Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 859 komentarzy

Kwestia smaku ...

Halszka - społeczno-polityczno-kulturalny

Lech Wałęsa contra Krzysztof Wyszkowski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzeba wspomóc Krzysztofa Wyszkowskiego, który całe życie poświęcił walce o wolność w Polsce, a dzisiaj jest upodlany za odważne i nieustępliwe mówienie prawdy.

 Szanowni Państwo!

 

Podjęłam akcję pomocy Krzysztofowi Wyszkowskiemu w sądowym procesie z Lechem Wałęsą, w formie sygnowanego Oświadczenia poparcia dla Krzysztofa Wyszkowskiego.

 

Sąd Okregowy w Gdańsku, z powództwa Lecha Wałęsy, wznowił proces z 2007 roku. Rozprawa już za kilka dni: 24. maja 2012 roku o godzinie 10:30 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku - XV Wydział Cywilny przy ulicy Nowe Ogrody 30/34. 

 

Sygnatariuszami tego oświadczenia jest już wielu zacnych ludzi i instytucji obywatelskich, którym nieobojętne są podstawowe wartości społeczne, takie jak wolność, prawda, sprawiedliwość, praworządne i bezpieczne dla obywatela państwo.

 

Oświadczenie skierowane do Sądu, zawiera wyjaśnienie problemu, przed jakim stoi Krzysztof Wyszkowski, w nierównej walce z wymiarem sprawiedliwości III RP. Trzeba wspomóc Krzysztofa Wyszkowskiego, który całe życie poświęcił walce o wolność w Polsce, a dzisiaj jest upodlany za odważne i nieustępliwe mówienie prawdy.

 

Treść Oświadczenia zamieszczamy poniżej.

Aby włączyć się do akcji sprzeciwu, proszę to Oświadczenie, po zaakceptowaniu jego treści:

 • aprobować - poprzez skopiowanie i podpisanie zamieszczonego poniżej załącznika,

 • przesłać następnie - na podany w oświadczeniu adres e-mail, do Sądu Okręgowego w Gdańsku oraz równolegle na mój adres  e-mail [patrz niżej].

Chcielibyśmy, żeby podpisy były składane indywidualnie: jedno oświadczenie - jeden sygnatariusz.

Zdaniem Krzysztofa Wyszowskiego, właściwą drogą przekazania Jemu sygnowanych już przez Państwa Oświadczeń będzie kontakt przeze mnie, jako że jestem inicjatorem tej akcji.

Informacja skierowana do mnie o wysłaniu Oświadczenia do Sądu, pozwoli Krzysztofowi Wyszkowskiemu podziękować osobie, która udzieliła mu poparcia w tej, niezwykle trudnej dla Niego, sytuacji prawnej i osobistej.

Z góry dziękuję bardzo za pomoc w tej skandalicznej sprawie: Lech Wałęsa contra Krzysztof Wyszkowski.


 

Z wyrazami szacunku

Halina Spasowska

 

Dane kontaktowe:

 

e-mail:

 

sogdansk@gdansk.so.gov.pl

 

spasowska.halina@gmail.com

 

 

 

 

***********************

TEKST OŚWIADCZENIA DO SĄDO OKRĘGOWEGO W GDAŃSKU

***********************

 

 

 

nadawca:

 

imię, nazwisko:

ulica:

kod, miasto:                                                                                                   [ miejscowość, data ]

 

 

Sąd Okręgowy w Gdańsku

XV WydziałCywilny

ul. Nowe Ogrody 30/34

80-803 Gdańsk

 

sogdansk@gdansk.so.gov.pl

 

 

 

sygnatura akt sprawy: XV C 54/12/XV

[ poprzednia: I C 1439/07/IX ]

 

 

 

Ośw i a d c z e n i e

 

Sąd Apelacyjny w Gdańsku, wyrokiem z dnia 24 marca 2011 roku, nakazał Krzysztofowi Wyszkowskiemu opublikowanie w audycjach TVP i TVN przeprosin wobec Lecha Wałęsy, za to, iż w 2005 roku miał odwagę poinformować Polaków, że były przywódca związkowy i prezydent Rzeczypospolitej „współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa i pobierał za to pieniądze”. Zgodnie z nakazem sądowego orzeczenia, Krzysztof Wyszkowski musi teraz publicznie skłamać, stwierdzając przed kamerami, że „To oświadczenie stanowiło nieprawdę”.

 

Krzysztof Wyszkowski został skazany, gdyż, postępując w zgodzie z własnym sumieniem, czuł się zobowiązany, jako człowiek i jako dziennikarz, poinformować nas, że „…dzisiaj status pokrzywdzonego nie oznacza, że się nie było agentem. Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem o pseudonimie BOLEK, donosił na swoich kolegów, brał za to pieniądze”. Poinformował nas o bardzo ważnej zależności, jaka, wskutek braku elementarnej konsekwencji stanowionego w postkomunistycznej Polsce prawa, została wykreowana przez okrągłostołowe siły polityczne i rozkłada porządek społeczny.

 

Krzysztof Wyszkowski, w świetle powszechnie znanych faktów i dokumentów, dopełnił, z całą starannością, obowiązków dziennikarskich i powiedział Polakom prawdę o Lechu Wałęsie. Wiedzę o tych faktach i dokumentach posiadał także Sąd, wydając ten kuriozalny wyrok. Rodzi się zatem niepokojące pytanie: czy chodzi o to, żeby obywatele III Rzeczypospolitej nie mieli prawa wiedzieć, kto stał na czele najważniejszych instytucji w Państwie w ciągu ostatnich dziesiątków lat oraz, w jakich kręgach mogły faktycznie narodzić się inspiracje do tzw. przemian społecznych, które doprowadziły Polskę na skraj przepaści?

 

Sąd, wykonując prawo, może, jak przekonuje nas codzienna rzeczywistość naszego kraju, rozmaite rzeczy orzekać. Nie może jednak jeszcze, póki co, przymuszać i wkładać w usta obywatela stwierdzeń, których celem ma być publiczne głoszenie nieprawdy lub zaświadczanie czegoś, o czym obywatel nie jest przekonany, albo czego zupełnie nie rozumie. Zakładamy, że decydujący się na podobne praktyki sąd, zapewne wie, że podobnie wykreowane oświadczenie woli nie ma żadnej mocy prawnej, a jako złożone pod przymusem narusza dobra osoby przymuszanej - narażając  ją  na utratę dobrego imienia i społeczny ostracyzm.

 

A gdyby obecny wymiar sprawiedliwości, dowolną kazuistyką czy dialektyką prawną, zobowiązywał, tak jak miało to miejsce po II wojnie, kogoś do publicznego głoszenia poglądów, że Polska Rzeczpospolita Ludowa była jedną z emanacji prawdziwie niepodległego Państwa Polskiego albo, że Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego była szczytową formą rozwoju idei demokratycznej, do dzisiaj nieosiągalną w Europie i świecie – czy można godzić się na uleganie przymusowi wygłaszania podobnego dictum? Czy w ogóle istnieje gdzieś na świecie instytucja państwowa lub publiczna, mogąca w majestacie prawa, wywierać naciski i podżegać Obywateli, aby rozpowszechniali oczywiste kłamstwa w tak istotnej materii? Kłamstwa, które, w najlepszym razie, mogą prowadzić do swoistej schizofrenii w obszarze świadomości narodowej; mogą również, poprzez swój prowokacyjny charakter, doprowadzić do inicjacji niepokojów i wystąpień społecznych.

 

Powyższe postanowienie sądu jest więc, co najmniej, przejawem skrajnej nieodpowiedzialności i świadectwem postępującej patologii w wymiarze sprawiedliwości, gdzie miejsce pozytywnie rozumianej obrony prawa obywateli, jako realizacji ważnego interesu Państwa, zajmuje kreacja demoralizujących jego interpretacji, których jedynym celem zdaje się być zapewnienie bezpieczeństwa rządzącego Polską układu politycznego, ustanowionego poza kontrolą Polaków przy „okrągłym stole”.

 

Sprawa Krzysztofa Wyszkowskiego jest jednak także czymś o wiele więcej. Jest spektakularnym dowodem renesansu powojennych praktyk sądowych, kiedy to wydawane wyroki służyły publicznemu upodlaniu i niszczeniu ducha Narodu Polskiego, wpisując się nierzadko również w proces fizycznej eksterminacji największych Polskich Patriotów.

 

Znając niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą społeczna zgoda na rozprzestrzenianie się przemocy sądowej, wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw i protestujemy, wobec działań, które godzą w podstawowe prawo Polaków, jakim jest prawo do prawdy, a przez to, stają się poważnym zagrożeniem dla państwa, gdyż każdy tego typu wyrok osłabia je i przesuwa granice akceptowalnej deprawacji aparatu władzy - sprawia, że Naród traci swoją suwerenność.

 

 

  

 

                                                                                                                                               [ podpis ]

 

 

 //www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/1019-lech-wa%C5%82%C4%99sa-contra-krzysztof-wyszkowski#itemCommentsAnchor


 

KOMENTARZE

 • Prawda zadeptywana przez kłamstwo!
  Pozdrawiam wysłałam, wspieram myślą i modlitwą.
 • sprawiedliwosc po polsku
  Pan Krzysztof powinien dostac medal za odwage. Nie rozumiem jednej rzeczy. Dr Centkiewicz z dr Gontarczykiem to samo opublikowali w swojej ksiazce i nie zostali pozwani przez pieniacza Walese. To sad powien razem z Walesa przeprosic pana Krzysztofa w audycjach TVP i TVN ze swoich prywatnych pieniedzy.
 • Pytanko do Pani Spasowskiej
  A gdzie był ten niezłomny co całe życie poświęcił.. gdzie był gdy Rosja przejmowała właściciela Stoczni gdańskiej ukraińskiej ZPD??

  No gdzie był?

  Ani słówkiem nikt nie pisnął, że po likwidacji Stoczni w Gdyni i Szczecinie Rosja stała się właścicielem całego polskiego przemysłu stoczniowego.

  Gdzie oni wszyscy wtedy byli?
 • @Halszka
  Popieram akcję całym sercem.

  Przy okazji przypominam mój artykuł nt. poprzedniego procesu przegranego przez Krzysztofa Wyszkowskiego wyłącznie z powodów politycznych, a nie merytorycznych:

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/52567,walesa-kontra-wyszkowski-czyli-serial-ktorego-nie-powinno-byc
 • @betti 18:47:26
  Dziękuję bardzo.
  Krzysztof Wyszkowski napisał wstrząsający artykuł pt. "Zadeptać", który można przeczytać na Jego blogu.
 • @YOY 19:03:57
  Na Cenckiewicza i Gontarczyka przyjdzie jeszcze czas. Na razie musi Wałęsa pokonać i zniszczyć łatwiejszego, z jego punktu widzenia, przeciwnika, żeby otworzyć sobie drogę i stworzyć precedens do następnych. Za tamtymi stoi duże, opiniotwórcze środowisko. Może być trudniej. A później następni i następni...Żadnej prawdy.
 • @konserwatystka 19:11:21
  Ostatni widziałam kilka filmów o walce stoczniowców o Stocznie. Przejmujące i przerażające. Morderstwo przywódców starających się w sposób parlamentarny powstrzymać ten proceder. Zobaczyłam, jak w sposób ukartowany, cynicznie kłamiąc, korumpując ludzi, rozkradziono majątek Stoczni, naigrawając się z nadludzkiego wysiłku obrońców i ich prawnych metod walki.

  Podobnie jest w przypadku Krzysztofa Wyszkowskiego. Cała ta kurewska machina skorumpowanej władzy naigrawa się z nadludzkiego wysiłku przyzwoitych ludzi walczących o prawdę i wolność w Polsce.
  Gdybyśmy przeprowadzili dekomunizację w Polsce, byłoby inaczej.

  Zbliża się 4 czerwca, następna rocznica nocy "długich noży " w Polsce.
  Bohaterowie tamtych wydarzeń - wszyscy nagrodzeni za wierność komunie i ustaleniom okrągłostołowym - premierzy rządów, w glorii chwały. Gdzie są mściciele?

  Wyszkowski stoi przed perspektywą licytacji komorniczej tego, co posiada.

  Wałęsa ukradł nagrodę nobla przyznaną Solidarności i też jakoś nie słyszę
  oburzenia.

  Wyszkowski miał odwagę - odwagę powiedzieć prawdę o Bolku. Gdyby mógł ratować Stocznię, gdyby był do tego dopuszczony, też by miał odwagę.


  Stoczni już nie ma. Być może walkę o wolność też przegramy, ale wiem, że muszę o to walczyć, tak jak wiedzieli to stoczniowcy.

  Teraz trzeba zacząć liczyć, ile majątku ukradziono Polakom w III RP, żeby móc wystawiać rachunki krzywd.
 • @Rebeliantka 19:19:00
  Dziękuję z całego serca Rebeliantko za wielką pomoc, jaką Pani zawsze wspierała Krzysztofa Wyszkowskiego i mnie w walce z molochem wymiaru sprawiedliwości, pisząc o tym wielokrotnie, pomagając zebrać pieniądze na adwokata, udzielając mi porad. Teraz też jest Pani zajęta ratowaniem jeszcze innych pokrzywdzonych osób. Wiem o tym przecież, ale mam nadzieję, że i tym razem wyśle Pani do Sądu Okręgowego w Gdańsku Oświadczenie z protestem. Serdecznie za wszystko dziękuję w imieniu Krzysztofa Wyszkowskiego.
 • @konserwatystka 19:11:21
  Cyt.: "Ani słówkiem nikt nie pisnął, że po likwidacji Stoczni w Gdyni i Szczecinie Rosja stała się właścicielem całego polskiego przemysłu stoczniowego".

  A mogłaby Pani coś więcej o tym napisać? Bo ja też nie wiem, jaka jest obecnie struktura własności na rozkradzionym majątku Stoczni, czyli naszym. Może wie Pani, kto mógłby te straty policzyć?
 • A tu prawda o Wałęsie
  Moje donosy na agenta „Bolka“

  http://www.youtube.com/watch?v=CM3wjMrHrho
  http://www.youtube.com/watch?v=b7nxt30THvc
  http://www.youtube.com/watch?v=Pja50uzhtbg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej