchu Obrony Bezrobotnych, domagający się uwolnienia Adama Słomki. Apel został złożony na ręce Rafała Ramotowskiego, pracownika urzędu Prezydenta.

 

Brak reakcji ze strony Prezydenta na ten Apel spowodował pójście śladami tego pisma w Urzędzie Prezydenckim. W imieniu Komitetu Obrony Sprawiedliwości podjęłam poszukiwania pisma i śledzenie jego losów w przepastnych zasobach Pałacu.

 

Poszukiwania rozpoczęłam od Kancelarii Prezydenta [22-695 12 13], powołując się na w/w Pana Ramotowskiego, który podjął się misji przekazania Apelu Prezydentowi, przyjął pismo i potwierdził to własnoręcznym podpisem.

Kancelaria jednak nic nie wiedziała i nie miała śladu po apelu w/s Słomki. Przekierowano mnie do Sekretariatu Prezydenta Komorowskiego [22-695 11 03]

 

Pani z Sekretariatu Prezydenta zwróciła się o wyjaśnienia do w/w Pana, który odżegnał się od sprawy, twierdząc, że nie ma z nią nic wspólnego.

 

Ponownie przekierowano mnie - do Biura Listów i Opinii Obywatelskich [22-695 20 29], gdzie też nie było śladu po sprawie.

 

Nastąpiło następne „przekierowanie”. Kolejny trop poprowadził do Biura Prawa i Ustroju, wprost na biurko Dyrektora [22-695 26 20]. Tam, w tym biurze prawnym, Pani, która za nic w świecie nie chciała wyjawić swej tożsamości, twierdząc, że „to nie jest jej prywatna praktyka” [?!?], próbowała mnie zbyć stwierdzeniem, że „materiały spływają, są opracowywane i przygotowywane dla Prezydenta”. Zapytałam, czy Prezydent zdąży przed zakończeniem odsiadki Adama Słomki zająć stanowisko i wygłosić swoją wolę. Niemożność podjęcia tej decyzji przez opieszałość urzędniczą, pozbawi go unikalnej możliwości opowiedzenia się po właściwej stronie i uratowania honoru najwyższych organów państwa w Polsce. Po zdecydowanym nacisku z mojej strony, co do ujawnienia nazwiska powyższej urzędniczki, okazało się, że poszukiwany przeze mnie Apel pewnie jest w „biurze ułaskawień”.

 

Następny podany mi numer telefonu [22-695 24 00] przekierował mnie, jak się okazało, do sekretariatu Biura Obywatelstw i Prawa Łaski, gdzie dowiedziałam się, że odpowiedź dla nas jest przygotowywana i z całą pewnością ją dostaniemy na piśmie – kiedy? Nie wiadomo. Tym razem urzędniczka biura skutecznie oparła się mojej prośbie o przedstawienie się, twierdząc, że dzwonią do nich „różni ludzie” i w trosce o własne bezpieczeństwo, nie powie mi, jak się nazywa. Spytałam, czy podejrzewa mnie o terroryzm.

 

Adam Słomka kończy odsiadkę w środę 1 lutego 2012 roku.

 

Cała akcja poszukiwawcza Apelu zajęła mi czas od 13:20 do 16:00. Nie ma to jak kompetencje pracowników w najwyższych urzędach w państwie w Polsce, w III RP. W każdej z prowadzonych, mozolnych rozmów, na początku rozmowy przedstawiałam się oczywiście.

 

Serdecznie pozdrawiam

Halina Spasowska

 

* Informacja pochodzi od Janusza Sanockiego.

KOMENTARZE

 • Doskonały tekst
  Gdyby nie dotyczył konkretnego człowieka i konkretnych okoliczności (najsurowszej możliwej kary porządkowej nałożonej na działacza publicznego, protestującego w związku z niezadowalającym przebiegiem procesu sprawców stanu wojennego w Polsce), to można byłoby się nawet pośmiać z zachowań prezydenckich urzędników.

  A tak, to tylko smutek i gniew ogarnia.
 • @Rebeliantka 23:34:08
  Bylejakość tej władzy przekłada się wprost proporcjonalnie na bylejakość naszego życia na każdym poziomie społecznym, niestety. dziękuję za przychylność.
 • Nie chcialbym prorokowac ..
  .. ale po odsiadce pelnego wyroku (po fakcie) przez Pana Slomke znajdzie sie ulaskawienie podpisane przez rezydenta swiadczace o jego dobrodusznosci.
  To ich styl.
 • @
  Urzędasy w kancelarii są na rękę bulowi, bo ma zawsze wykręt że nie zdążył, zapodziało się i takie tam. Oczywiście że bul mógłby uratować honor gdyby go miał a tak to ciężka dupa siedzi w fotelu a Słomka za kratkami.
 • @Michaello 00:48:59
  Tak, to jest bardzo prawdopodobne. Kompromitacja tych "elit" nie jest już możliwa, bo sięgnęła dna. Są całkowicie amoralni. Brak im elementarnej przyzwoitości i nie zauważą nawet, jak krzywdząco i niemoralnie się zachowują jako ludzie i w majestacie urzędu.
 • @Schoppenka 09:22:26
  Dramatyzm tej sprawy widać niezwykle ostro na blogu Adama Słomki. List, jaki napisała do żony "bula" - Anny, żona Słomki - Beata pokazuje pętlę w najnowszej historii Polski. Słomka dobrze zna, od lat 80, to więzienie na Rakowieckiej, okryte tak złą sławą. W tej sprawie widać niezwykle wyraźnie, w jakim państwie musimy żyć. Wolność odeszła. Prawda opuściła nas. Zostało upokorzenie i wstyd. Trzeba jednak mieć nadzieję, mimo poniesionej klęski, bo nie w tak trudnych sytuacjach bywaliśmy, My Polacy. Nic nowego pod słońcem.
 • Uwolnienie Adama Słomki opóźnione
  SPROSTOWANIE W SPRAWIE UWOLNIENIA ADAMA SŁOMKI
  Z WIĘZIENIA NA RAKOWIECKIEJ W WARSZAWIE  Adam Słomka wychodzi z więzienia na Rakowieckiej we czwartek 2 lutego 2012 roku, a nie w środę 1 lutego 2012, jak błędnie informowały - jeszcze wczoraj - różne służby wymiaru sprawiedliwości, związane ze sprawą aresztowania tego polityka i działacza społecznego, więźnia sumienia.
 • @Halszka 14:49:18
  Niech go Matka Boska Gromniczna otoczy opieką. Jeszcze zdąży do kościoła.

  A więc, jak widać, Sąd Okręgowy nie zamierza skrócić pobytu Adama Słomki w areszcie nawet o jeden dzień. Smutne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej