Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 859 komentarzy

Kwestia smaku ...

Halszka - społeczno-polityczno-kulturalny

Wyszkowski contra Wałęsa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Żyłem z wami, cierpiałem i płakałem z wami nigdy mi kto szlachetny nie był obojętny. Dziś was rzucam i dalej idę w cień z duchami a jakby tu szczęście było, idę smętny." J. Słowacki "Testament Mój"

W chwili, kiedy dowiedziałam się o wyroku sądu apelacyjnego w Gdańsku w sprawie: Wałęsa contra Wyszkowski, oniemiałam i nie mogę otrząsnąć się ze zdumienia. Wałęsa przyznał się, do współpracy z SB dopiero co w programie Olejnik. Są dokumenty i naukowe opracowania w IPN na to, że tw. Bolek to Wałęsa. Są, potwierdzające ten fakt, dokumenty w aktach rządowych III RP i w aktach Prezydenta III RP. Są osoby, które poświadczają ten fakt oficjalnie przed odpowiednimi urzędami i organami państwowymi. Są świadkowie wydarzeń, są pokrzywdzeni przez tw. Bolka na których donosił do SB, znani z imienia i nazwiska. Są w końcu rozliczne listy agentów, mniej lub bardziej  jawne, na których Wałęsa widnieje jako współpracownik SB.

I co z tego? I nic z tego: sąd uznaje, że Wałęsa ma prawo do ochrony swojego wizerunku, jako osoba publiczna a Wyszkowski nie ma prawa do wolności sumienia i wolności słowa. Witam w państwie faszystowskim. Zobaczycie, co będzie się dziać za chwilę. Wieszczę obozy pracy dla niepoprawnych, niepokornych, niezależnych, solidarnych i innych patriotów. Od początku PO wiedziałam,  że ta nachalna propaganda wizerunkowa do tego prowadzi. Kłania się Goebbels.

Dlaczego poległy Prezydent RP prof. Lech Kaczyński nie miał prawa do ochrony swojego wizerunku? i dlaczego dzisiaj też nikt  -  z mocy państwa, tego wizerunku nie broni? Wręcz odwrotnie!

Zastanawiam się, co zrobi Wyszkowski? Zastanawiam się, co może zrobić?

Zastanawiam się, co ja bym zrobiła? Nie podporządkowałabym się takiemu wyrokowi sądu. Nie przeprosiłabym za nic w świecie. Ale mnie łatwo mówić. Jakie konsekwencje grożą za taką decyzję Krzysztofowi Wyszkowskiemu? Co stanie się z jego życiem i życiem jego rodziny?

Myślę, że musimy pomóc Krzysztofowi Wyszkowskiemu w każdy konieczny sposób. Walczył dla nas w obronie wolności sumienia i wolności słowa od zawsze i pozostał wierny, także dzisiaj, w tym splugawionym państwie.

Gdzie mieszka sędzia, który wydał taki wyrok. Pójdźmy tam w proteście, niech się dowie, kim jest.

Zróbmy zbiórkę pieniężną w całym kraju dla Krzysztofa Wyszkowskiego, trzeba Go ratować. Japończycy muszą poczekać. Mamy własne tsunami.

Swoją drogą zastanawia mnie, jak długie ręce ma Wałęsa. W każdym razie Tusk robi wszystko, co Wałęsa chce – nie odwrotnie. Nawet najbardziej niedorzeczne pomysły Wałęsy realizuje. Może wśród dokumentów archiwalnych, zabezpieczonych przez Wałęsę, kiedy był prezydentem, są nie tylko akta dotyczące jego osoby?

I jeszcze jedno kołacze mi się po mojej biednej głowie, oszołomionej dzisiejszym wyrokiem sadu w Gdańsku – kołacze mi się Leon Kieres, pierwszy szef IPN - z Wrocławia. On wydał Wałęsie poświadczenie statusu osoby pokrzywdzonej przez „służby” PRL, mając w ręku wszystkie karty przeczące temu. Okrył się w ten sposób sromotną hańbą. Dzisiaj wszyscy nim pogardzają. Temu sędziemu też nigdy nie zapomnimy wyroku wydanego w sprawie Wałęsa – Wyszkowski. Sędzia nazywa się Roman Kowalkowski. Zapamiętamy.

www.wroclawskikomitet.pl


 

 

KOMENTARZE

 • DRESZCZE
  Czytałem artykuł (znakomity, z resztą), jednocześnie odpędzając od siebie tłoczące się złe myśli i tragiczne wspomnienia z czasu wojny jaruzelskiej, kiedy to prawda i racja była tylko w podziemiu, kiedy to za głoszenie jej można było dostać i 10 lat siedzenia we wronim pierdlu.
  Może jest to moje subiektywne odczucie, nie wiem, ale coś w tym jest, skoro bez względu na dowody "sąd polski" ogłasza że: ble, ble, ble, ble.
  Oznacza to, że już należy zaczynać się bać a jednocześnie szykować do kolejnego przełomu.

  PRAWDA JEST JEDNA. I nie ma innych jej substytutów, jeśli są to jest początek końca tych, którzy je wymyślają.

  Ps. Dziwne zjawisko, prawie 10 godzin minęło od zainstalowania tego artykułu a komentarzy brak!

  Z pozdrowieniem
  Zbyszek
 • @Halszka, @KWORUM
  Ten wyrok to hańba, cóż można dodać tytułem komentarza?
  Chyba tylko tyle, że mści się brak odpluskwienia z especko-pzprowskich kanalii po 89 roku.
  Tylko czy było to w ogóle możliwe skoro III RP czyli PRL-bis był utworzony rękami byłych sbeków, komuchów i tajnych współpracowników a my zostaliśmy wmanewrowani w największy przekręt jaki zna historia Polski rozkradzenie całego majątku, majątku wcześniej zawłaszczonego - na mocy haniebnych dekretów komunistycznych - prawowitym właścicielom!

  Cóż można jeszcze dodać?
  Że mimo wielkich nadziei na przemianę w zbliżających się wyborach parlamentarnych zostaniemy oszukania poprzez ich sfałszowanie !
 • @KWORUM
  Tak prawda jest jedna i żeby zachować zdrowe społeczeństwo trzeba o nią walczyć. Ta cała schizofrenia naszego życia politycznego bierze się z kłamstwa. W sierpniu 80. w strajku na Stoczni Gdańskiej dokonano kłamstwa założycielskiego, które ciągnie się do teraz. Protestowałam wtedy przeciw podpisaniu preambuły politycznej do porozumień sierpniowych, przeciwko temu kłamstwu i zdradzie walczącego narodu. Wtedy przegrałam. dzisiaj okazuje się, że miałam rację ja i Ci, którzy podzielali taką ocenę sytuacji politycznej w tamtym momencie historycznym. Już 30 lat temu można było wywalczyć dużo więcej, gdyby nie Wałęsa i jego "doradcy". Mit założycielski III RP także został zakłamany. Kłamstwa w polityce mszczą się straszliwie, bo niszczą naród. W polityce nie wolno kłamać, to zbrodnia na żywych ludziach, moich rodakach. Trzeba będzie za to kłamstwo odpowiedzieć Panowie sprawcy.
 • @Wiesław P
  Wspaniała inicjatywa. Proszę podać wszystkim nam adres mailowy sądu apelacyjnego w Gdańsku, Prezesa i sędziego Romana Kowalkowskiego. Gdańszczanie, podajcie też adresy Wałęsy w realu i elektroniczne. Piszmy tam. W opozycji uczono mnie, że nie można pozwolić, aby ubecji było łatwo i całkiem bezkarnie. Protestujmy, nawet jeśli wydaję się to nieskuteczne. Kropla drąży skałę.
  Wspaniałym przykładem jest dla nas Krzysztof Wyszkowski - nieustraszony i wierny. Grona gniewu przerodzą się w siłę, zdolną zmieść brud III RP.
 • @raven59
  Może i przegramy te wybory, a może nie, ale to nie koniec świata i nie koniec Polski. Trzeba się zorganizować do samodzielnego, podmiotowego bytu narodowego, nie oglądając się na innych, w tym na polityków z rozdania okrągło-stołowego. Walczmy o swój byt, bo nikt inny za nas tego nie zrobi. Bądźmy świadomymi obywatelami. Wybierzmy najlepszych z najlepszych, żeby kierowali nawą państwową zgodnie z Polską Racją Stanu, z naszymi Polaków aspiracjami i według wyznawanych przez nas wartości.
 • Kto jest zwycięzcą, a kto przegranym?
  Paradoksalnie, to Krzysztof Wyszkowski jest wygranym tego procesu. Pokazał i udowodnił, że nic już z naszych marzeń o wolności i prawdzie w polskim życiu społecznym nie zostało. I choć jest to przerażające, to jednak znamy prawdę o tym skurwionym systemie III RP. A to jest już bardzo wiele. Dziękujemy Krzysztofie za Twoją nieustępliwą walkę, bez oglądania się na wielkie osobiste koszta, jakie ponosisz. Dla mnie jesteś bohaterem i bardzo poważnym Facetem.
 • @Wiesław P
  Osobiście dziękuję i zamieścimy ten adres na innych forach.
 • @Halszka
  "..Może i przegramy te wybory, a może nie, ale to nie koniec świata i nie koniec Polski. Trzeba się zorganizować do samodzielnego, podmiotowego bytu narodowego, nie oglądając się na innych, w tym na polityków z rozdania okrągło-stołowego..."

  Poddawać się na pewno nie zamierzamy - jeżeli zrobią przekręt w tych wyborach Naród nie będzie miał wyboru, prędzej czy później będzie wybuch a wtedy...
  Latarni i drzew ci u nas dostatek.
 • @Wiesław P
  Świetna robota. Dziękujemy.
 • sąd contra prawo
  Co zrobi Wyszkowski, nie wiem. Wiem co ja bym zrobił. Skorzystałbym z prawa wystąpienia o kasację takiego wyroku przez Sąd Najwyższy. Są ku temu istotne powody. To nie pierwszy i ostatni przecież przypadek, gdy wymiar sprawiedliwości wciela się w role partii politycznej i włącza się w nagonkę na ludzi niewygodnych, albo usprawiedliwia czy legalizuje działania bezprawne. Taką mamy sprawiedliwość jakich mamy sędziów, a jakich sędziów mamy ( nie wszystkich !), to wiemy. Co więc zrobić, aby zmienić rzeczywistość w tej dziedzinie. Trzeba publicznie mówić, kto feruje takie wyroki, niech ludzie wiedzą. Sędziowie są funkcjonariuszami publicznymi, wydają wyroki w imię Rzeczpospolitej Polskiej, nie panów X czy Y. Jakiej więc Rzeczpospolitej ? Również mojej.
 • @Halszka
  Tak, to prawda ...to Krzysztof Wyszkowski jest wygranym tego procesu... a pomoc dla niego to pomoc dla samego siebie. To nie jest jego prywatna wojna, Krzysztof Wyszkowski walczy w naszym imieniu o prawdę i sprawiedliwość.
  Pozwoliłem sobie zamieścić Pani artykuł na GI KWORUM w dziale "W kręgu wydarzeń" http://www.kworum.com.pl/art3621,wyszkowski_contra_walesa.html

  Pozdrawiam
  Zbyszek
 • Międzynarodowi grandziarze
  uznali Wałęsę za mędrca Europy a Wyszkowskiego nie. Dlatego Wyszkowski przegrał mimo tego, że miał rację.
 • @KWORUM
  Dziękuję za wsparcie. Bardzo bym chciała, żebyśmy realnie pomogli Krzysztofowi Wyszkowskiemu. On tej pomocy bardzo potrzebuje.
 • @traszka
  Wałęsa jest używany przez tych "grandziarzy", tylko o tym nie wie. Wyszkowski wie i dlatego nie daje się używać i walczy za nas o prawdę, o jakość naszego życia. Nie zawsze zwycięzcami są wygrywający w jakiejś grze. Zwycięzcami są wiedzący, co jest istotą, prawdą ludzkiej egzystencji.
 • @Halszka
  Dziekuje za doskonaly tekst. Niewiele mozna dodac. Moze tylko taka mala refleksja. Kiedy w sierpniu '80 zdecydowalismy podjac probe strajku w obronie pani Ani pisalismy do stoczniowcow, ze dzisiaj jest ona, jutro moze byc kazdy z nas. I tak jest wlasnie dzisiaj w tej sytuacji. To jest proba sil. Jesli przejdziemy obok tej nieprawdopodobnej niesprawiedliwosci obojetnie to zostawiamy drzwi sadowej manipulacji szeroko otwatre dla kanalii typu pan Kowalkowski.
  Pozdrawiam
 • @Lech Zborowski
  Dziękuję Panu za ten komentarz. Mam nadzieję, że więcej osób będzie pisać o tej sprawie na Nowym Ekranie i nie tylko. Niebezpieczeństwo, jakie czai się za tym wyrokiem jest olbrzymie dla systemu politycznego w Polsce. Olbrzymie. Słusznie Pan napisał: dzisiaj On, jutro My. To skandal, żeby tak potraktować Krzysztofa Wyszkowskiego, człowieka o takich zasługach dla Polski. Obserwowałam Go, jak prowadził sprawy w czasie strajku na Stoczni w sierpniu 80. Skupiony, odpowiedzialny w czasie , kiedy Wałęsa spał w najlepsze.Trzeba przeciwdziałać temu, co się stało. Wybieram się do Gdańska pojutrze, we wtorek. Spotkam się z Krzysztofem Wyszkowskim i zapytam Go, co możemy zrobić?
  Może by można było się spotkać i coś razem przedsięwziąć?
  Halina Spasowska

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej