Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 859 komentarzy

Kwestia smaku ...

Halszka - społeczno-polityczno-kulturalny

Antysemityzm I

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Antysemityzm" narzędziem walki z polskim patriotyzmem.

  

 

Czy twórca i koordynator

Konwentu Narodowego Polski

zostanie kolejnym „Antysemitą”

w III RP?

 

Wiele wskazuje na to, że TAK !!!

 

Zadania wytropienia tego "antysemity" podjęła się organizacja pod nazwą „Otwarta Rzeczpospolita - Stowarzyszenie Przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii” z siedzibą w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 16/18 -//www.otwarta.org

Oficjalną propozycję /doniesienie/ w tej sprawie do Wrocławskiej Prokuratury złożył jej wiceprezes Stefan Cieśla.

Pretekstem do rozpoczęcia całej akcji, poza oczywiście, zyskującym coraz więcej zwolenników, Konwentem Narodowym Polski, okazał się być artykuł, umieszczony na stronie Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego, autorstwa Klimona Sołowieckiego – Żydowskie mordy rytualne:

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/1024-maria-poleca-klimon-solowiecki-%C5%BCydowskie-mordy-rytualne

Decyzję o wszczęciu dochodzenia, jak przystało na najwyższy priorytet nadawany tego typu działaniom, wymierzonym nie tylko w wolność słowa, ale przede wszystkim w Polskich Patriotów, podpisał sam szef Prokuratury Wrocław Stare Miasto.

Rozpoczęte dochodzenie poprzedziło najście mieszkania Pana Marka Delimat przez dwóch nie umundurowanych funkcjonariuszy lokalnej policji w dniu 17 września 2012 roku, którzy pragnęli Go poinformować, że wkrótce będzie przesłuchiwany (sic!).

Wezwanie na przesłuchanie miało formę telefonu z numeru zastrzeżonego – zgodnie z zapewnieniem funkcjonariuszy prowadzących sprawę, są to metody, na które pozwala zaprowadzony po „okrągłym stole” ustrój.

O dalszym przebiegu tej prowokacji, wymierzonej w Konwent Narodowy Polski, będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

Janusz

Wrocławski Komitet Patriotyczny

 

Post scriptum:

art. 256 paragraf 1 Kodeksu Karnego RP stanowi:

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

 

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/1307-czy-tw%C3%B3rca-i-koordynator-konwentu-narodowego-polski-zostanie-kolejnym-%E2%80%9Eantysemit%C4%85%E2%80%9D-iii-rp?#itemCommentsAnchor

KOMENTARZE

 • @
  http://kossobor.nowyekran.pl/post/75968,nasz-kolega-komentator-kula-lis-ma-klopoty-jest-scigany-przez-prokurature
 • @Autor
  Patrząc również na Kulę Lisa zastanawiam się, czy to już?
  Noc Długich Noży, Noc Kryształowa, cz św. Bartłomieja?
 • Sprawę prowadzi pewnie ta sama
  przemiła pani prokurator co "załatwiła" dra Ratajczaka a teraz podjęła sprawę Kuli Lisa.
 • @Halszka
  Ten artykuł na stronie Wrocławskiego Komitetu nie spełnia kryteriów przestępstwa z art. 256 kk. Nikogo nie nawołuje do nienawiści.

  Organa ścigania nie powinny prowadzić tej sprawy. I tyle.

  Nie wolno zakazywać prowadzenia prac naukowych lub analitycznych i publikowania ich wyników.
 • @KOSSOBOR 18:29:36
  Tak się złożyło, że opublikowałyśmy jednocześnie teksty o tym samym zjawisku. Rozszerza się nagonka na polskich patriotów pod pretekstem "antysemityzmu". Oczywiście trzeba to nagłaśniać gdzie się da i wspólnie występować w obronie poniewieranych Polaków. Okropne to wszystko. Obszary niszczenia narodu polskiego coraz się poszerzają. Nie mamy już żadnej wolności: wolności sumienia, wolności gospodarczej, wolności słowa, wolności nauki, wolności tworzenia, a nawet prawa do życia. Tak jest. Wolność jest tylko dla wybranych przez zarządzających ustrojem gospodarczym i politycznym państwa, samych swoich i to też iluzoryczna i na chwilę, dopóki będą potrzebni, a później i ich odrzucą, jak zużyte ścierwo. To dzieje się już w reżimowych mediach, stąd "odwilż". Idzie "nowe", a z nim walka z "antysemityzmem". Żydzi mają być bezpieczni.
 • @jazgdyni 18:43:16
  To oczyszczanie przedpola dla "nowego" rozdania, które się szykuje pod PiS'em. Polaków oskarża się brutalnie o antysemityzm, żeby Żydzi mieli poczucie swobody. Jak można stać się antysemitą - opiszę niedługo. Coś w rodzaju świadectwa.
 • @Halszka 22:54:02
  Rzeczywiście wolność jest tylko dla wybranych.

  Ostatnio opublikowałam notkę o tym, że np. niektórzy funkcjonariusze publiczni mogą przy całkowitej bierności sądów bezkarnie zniesławiać obywateli, wcześniej przez nich pokrzywdzonych.

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/73802,rownosc-wobec-prawa-czyli-tylko-jaroslaw-kaczynski-moze-byc-prywatnie-oskarzony
 • @korwinista 21:10:06
  Kula Lis podaje właśnie taką informację, że to ta sama. Hej, Opole. Dużo złych rzeczy się tam wydarza w najnowszej historii Polski. Za dużo.
  Jest kilka takich miejsc w Polsce, szczególnie nacechowanych: Gdańsk, Kraków, Pszczyna, Katowice, Wrocław, Warszawa. Cała Polska pewnie.
  Rebeliantka mogłaby nam pewnie więcej powiedzieć, bo też Ona i jej rodzina jest szczególnie naznaczona krzywdą i niesprawiedliwością i też Jej krzywda ma podstawy systemowe, czyli polityczne. Rebeliantka zna to zło dogłębnie, do szpiku kości, dlatego może z nim skutecznie walczyć. Często podziwiam Rebeliantkę za niezłomność i mądrość w rozumieniu systemu i za walkę z nim.
 • @Halszka 23:11:43
  Dziękuję za miłe słowa. Najbardziej boli, gdy atakowani są przez organa ścigania i niesprawiedliwie traktowani przez Sądy rzetelni obywatele. A takich "pomyłek" są dziesiątki tysięcy. To trzeba koniecznie zmienić w Polsce.
 • @Rebeliantka 22:34:21
  Droga Rebeliantko! Podziwiam Panią za hart ducha, niezłomność w wierności zasadom i wartościom, mądrość w widzeniu otaczającej nas rzeczywistości i wolę walki z tym znikczemniałym systemem, w którym musimy żyć, który nas ogarnia jak bagno i wciąga w jakąś obcą czeluść. Polacy walczmy o naszego ducha, niezwyciężonego.

  Po marszu "Obudź się Polsko" jednak nie wszyscy zostali zaczadzeni, chwalić Boga. Tego trzeba strzec, jak źrenicy oka, bo to daje nadzieję.

  Nie wolno IM zakazywać nam różnych rzeczy, ale kto to wyegzekwuje, Rebeliantko. Robią z Polakami, co chcą.

  Dzisiaj opowiedziała mi pewna Pani, że w czasie okupacji niemieckiej w poznańskim, weszło prawo, które polskim dzieciom płci żeńskiej dozwalało używać tylko pięciu imion: Stanisława, Jadwiga, Kazimiera, Helena i jeszcze jakieś, którego nie zapamiętałam. Tak, coś takiego i nas czeka pewnie. Pełna regulacja. Nie wolno - a kto stoi na straży naszych praw?
 • @Halszka 23:31:03
  //Tak, coś takiego i nas czeka pewnie. Pełna regulacja. Nie wolno - a kto stoi na straży naszych praw?//

  Sami musimy być strażnikami prawa. Pocieszające jest to, że jesteśmy - jako społeczeństwo - coraz bardziej świadomi i coraz lepiej zorganizowani! Nie przemogą nas!
 • @Rebeliantka 23:47:48
  Dziękuję za nadzieję. Jest mi jakoś wyjątkowo ciężko. Może to ten masz "Obudź się Polsko" i ta cała polityczna hucpa, to oszukiwanie tych szlachetnych Polaków, którzy w dobrej wierze poszli pod opiekę Boga, a zostali wprowadzeni pod "opiekę" PiS'u. Toż to czystej krwi nadużycie zaufania ludzi.. Nie mogę się otrząsnąć.
 • @Halszka 00:25:43
  Też jestem zaskoczona, w tym też przedstawieniem takiego kandydata na premiera.
 • @Rebeliantka 00:47:25
  Droga Rebeliantko!

  Zacytuję Pani najmocniejszą diagnozę sytuacji, jaką przyszło mi przeczytać ostatnio: "Ten ruch musimy zbudować sami - bez pieniędzy, bez ułatwiających życie środków organizacyjnych, zagrożeni nędzą, więzieniami, napaściami policyjnymi, prześladowaniami karnymi, itd.

  Taka jest moja diagnoza. I z tego powodu trudno mi powściągnąć emocje."

  To Pani napisała - genialnie. Dlatego musimy chronić Pana Marka Delimata. On jest ważny w tym procesie.
 • @Halszka 01:07:46
  W sprawie obrony Pana Marka:

  Przestępstwa z Art. 256 par. 1 i 2 mają charakter powszechny i bezskutkowy (formalny), są bowiem dokonane z chwilą ukończenia samego czynu. Jest to przestępstwo umyślne, które może być popełnione jedynie w zamiarze bezpośrednim, przy czym w par. 2 w grę wchodzi szczególna postać zamiaru bezpośredniego – dolus coloratus (z uwagi na użycie określenia „w celu”).

  Czyli, organa ścigania muszą udowodnić, że celem publikacji było nawoływanie do nienawiści rasowej.

  Art. 256 par. 3 stanowi:

  W par. 3 art. 256 k.k. mamy do czynienia z wyłączeniem odpowiedzialności karnej, w przypadku gdy sprawca czynu zabronionego określonego w par. 2 dopuszcza się go w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

  Oznacza to, że nie będzie odpowiadał za przestępstwo z art. 256 par. 2 przykładowo malarz utrwalający (w celach artystycznych) wizerunek np. Lenina czy Stalina; nauczyciel prezentujący uczniom w czasie lekcji historii filmy propagujące faszyzm; kolekcjoner zbierający odznaki czy ordery z wizerunkami liderów ruchu komunistycznego czy nauczyciel akademicki gromadzący analogiczne materiały w związku z przygotowywaną publikacją naukową.

  Wbrew powszechnym przekonaniom udowodnienie komuś przestępstwa antysemityzmu nie jest łatwe, bo i też i ludzie - zwłaszcza katolicy - nie kierują się nienawiścią do Żydów. Raczej bronią się przed niektórymi zachowaniami z ich strony, jak np, przypisywanie Polakom odpowiedzialności za holocaust.
 • all
  Pan Marek Delimat jest twórcą i koordynatorem Konwentu Narodowego Polski. Rebeliantka napisała o ruchu narodowym: "Ten ruch musimy zbudować sami - bez pieniędzy, bez ułatwiających życie środków organizacyjnych, zagrożeni nędzą, więzieniami, napaściami policyjnymi, prześladowaniami karnymi, itd.

  Taka jest moja diagnoza. I z tego powodu trudno mi powściągnąć emocje."

  http://jazgdyni.nowyekran.pl/post/75618,na-boga-dajmy-choc-szanse

  Tę samą świadomość posiadamy także, już od dawna we Wrocławskim Komitecie Patriotycznym, odkąd okazało się, że PiS nie chce pomóc polskim patriotom i wręcz niszczy po wyborach Komitety Poparcia Jego kandydatury na prezydenta, niszcząc tym samym zryw patriotyczny po "katastrofie smoleńskiej" - w całej Polsce, zamieniając ten zryw na ruchy "ku czci" Lecha Kaczyńskiego. Naród nie ma pomocy z tej strony. Musi sam wywalczyć niepodległość - mozolną pracą, pełną poświęceń i prześladowań.
 • @Rebeliantka 01:26:49
  Jak zwykle niezawodna. Przekaże tę wiedzę Panu Markowi Delimatowi, pewnie podtrzyma Go na duchu.
 • Tutaj bardzo rzeczowe Postanowienie SN
  http://www.prawica.net/node/10448

  Warto przeczytać!!!
 • @Rebeliantka 01:41:49
  Dziękuję.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej