Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 859 komentarzy

Kwestia smaku ...

Halszka - społeczno-polityczno-kulturalny

Ani Maryja, ani Jezus nie byli żydami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po co Tomasz Lis eskaluje narrację antysemicką?

Od momentu, gdy zobaczyłam okładkę „Wprost”, z Matką Boską i Jezusem Chrystusem z gwiazdą dawida w miejscu serca, nurtuje mnie pytanie, po co Tomasz Lis to zrobił?

 

 

Ani Maryja, ani Jezus nie byli żydami.

 

 

Przedstawienie w ten sposób Jezusa Chrystusa, który dla chrześcijan jest Synem Boga, jest bluźnierstwem i celowym obrażaniem naszych uczuć religijnych - a w tym kontekście … podżeganiem do antysemityzmu. 

 

 

Po co Lis eskaluje narrację antysemicką? Widocznie jego zleceniodawcy mają w tym jakiś cel. Wyobrażam sobie ile konsultacji podjęto, zanim Lis, ten brat-bliźniak Palikota, zrobił tę okładkę i napisał taki tekst. Przecież to jest niebywała prowokacja. Ktoś z rządzących decydentów chce koniecznie, różnymi sposobami, doprowadzić do rozruchów w Polsce i do rozlewu krwi, by przejąć władzę mogli ci sami - beneficjenci okrągłego stołu.

 

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/1025-ani-maryja-ani-jezus-nie-byli-%C5%BCydami

KOMENTARZE

 • ---w programie dla dzieci --ZIARNO --
  ---------- LATA CAŁE !!!! mówią , że -BYLI ŻYDAMI !!!!
 • @ninanonimowa 12:18:01
  Źle mówią w tym programie. Nic dziwnego, że obserwujemy iż nawet katolicy są zdezorientowani, jak należy rozumieć różnicę między chrześcijaninem i żydem.
 • @ninanonimowa 12:18:01
  Ale jaja.

  Żydzi mówią że Jezus i Maryja nie byli żydami, kościół mówi że byli, a antykatolicki(?) redaktor Lis godzi, albo kłóci?

  Czy to ważne kim był Jezus? Na pewno był posłannikiem, prorokiem jak traktują go muzułmanie. Jednak Jezus Chrystus był też Mesjaszem, bo był Zbawicielem naszym - JEST! Bo w nim znajdujemy Prawdę. Jezus mówił o tym krótko - "ja jestem drogą prawdą i życiem". A czego na tym świecie człowiek może chcieć, co jest podstawą egzystencji, szczęścia. Właśnie to. Jezus był synem człowieczym synem boga i oddał za wszystkich swoje życie, aby ci którzy w niego uwierzą - jemu uwierzą - mieli życie w obfitości i życie wieczne.

  Zamiast toczyć spory i dawać się wciągać w takie prowokacje jakie robią Lisy i inne SZCZWANE należy odwracać od tego twarz i za każdym razem kiedy nas to dotknie, naszej duszy uciekać się do Jezusa. Kierować swoje myśli (umysł) ku górze a nie dać ściągać uwagi przez co nasza percepcja zostaje ściągnięta w dół i zapominamy o Bogu. Bo Bóg mieszka na Górze.

  Nie możemy dać się podpuszczać i podprowadzać do zezłoszczenia, nawet jeżeli ktoś kłamie czy lży świętości. Jezus powiedział jasno, kto bluźni przeciwko niemu temu będzie odpuszczone ale przeciwko Duchowi, temu nie będzie.
 • @t-rex 12:57:30
  Wiele lat temu, w 1968 roku, po marcu, rozpoczęłam studia we Wrocławiu
  Przyjechałam tutaj z miasta z Górnego Śląska, gdzie nigdy nie zetknęłam się z problemem antysemityzmu. W ogóle nie rozumiałam, co to znaczy. No ale marzec i poznałam chłopaka, który miał bardzo semicki wygląd. Lubiliśmy się, więc zapytałam go, co to znaczy być żydem. Rozmowa była długa, miedzy innymi mówił mi, że się boi.

  Nie to było jednak istotne w kontekście tego mojego posta: powiedział mi wtedy, że nie jest żydem, ponieważ nie może praktykować swojej wiary - nie ma synagogi, nie ma Talmudu, nie ma rabina, nie zbiera się minian, nie ma koszernego jedzenia - więc nie może być żydem w komunie.

  Jezus Chrystus powiedział: "Nowe przykazanie daję Wam, byście się wzajemnie miłowali" i na tym stanął fundament chrześcijaństwa. Żydzi go odrzucili. Moja wiara jest inna niż żydowska.

  Reszta to polityka i jej emanacje społeczne. Kryteria etniczne nie mają tutaj żadnego znaczenia.
 • @ezaw 13:19:36
  Żydzi wykorzystują dychotomię między wiarą a pochodzeniem do swoich politycznych celów i to nas musi obchodzić, ponieważ nie przestrzegają w stosunku do nas przykazania: "miłujmy się". Mamy obowiązek, jako chrześcijanie, uwidaczniać to. Płyną owe postawy z różnic miedzy żydami a chrześcijanami w wyznawaniu różnych systemów wartości.

  Kochać bliźniego jest najwyższym imperatywem moralnym człowieka, jak nauczał nas Jezus Chrystus.
 • @Skanderbeg 13:21:26
  Jest pewna różnica. Narodził się Jezus Chrystus i przebudował człowieka duchowo. Ten nowy, chrześcijański człowiek już nie jest żydem.
 • @All
  Po Soborze Watykańskim Drugim Kościół mówi wiele rzeczy, które nijak nie przystają do Prawdy.

  Etnicznie Jezus nie JEST Żydem czyli Judejczykiem wyznania mojżeszowego. Językiem ojczystym Jezusa był aramejski, język koczowników wypartych ze wschodu na tereny przymorza śródziemnomorskiego. Józef podobno był królewskiego rodu (od Salomona) ale był zwykłym, nic nie znaczącym cieślą i od niego nie możemy wywodzić żydostwa Jezusa bo nie był Jego ojcem! Natomiast rodowód Marii wywodzony jest również od Natana ojca Salomona ale... po drodze trafiły się Marii cztery babki nie-żydówki! Więc ze strony Matki również możemy wykluczyć żydostwo Jezusa.

  W sensie religijnym można mówić, że Jezus BYŁ przez jakiś czas wyznania mojżeszowego, żydem, ale od chrztu już nie! Od tego momentu Jezus budował podwaliny nowej wiary. Sami Żydzi odsądzali Go od żydostwa nazywając Go Nazarejczykiem. W tamtych czasach Galilea z Nazaretem była nieżydowskim królestwem w konflikcie z Judeą. Powrót do miejsca urodzenia Józefa czyli do Nazaretu w nieżydowskiej Galilei wskazuje, że najprawdopodobniej Józef również nie był Żydem w znaczeniu etnicznym.

  Przypominam, że o Jezusie wrażamy się w czasie teraźniejszym jako że nie ma potwierdzonej informacji o Jego powtórnej śmierci.
 • @korwinista 15:50:31
  Bardzo dziękuję za to dopowiedzenie. Trochę spodziewałam się, że dyskusja może pójść w tym kierunku, chociaż post jest o czym innym. Na źródłową rozmowę o pochodzeniu Jezusa Chrystusa nie byłam gotowa w tym momencie i to nawet powstrzymywało mnie od pisania tej notki, więc tym bardziej dziękuję za cenny komentarz
 • @korwinista 15:50:31
  Jezus Chrystus, będąc Synem Boga, przyjął chrzest od Jana Chrzciciela jako widzialny znak swego Synostwa. Nic nie wskazuje na to, że był wyznania mojżeszowego. ON był, jest i będzie Mesjaszem. Stary Testament pokazuje jedynie, jak były przygotowywane drogi do JEGO objawienia człowiekowi.
 • @Halszka 14:47:00
  To są burzyciele, podżegacze... lew ryczący! Krążą i szukają kogo by tu pożreć. Słudzy szatana.

  Ale to właśnie należy mieć świadomość aby nie dać się pożreć. Nie można z nimi walczyć, nie można się też nakręcać tym i przez to dać wyprowadzić z równowagi. Bo złu właśnie o to chodzi. Jezus uczy nas o tym abyśmy byli uważni żebyśmy nie dali się temu zwieść. Diabeł działa podstępnie, prowokuje nas do złego. Ponieważ kiedy my robimy zło to czy chcemy tego czy nie on ma nas w swojej garści.

  Taka to jest logika. Wszyscy bowiem jesteśmy ludźmi. Nawet ci źli którzy zaprzedali duszę kiedyś byli czy mogli być dobrzy. I dlatego należy każdego szanować. Archanioł Gabriel kiedy toczył spór z szatanem nie osądził go, lecz zostawił to Bogu. I tak samo jest w życiu. Nie dajmy siebie zwariować bo szatanowi o to chodzi abyśmy wyszli z siebie, abyśmy utracili panowanie nad sobą. Nie jest to w rzeczy samej nic niezwykłego, zawsze kiedy podsycamy spory, kiedy krzyczymy, kiedy oszukujemy, kiedy się odurzamy, kiedy niszczymy, kiedy się SZATANIMY wtedy zło w nas wygrywa i zatracamy siebie, swoją duszę. To jest straszne rzecz, która ma straszne konsekwencje. Przeważnie nie zdajemy sobie z tego sprawy. A potem jest już za późno. Może być. Bo mamy jeszcze do czasu ratunek w nawróceniu się do Boga, przez Jezusa.

  Owszem należy napiętnować takie prowokacje, ale też raczej uczyć się rozeznawać - po owocach ich poznacie. Ja nie mam najmniejszej wątpliwości co do duchowości pana Lisa, to przecież widać na każdym kroku. Jego natarczywość, jego przemoc, jego wywieranie wpływu, obrzucanie przeciwnika błotem. To świadczy o nim. A dlaczego ktoś taki zajmuje stanowiska arbitra elegancji w mediach, jest redaktorem to jest już pytanie trochę inne. Tym bardziej jednak przez przykład takiego Lisa musimy się uczyć aby nas nie pożarły inne bestie. Bo rzeczywiście sam pan redaktor nie jest żadnym lwem ryczącym, ale szczwanym lisem który z nim współpracuje. Przechera.
 • @Antymedyczny 17:48:00
  Trochę zdaję sobie sprawę z zagrożeń. "Szatanimy" - świetne określenie. Czy mogę używać w rozmowach?

  Postaram się nie szatanić.
 • @Antymedyczny 17:48:00
  Bardzo żal mi Tomasza Lisa i jemu podobnych. Pod koniec życia zostanie z garścią popiołu w sercu. Kompletna pustka i rozpacz.
 • All
  Rośnie napięcie społeczne, podsycane przez takie prowokacje, jak ta Tomasza Lisa we "Wprost". Boję się, że dojdzie do wybuchu społecznego, co paradoksalnie jest na rękę układowi okrągłostołowemu i znowu będą represjonowani ludzie, może polać się krew.
 • @Halszka 18:39:18
  ///
  Trochę zdaję sobie sprawę z zagrożeń. "Szatanimy" - świetne określenie. Czy mogę używać w rozmowach?
  ///

  To nie było nic personalnego. Chodzi o świadomość każdego z nas. I o właściwą miarę rzeczy. Właściwą miarą, a właściwie Miarą, można powiedzieć że wszystkiego jest sam prawodawca, Stworzyciel - Bóg.

  ///
  Bardzo żal mi Tomasza Lisa i jemu podobnych. Pod koniec życia zostanie z garścią popiołu w sercu. Kompletna pustka i rozpacz.
  ///

  No więc właśnie. Dlatego świadomość jak działa szatan pozwala nam zrozumieć że nasze postępowanie daje pewne efekty, kiedyś przyjdzie za wszystko zapłacić.


  ///
  Postaram się nie szatanić.
  ///

  Proszę się nie tylko starać ale mieć na uwadze że to może zaprowadzić do piekła. Bo to jest droga do piekła.

  *****
  Road to Hell

  On your journey cross the wilderness
  From the desert to the well
  You have strayed upon the motorway to hell.
  ******
 • Kto to jest - Żyd ? Kto to był - Żyd w czasach biblijnych ?
  Dzisiejsze żydostwo wyznające religię talmudyczną lub religię pieniądza i używające satanistycznego , chazarskiego symbolu zwanego Gwiazdą Dawida nie ma NIC WSPÓLNEGO z religią mojżeszową czasów biblijnych, której symbolem była MENORA.

  Talmud jest zaprzeczeniem dziesięciorga przykazań, nadanych biblijnemu Izraelowi przez Boga.

  Żydzi dzisiejsi w 95% (Chazarzy), w sensie etnicznym nie mają niczego wspólnego z etnicznymi Izraelitami z czasów biblijnych.

  Nowym Izraelem, Narodem Wybranym, Królewskim Kapłaństwem, Ludem Odkupionym, jest Chrześcijaństwo (w tym również naród polski).

  Poza tym, te dzisiejsze "lwy ryczące", te robale , żmije i hieny mają takie znaczenie wobec Mocy Bożej, jak (przepraszam za porównanie) - pierd wobec Huraganu.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:41:24
  Ten Pana komentarz nadawałby się na szkic całego dużego artykułu o żydach. Świetny.

  Mnie chodziło o tę niewiarygodną wręcz prowokację Lisa we Wprost.
  Oczywiście bardzo ciekawa dyskusja, jaka wywiązała się pod moim postem, bardzo rozszerza jego sens i daje świetną analizę problemu. W tym Pana głos ma swoje istotne znaczenie.

  Pana wpis: "Nowym Izraelem, Narodem Wybranym, Królewskim Kapłaństwem, Ludem Odkupionym, jest Chrześcijaństwo (w tym również naród polski)" wyczerpuje przeprowadzoną przeze mnie myśl, że Ani Jezus, ani Maryja nie byli żydami.

  Dziękuję.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:41:24
  To tak jakbym ja sam napisał ten komentarz, i nic ująć, a należałoby podsumować, że to są ci co zdradzili i odrzucili podstawowe prawo boskie: DEKALOG, uznali zaś przeciwników Boga za swoich nauczycieli...
  I to nie pogląd, tylko fakt historyczny!
 • @Halszka 01:01:40
  Tak naprawdę sama definicja "narodu żydowskiego" nie jest historyczna, lecz ideologicznie wymyślona przez przywódczy rabinat chazarów (aszkenazyjskich) i należy ją demaskować.
  Naród żydowski to wirtualny, wymyślony do manipulowania światem twór.
 • @Łabaja 10:28:29
  Ten wątek podniosłam także w powyższych komentarzach:
  Halszka 24.05.2012 14:47:00.

  Bardzo ciekawa dyskusja nam się zrobiła.
 • @Łabaja 10:22:19
  Odrzucili Chrystusa Zbawiciela - Mesjasza, a więc odrzucili Boga.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej