Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 859 komentarzy

Kwestia smaku ...

Halszka - społeczno-polityczno-kulturalny

Ewa Stankiewicz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiece rewolucyjne to nie jest dzisiaj droga dla Polski.

 

Ewa Stankiewicz - mówi ostro i inteligentnie. Mówi to, co Polacy rzeczywiście myślą, wiedzą i czują. Ma charyzmę i odwagę cywilną. Mówi porywająco.
 
Zastanawia mnie jednak, do kogo i po co Ona to mówi i co się stanie, co Ona zrobi, jeśli ludzie wyjdą na ulicę walczyć. Czy Ona, ale także ci wszyscy, którzy chcieliby kryterium ulicznego, mają jakiś program ratunkowy dla takich rewolucjonistów, czy tylko zostanie wykorzystana rewolucyjna siła polityczna do przejęcia władzy, a głupi rewolucjoniści zostaną pozostawieni sami sobie, bez środków do życia, w więzieniach, lub w grobach?
 
Już to przerabialiśmy w 1956, 1970, 1980, a w następstwie w 1989 roku. Przypominam - Polacy zostali oszukani, wykiwani, okradzeni przez - odważnych mówców. Kto za nimi stoi? Jaki mają program polityczny?
 
Polacy muszą się wpierw zorganizować w zwartą strukturę społeczną, muszą wiedzieć, jak ma wyglądać nasze państwo i dopiero wtedy wybierać swoją reprezentację. Wybierać Najlepszych z Najlepszych, mądrych i szlachetnych i przezornych i odważnych i odpowiedzialnych. Wiece rewolucyjne to nie jest ta droga. Polacy chcą odzyskać swoje państwo, a nie zmieniać władzę, bo to nie to samo

KOMENTARZE

 • @Autorka
  Bardzo dobre spostrzeżenia, pytania i zdanie.
  Dziękuję!
 • @Naczelny 19:46:32
  Dziękuję. Pana zdanie pomoże mi przetrwać burzę, jaką ściągam sobie na głowę. Ale czuję się w obowiązku zrobić ten krok do przodu, w stosunku do sposobu uprawiania polityki przez obecny układ. Polacy muszą się zorganizować, a nie walczyć na oślep.
 • @Ciri 19:49:03
  Mam propozycję.
 • Autorka.
  Żeby pisać o polityce , trzeba choć trochę się znać na temacie! Pani, niestety, pisze o chęci polaków o odzyskaniu państwa i , że w tym celu nie trzeba zmieniać władzy. Jest to całkiem błędna opinia i trzeba "łyknąć" więcej wiedzy i wtedy mozna pisać o konkretach!
 • @zibi 20:04:37
  Źle Pan przeczytał. Nie piszę, że nie trzeba zmieniać władzy, ale że to nie wystarcza.

  Wydaje mi się, że na polityce trochę się znam. Na tyle, żeby było mnie stać na samodzielne osądy.

  Jestem jedną z tych, którzy dali się wykiwać w 1980 roku. Uczestniczyłam w strajku na Stoczni Gdańskiej w sierpniu, jako działaczka opozycyjna, wspomagająca strajk i miałam w nim swój polityczny udział.

  A Pan jakie ma kwalifikacje polityczne?
 • @Ciri 20:09:47
  Bardzo krótka notka.
 • @Ciri 20:09:47
  Jeśli rzeczywiście chciałaby Pani dowiedzieć się, czy mamy jakieś program, to oczywiście chętnie Panią skieruję do miejsca, gdzie to jest zapisane. Niemniej jest trochę do czytania. Czy znajdzie Pani czas?
 • @Ciri 20:27:21
  Całkowicie zgadzam się z tą Pani opinią.
 • Odpowiedź jest prosta:
  czas minął,już nie ma czasu na konsolidację,narady,posiedzenia itp.
  Jutro "Halszka" możesz się obudzić w świecie bez Polski,ale za to w 38 milionowym kraju niewolników popychanych niemieckim buciorem lub ruskim bykowcem,czas minął.Zresztą po ostatnich wydarzeniach,mam na myśli ubiegłe cztery lata,nikt chyba nie ma złudzeń,że i tak straciliśmy za dużo cennego czasu.Maski opadły do połowy twarzy,chcesz czekać dalej?Ludzie już dostrzegli wszystko.
 • @Ciri 20:40:20
  Program jest upubliczniony i to na NE. Proszę, oto link do właściwej strony:

  http://wroclawskikomitet.nowyekran.pl/

  Mam prośbę. Razi mnie napastliwy ton Pani wypowiedzi. Czy mogłybyśmy to zmienić?
 • @Bibrus 20:48:53
  W jednej chwili, jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej, nie da się odbudować świadomości narodu. Trzeba pracy. Nic nie poradzimy na to, że sytuacja jest właśnie taka, jak Pan to opisuje. Trzeba zrobić co się da, żeby to zmienić, ale z pewnością nie da się tego zrobić do następnych wyborów. Kartka wyborcza niczego nie zmieni. Trzeba innych działań.

  Straciliśmy wiele cennego czasu - od 1980 roku. Maski opadły po zamachu smoleńskim, ale społeczeństwo polskie wcale nie wie co dalej. Nie ma swojej reprezentacji. Nie wyartykułowało swojej racji stanu. Cała scena polityczna jest zawłaszczona przez układ magdalenkowy, który jest dobrze ułożony w swoich interesach i nie będzie z nich rezygnował. Trzeba nowego myślenia o Polsce i innych, najlepszych reprezentantów narodu.
 • @zibi 20:04:37
  Proszę przeczytać ponownie - tym razem ze zrozumieniem.
  Chyba, że Pan tak służbowo, albo ideowo... nie rozumie.
  Dla Pana zmiana PO na PiS to naprawdę ZMIANA?..
 • @Halszka 20:57:26
  Jak synowi odkręciłem trzecie i czwarte kółko od rowerka, to też najpierw płakał ;) Proszę się nie przejmować - ludzie są po prostu słabi i odurzeni. Szczególnie kobiety :)
  Trzeba siać, budzić.
  Pozdrawiam!
 • @Naczelny 21:17:46
  Tak, właśnie staramy się to robić i wie Pan nawet wychodzi coś dobrego z tych wysiłków. Nawet dużo. Polacy bardzo pragną być podmiotem w swojej Ojczyźnie. Czekają na naszego "Orbana".
 • @Halszka 21:14:06
  Dobrze,ale zrozum,że każdy dzień z PO-PSL jest krokiem ku przepaści.Nie mam czasu na pisanie o złu jakie Nam oni wyrządzają,sama Wiesz co to za ludzie.Droga do lepszej Polski przebiega tylko przez politycznego "trupa" PO-PSL innej nie ma.Każda zmiana polityczna odsuwająca PO-PSL od władzy jest lepsza niż to co mamy teraz.Demokratyczna trampolina musi zostać napięta bardzo mocno,tak aby już nigdy w Sejmie nie zasiadali ludzie zależni od wrogich nam sił.
 • Halszka
  Na co Pani liczyła w 1980 , jak Panią wykiwano. Ten ślad w polityce to ciekawa sprawa.Czy aby nie było to zdjęcie bolka w kąciku masturbacyjnym. Tajnych planów naprawy Polski i jej polityki było i jest wiele ,ale jak który wymsknął się na światło dzienne to okazał się taką samą chałą jak rządy Tuskowe.A o zasługach z 80 to daruj -nieweryfikowalne . Omszały .
 • @Bibrus 21:35:54
  Rozumiem to rozumowanie i tę troskę. Mój problem polega na tym, że nie wierzę by sugerowana przez Pana zmiana uniezależniła nas od wrogich sił i pozwoliła na suwerenność Polski. Jeśli władza nie ma silnego oparcia w narodzie, zawsze jest słaba. A jak to zrobić, żeby poparcie było silne? Narodowi należy zwrócić podmiotowość, a nie manipulować jego świadomością przez pijar. Tylko świadome społeczeństwo może być suwerenem, czyli także partnerem dla władzy, która może się wtedy zawsze odwołać do jego woli. Mocne i świadome, a nie zmanipulowane.
 • @Halszka 21:26:41
  Mysle, ze ludzie sa o tyle lat madrzejsi i doswiadczeni i nie dadza sie wykiwac.Poza tym zaprzanstwo sie ujawnilo i wiemy KTO jest KTO i jakie maja zamiary.. POszli za daleko i tym razem bedzie twardo..

  Pozdrawiam Cie i miejmy nadzieje..
 • @omszały 21:49:54
  Jest Pan strasznie prymitywny.

  A moje "zasługi" z 80 to daruj - jak najbardziej weryfikowalne.
 • @Ciri 22:02:51
  Dużo udało się zrobić, jak na krótki czas działalności Konwentu Narodowego Polski. Oczywiście nic nie idzie bez trudności i bez asysty tych służb, o których Pani pisze. Ale idea jest bardzo nośna, jak się okazuje. No i Pan Marek Delimat! Nie dziwię się, że go pilnują. Mają kogo pilnować chłopcy.

  A gdzie Pani mieszka?

  Pozdrawiam.
 • @Eclipse 21:53:15
  Ale jakie są obecnie mechanizmy w ustroju politycznym Polski, które gwarantują, że nie będziemy wykiwani - konstytucja, ordynacja wyborcza?
  Robią z nami co chcą, bo tak ustawili przy okrągłym stole mechanizm, że naród nie ma nic do gadania. Ubezwłasnowolili nas. Wybory to parodia. To jest tragedia. Oszukali, działali w złej wierze. I to ciągle tak funkcjonuje, a Polacy nie mają tego świadomości, bo się to nadal przed Nimi ukrywa. Bronimy wolności słowa. Dobrze, ale zużywamy wielką energię społeczną na nienajważniejsze rzeczy. Źle budzona jest ta świadomość Polakow. Spychana na boczne tory, to "mgła smoleńska" adresowana do narodu polskiego.
 • @Ciri 22:26:07
  Wybieram się do 3miasta, jak będzie cieplej. Zbieram materiały do pracy o nurcie patriotycznym w strajku '80 na Stoczni Gdańskiej i o sobie. Bardzo lubię Gdańsk, okolice i waszego ducha wolności. Morze to sprawia - wiatr od morza.
 • @Halszka 22:22:16
  Zabolało? I dobrze,gratuluję samozadowolenia z osiągnięć ,czy polegały na ostrzeganiu "z komuną nie wygracie , trzeba mieć program i kadrę" tak było? Jestem barbarzyńca i dobrze mi z tym.nie marudzę,nie czuję się oszukany,jeżeli jest do d... to jesteśmy sami sobie winni,brakiem działania.
  A teksty Konwentu są mdłe. Omszały.
 • @Halszka 21:26:41
  Oj, niech Pani wypluje to słowo, bo jeszcze się ziści! ;-/
  Króciutko: http://mufti.polacy.eu.org/1641/viktor-orb-n-czyli-klotnia-w-rodzinie/
  Wierząca w antysemityzm Polaków, proPiSowska Gazeta Polska tez nie na darmo ogranizowała wyjazd na Węgry...
  Pamięta Pani 1980. Proszę być uwrażliwioną na analogie.
  Pozdrawiam!
 • @omszały 23:16:01
  Cóż miało mnie zaboleć?

  Poczułam niesmak i tyle, bo jestem dobrze wychowana i staram się nie wnosić brudu do świata.

  Jest takie powiedzenie:"Idź złoto do złota". Każdy ma swoje miejsce na tym świecie. Pan wybrał barbarzyństwo. Współczuję, ale pragnę Pana pocieszyć: to można zmienić. Jak Pan nad sobą popracuje, to ma Pan zawsze szansę na to, by stać się porządnym człowiekiem, który nie wnosi do świata brudu i nie pragnie ranić innych ludzi, swoich bliźnich przecież.

  Powodzenia.

  PS. Zawsze chętnie dam Panu kilka wskazówek, gdyby zapragnął Pan zmiany na lepsze.
 • @omszały 23:16:01
  Proszę teksty Konwentu przeczytać jeszcze raz.
 • @Naczelny 23:36:17
  Bardzo słuszna uwaga. Dziękuję.
  Będę uważać, ale Polacy tak to artykułują.
 • @Halszka 23:37:05
  Złoto do złota-pycha ,czytając Twoje myśli to raczej błotko do błotka,ale niech tam.co do wtórnego czytania tekstów Konwentu tom nie masochista.
  Uwaga ,ostrzegam w 3-mieście grasują barbarzyńcy.Jako dobrze wychowana to "ruki po szwam" i spać a nie egzaltować się po nocy.Gdyby tu po Waści zostały jakieś znaczące ślady to pewnie bym nie chciał ich zadeptać . Omszały
 • @omszały 00:39:04
  Jak czytam takie wpisy jak u Ciebie, to sobie myslę, że trzeba by zapisac sie na jakis konkretny kurs kopania takich typków w d.....
  Kobieta do Ciebie bałwanie z kulturą i troska i starannościa i wyczuciem, a Ty?
  Az mnie trzesie od takich zachowań.
 • A JAKIE SA PANI PRAWDZIWE MOTYWY, PANI HALSZKO?
  Pani Halszko, czy utrzymuje pani, ze Polacy zostana "oszukani, wykiwani, okradzeni" przez pania Stankiewicz? Na jakiej podstawie by tak pani utrzymywala? A co gdyby pani Stankiewicz jednak pomogla "jeśli ludzie wyjdą na ulicę walczyć"? Przy okazji, czy twierdzi pani, ze pani Stankiewicz nawolywala do tego, zeby ludzie wyszli na ulice walczyc? Jesli tak, to konkretnie gdzie i kiedy ona do tego rzekomo nawolywala? Czy wielka manifestacja w Warszawie, na ktorej przemawiala m.in. pani Stankiewicz, nie byla pokojowa, bez wielkiej agresji i nienawisci?

  W ogole wydaje sie pani uwazac, ze "odwazni mowcy" maja sklonnosc do oszukiwania, kiwania, i okradania Polakow. Pani tekst to tez w sumie mowa, zatem czy uwaza pani, ze sama pani rowniez ma sklonnosc do oszukiwania, kiwania i okradania Polakow? A moze uwaza sie pani za nieodwaznego mowce?

  Nie budzi mego zaufania pani chwalenie sie domniemanymi wielkimi zaslugami z przeszlosci, pani poczucie wyzszosci z tego powodu. Osoba, ktora naprawde ma wielkie zaslugi, nigdy nie puszy sie nimi. Znalem dzialaczy tzw. pierwszej Solidarnosci, ktorzy klocili sie ze soba o to, ktory lub ktora z nich jest wazniejszy czy wazniejsza odnosnie do legalnej i podziemnej dzialalnosci w Solidarnosci. To bylo obrzydliwe, zenujace, w istocie niemoralne zachowanie. W dziesiejszej Polsce wydaje sie byc duzo osobnikow, ktorzy zachowuja sie podle, i zeby moc czynic to bezkarnie, chwala sie i pusza swoimi domniemanymi wielkimi zaslugami z czasow pierwszej Solidarnosci, usiluja wmowic, ze sa z powodu tych zaslug lepsi od innych Polakow. Jednak w istocie swymi obecnymi podlymi czynami, w tym swoja pycha i arogancja, przekreslaja swoje zaslugi z przeszlosci - jesli je naprawde mieli. Co bylo a nie jest nie liczy sie w rejestr. Polacy, w imieniu ktorych z taka pewnoscia siebie usiluje sie pani wypowiadac, w koncu to zrozumieja i przestana sie dawac nabierac oszustom.

  We wpisie adresowanym do Eclipse oswiadcza pani: "Źle budzona jest ta świadomość Polakow. Spychana na boczne tory, to "mgła smoleńska" adresowana do narodu polskiego." Co ma tu pani konkretnie na mysli, jakie fakty? Kto konkretnie niby zle budzi te swiadomosc, i konkretnie jak? A co konkretnie rozumie pani przez te "mgle smolenska adresowana do narodu polskiego"? Czy to, ze Kaczynski, ale takze wielu innych, w tym pani Stankiewicz, uwazaja katastrofe smolenska za wydarzenie olbrzymiej wagi dla naszego narodu i domagaja sie pelnego wyjasnienia jak do niej doszlo? Czy uwazalaby pani, ze to zle, ze tak uwazaja i tak sie domagaja?

  Hm, czy ludzie tacy jak pani, przestrzegajacy przed ludzmi takimi jak Stankiewicz, czy przed PiS-em, nie maja na celu pozbycia sie konkurencji politycznej i zajecia jej miejsca - nie po to, zeby sluzyc Polsce, ale po to, zeby robic osobiste kariery?
 • @omszały 00:39:04
  Jestem dobrze wychowana, ale nie nieletnia, żebym musiała wcześnie chodzić spać. Zabawne.
 • @radosław1 01:24:54
  Bardzo dziękuję za pomoc i za to, że pośpieszył mi Pan z odsieczą. Czuję się zaraz raźniej i bezpieczniej w dialogu z omszałym. Pozdrawiam.
 • @Marky 01:49:41
  Napisał Pan długi komentarz, w którym jest kilka ważnych pytań, trochę nieporozumień i dość sporo agresji wobec mnie.

  Zacznę od początku. Mój wpis jest takim moim właściwie dialogiem z Panią Ewą, ostrzeżeniem Jej.

  Proszę zauważyć, że Jej wypowiedź adresowana do premiera i prezydenta, nie była do nich wygłaszana, tylko do zgromadzonych na manifestacji osób. Co chciała osiągnąć u ludzi, którzy jej słuchali? Wstrząsnąć nimi? Wyrazić swój osobisty gniew i rozpacz? Wzruszyć? Pobudzić do walki o wolność słowa? Zawładnąć ich emocjami i umysłami? Pewnie chciała tego wszystkiego i pewnie jeszcze więcej. To dobry tekst, ale nie o to chodzi, żeby to analizować. Wzywał do walki. Był radykalny i pobudzał gniew. Ktoś Jej na wygłoszenie tego tekstu pozwolił.

  Nie wiem, jakie są cele Pani Ewy Stankiewicz, czy są to cele polityczne, czy nie. Z pewnością jest elementem mocno zaznaczonym na polskiej scenie politycznej. Wchodzi w to świadomie, czy nie? Nie wiadomo. Nie deklaruje się w tej kwestii, czy chce poświęcić się polityce. Z pewnością pomaga Jarosławowi Kaczyńskiemu.

  Jej działania są na tyle otwarte, że mogą być wykorzystane do bardzo różnych celów !!! Uważam, że energia społeczna, którą skumulował marsz w obronie wolności mediów, winna być wykorzystana dla ważniejszych spraw.

  Walka o prawdę o Smoleńsku jest bardzo ważna. To śmierć Prezydenta i Towarzyszących Mu Osób wstrząsnęła Polakami. Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy w katastrofę. Niemniej Polacy mają przed sobą jeszcze większe nieszczęścia, jeśli im nie zapobiegniemy. Wolność tak, ale jak? Na tym trzeba się skoncentrować. Jak odzyskać państwo dla Polaków, bo to jest strefa nie tylko naszej wolności, ale przede wszystkim przestrzeń istnienia naszego narodu - Ojczyzna.

  Nieporozumienia: nie, nie oskarżam Pani Ewy Stankiewicz o te niecne rzeczy, o których Pan pisze. Osobiście bardzo Ją szanuję, ale to nie znaczy, że nie może Jej działalność zostać do niecnych celów wykorzystana.

  Agresja w stosunku do mnie: nie zauważyłam, żebym się chwaliła swoimi zasługami. Podałam jedynie określony fakt, bo taka była potrzeba, wynikająca z korespondencji. Oczywiście jestem osobą mającą poczucie swojej wartości, a fakt uczestnictwa aktywnego w strajku na Stoczni Gdańskiej w sierpniu'80 nie wydaje mi się wstydliwy. Nie muszę się tego wstydzić, ani tego ukrywać. I nie wydaje mi się, żebym czuła z tego powodu jakąś wyższość. Nie, zdecydowanie nie jest tak. Czuję się normalnie.

  No i jeszcze jedno - ja nie mam żadnych celów i ambicji politycznych, chociaż czuję się w tym obszarze dobrze. Jestem "zwierzęciem politycznym" niewątpliwie.
 • @omszały 23:16:01
  24 kwietnia urodziła się moja siostra. Jutro będzie rocznica Jej urodzin. Niestety bardzo niedawno umarła, w okropnych okolicznościach. Bardzo Ją kocham. Ten Pana wpis przypomniał mi Ją i to co mówiła o sobie. Mówiła podobnie jak Pan. Była daleko ode mnie. Była bardzo samotna.

  Przepraszam za to "wynurzenie", ale nie mogłam się powstrzymać, ze względu na to podobieństwo postaw. Tak, jakbym Ją słyszała.
 • @Halszka
  Co do jednego masz rację - nie możemy dać się im sprowokować, bo nas spacyfikują. Nie ten etap.
 • @Halszka 03:35:24
  Dziekuje za pani odpowiedz.

  RE: Proszę zauważyć, że Jej wypowiedź adresowana do premiera i prezydenta, nie była do nich wygłaszana, tylko do zgromadzonych na manifestacji osób
  --- Nieprawda. W swojej mowie p. Stankiewicz zwracala sie do premiera i prezydenta.

  RE: Co chciała osiągnąć u ludzi, którzy jej słuchali? Wstrząsnąć nimi? Wyrazić swój osobisty gniew i rozpacz? Wzruszyć? Pobudzić do walki o wolność słowa? Zawładnąć ich emocjami i umysłami?
  --- A dlaczego konkretnie zadaje pani te wszystkie pytania wlasnie odnosnie do pani Stankiewicz? Czy zadaje je pani odnosnie do wszystkich publicznych mowcow, np. tych z pani wlasnej orientacji politycznej (jesli sa w niej tacy publiczni mowcy), kwestionuje ich szczerosc i dobra wole? Jesli tak, to konkretnie gdzie? A moze jednak pani Stankiewicz przemawiala szczerze, bez zadnych podejrzanych motywow i celow, i wylacznie po to, zeby wyrazic zarowno swoje jak i grupowe mysli i emocje? Prosze udowodnic, ze w swej mowie p. Stankiewicz wzywala do walki (jakiej walki, czyzby zbrojnej?), i ze jej mowa pobudzala gniew. Prosze podac odpowiednie fakty. Potrafi pani?

  RE: Ktoś Jej na wygłoszenie tego tekstu pozwolił.
  --- Czy ma pani na mysli, ze ktos manipulacyjnie, dla wlasnej korzysci (politycznej?) "pozwolil" Stankiewiczowej przemawiac? Kim wedlug pani bylby ten, ktory pozwolil? Czyzby Kaczynski?...
  Czy nie uwaza pani, ze pelne wyjasnienie prawdy o Smolensku jest absolutnie niezbedne dla tego "odzyskania panstwa dla Polakow," ze bez tej prawdy to panstwo nie zostanie przez Polakow odzyskane (rozumiem,ze przez odzyskanie panstwa rozumie pani rzady dobrych dla Polski, patriotycznych politykow) ? W kastastrofie smolenskiej, w podejrzanych okilicznosciach, zgineli jedni z najwazniejszych ludzi w Polsce, w tym prezydent kraju. Czy traktowanie tego wydarzenia jako drugorzednego dla kraju (tak jak to czyni Tusk i PO, oraz zyczliwe im media) w rzeczywistosci nie niszczy ducha narodu, wiezi narodowej, nie czyni narodu odslonietym na zewnetrzna agresje?

  RE: Nieporozumienia: nie, nie oskarżam Pani Ewy Stankiewicz o te niecne rzeczy
  --- Ejze, naprawde? Czy np. nie sugeruje pani, ze p. Stankiewicz moze oszukac, wykiwac, i okrasc Polakow?

  RE: Osobiście bardzo Ją szanuję, ale to nie znaczy, że nie może Jej działalność zostać do niecnych celów wykorzystana.
  --- Jakie konkretnie niecne cele mialaby pani na mysli? A kim bylby ten niecnie wykorzystujacy? Czyzby znow Kaczynski?

  RE:nie zauważyłam, żebym się chwaliła swoimi zasługami.
  --- Co by to o pani mowilo? Bo w rzeczywistosci chwali sie pani....

  RE: Jestem "zwierzęciem politycznym" niewątpliwie
  --- Osobiscie niewatpliwie wole ludzkosc w polityce.
 • --Halszka zadała FUNDAMENTALNE !!!!!!!!!!!!! pytanie
  --pytanie to pada NIE !!! po raz 1 w historii Polski -------NIGDY NIE BYŁO ODPOWIEDZI !!!! ----------chyba ,że odpowiedzią są SAME BOGOBOJNE KLĘSKI !!!!!!---------------------------

  "Szli krzycząc:"POLSKA,POLSKA!", lecz pewnego razu,
  chcąc krzyczeć, zapomnieli na ustach wyrazu.
  Pewni jednak,że Pan Bóg do synów się przyzna,
  szli dalej krzycząc:"Boże, OJCZYZNA, OJCZYZNA!".
  Wtem Bóg z mojżeszowego wychylił się krzaka,
  spojrzał na te krzyczące i zapytał:"JAKA?"...
 • @Halszka 03:35:24
  Za prawdę. Serdecznie Pozdrawiam.
 • @radosław1 01:24:54
  radosław-piękna ksywka,jak pod raportem do tow.prowadzącego,ale poważnie ,rozumiem żeś waść purysta językowy.To skąd ten bałwan.to kopanie że o tej d.... nie wspomnę.Uwaga na trzęsiawkę,może to parkinson,biegiem do neurologa.Gdzie Waść u tej babinki widzisz troskę kulturę lub staranność ,ja widzę agenturalny atak na Ewę oczywiście szyty cienką nicią pseudo intelektu. Omszały
 • @Halszka 01:52:08
  Oj ,na starość się dziecinnieje.co w tym zabawnego.HE.HE! omszały
 • @Halszka 04:08:23
  Popatrz jaki Stwórca niesprawiedliwy,mądrych i dobrych zabiera a głupców i szelmy zostawia Omszały
 • @Prezydent RzBiK 10:57:28
  Tak, nie ten etap.
 • @Marky 11:13:48
  Dopiero teraz mogę odpowiedzieć.
  Mam problem z Pana komentarzami, który polega na tym, że Pan podaje w wątpliwość moje słowa. Co mam zrobić? Pan mówi, lub sugeruje, że ja kłamię. Ja powiem, że nie kłamię. Pan powtórzy, że ja kłamię i ... taka rozmowa traci sens, przyzna to Pan chyba?
  Powtórzę więc, że tak myślę, jak napisałam wyżej.
  Pozdrawiam
 • @ninanonimowa 21:54:15
  Wspaniały wiersz. Nie pamiętam, czyj?

  Bardzo dziękuję za komentarz. Niezwykle to pocieszające dla mnie, że nie jestem odosobniona w spostrzeganiu zagrożenia, jakim jest walka o władzę, a nie o Polskę.

  Pisząc tę notkę spodziewałam się, że spadną na mnie straszne gromy. Jest pewnym zaskoczeniem dla mnie, że niektóre osoby podzielają moją troskę o przyszłość naszej Ojczyzny i nie dają uwodzić się bezkrytycznie, nawet Pani
  Ewie Stankiewicz.

  Dziekuję.
 • @goodness 22:16:03
  Tak, pisałam tę notkę z duszą na ramieniu w tym momencie, gdy jeszcze nie przebrzmiały dobrze mocne słowa wiecujących w obronie wolności mediów, ale tym bardziej należało napisać tych kilka słów. Bo Polska jest ważniejsza, niż media, a jakoś to nie wybrzmiało dostatecznie.

  A Polska to MY, żywi ludzie mieszkający na tej ziemi, gdzie są groby naszych przodków; to MY mówiący jednym językiem, mający wspólną historię i wychowani w tej samej wspaniałej cywilizacji - chrześcijańskiej i rzymskiej; to MY pracujący na tej ziemi. My, którzy jesteśmy suwerenami w naszym kraju i mamy prawo i obowiązek dbać o pomyślność Polski i jej obywateli. Taki jest nasz obowiązek. Jesteśmy u siebie. Tu jest Polska, jak skandował zebrany tłum, idący w marszu. Oni mieli rację najwyższą.
 • @omszały 01:11:52
  Ile Pan ma lat?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej